Kapat

% 100 Keçi Peyniri - 1 Kg


Piyasa Fiyatı :
44,90 TL

% 31 İNDİRİM

Fiyat :
30,90 TL


A, B ve E Vitaminleri, Kalsiyum ve Fosfor İçerir % 100 Keçi Sütünden Üretilmiştir Üçel Çiftliği Ürünüdür Koroner Hastalıkların Tedavisinde Önem Taşır % 100 Keçi Peyniri - 1 Kg

% 100 Keçi Sütünden Üretilmiştir.

Keçi sepet peyniri

Peynir süt ürünleri arasında besin değeri en yüksek olanıdır protein minerler ve vitaminler gibi esansiyel maddeler bakımından zengin bir kaynaktır.

A, B ve E vitaminleri, kalsiyum ve fosfor içerir.

Peynir protein açısından sütle aynı gereksinimi karşılayacak değerdedir.Özellikle beyaz peynir ve lor protein açısından zengindir.

100 gram peynir yetişkin bir insanın günlük mineral ihtiyacını karşılar.

Bu özelliği nedeniyle de sofraların baş tacıdır. Peynir toplam yağ alımını çok az arttırmaktadır.

Ayrıca kolesterol oranı en düşük gıdalardan biridir.Peynirde laktoz yoktur ya da düşük oranda bulunur.

Bu nedenle peynir sütü sindirmekte zorlanan kişiler için alternatif bir gıdadır.

Peynir çocuklarda boy uzamasını önemli ölçüde artırır kemik gelişimine yardımcı olur.

Kadınlarda da kemik yapısının güçlü kalabilmesini sağlar.

Ayrıca diş sağlığı için vazgeçilmez bir besindir.

1 Kg keçi peyniri

Keçi Sütünü Diğer Sütlerden Ayıran Özellikleri :

Keçi sütü, inek sütü gibi içimlik süt olarak tüketilebilme özelliğine sahiptir.

Keçi sütünde, daha fazla miktarda küçük yağ globülleri vardır. Ayrıca keçi sütü yağı doğal olarak hemojenize özelliğine sahiptir. Bu özellikleri ile keçi sütünün sindirilmesi daha yüksektir. Bu durum keçi sütünü, sindirim sistemleri tam olarak gelişmemiş bebeklerin ve yaşlıların beslenmesinde önemli bir besin kaynağı olduğunu ortaya koymaktadır.

Bunların yanında keçi sütü prematüre bebeklerin beslenmesinde intestinalo, kroner hastalıkların tedavisinde önem taşır.

Keçi sütü proteinleri diğer memeli sütlerinde bulunan amino asit komposizyonları bakımından çok belirgin farklılıklar gösterir. Bu durum özellikle inek sütüne alerjisi olan bebeklerin beslenmesinde keçi sütünü alternatif besin maddesi olarak devreye sokmaktadır.

Keçi sütünün yüksek fosfor içeriği, yeterince et ve balık tüketmeyen toplum kesimlerinin beslenmesinde önem taşır.

Keçi sütü bu özellikleri yanında peynir, süt tozu ve tereyağına işlenmekte ayrıca yoğurt üretiminde kullanılmaktadır. Dünyada yapılan en eski ve en ilkel peynir olan “Kishle” adı peynir (Arabistan’da) keçi sütünden yapılan peynirdir. Diğer taraftan günümüzde dünyada en pahalı peynir de yine keçi sütünden yapılan Crottin de Chavignal olup Fransa’da üretilmektedir. Peynir çeşitleri bakımından Fransa’da sadece keçi sütü kullanılarak yapılan Camambert tipi ve Roquefert tipi peynirler başta olmak üzere diğer birçok keçi sütü peyniri piyasada en çok aranan peynirlerdir.

Keçi Sütündeki Kalsiyum Anne Sütünden 4 Kat Fazla

Keçi sütünün, kalsiyum açısından anne sütünden 4 kat daha fazla olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Coşkun, “100 gram anne sütünde kalsiyum oranı 32, inek sütünde 119, keçi sütünde 134 miligram. Bu şu demek: Keçi sütü, diş ve kemik gelişimi için iyi bir kalsiyum kaynağı diye konuştu.

Coşkun, keçi sütünün, vitamin A, fosfor, magnezyum ve selenyum miktarı açısından da anne sütüne yakın olduğunu bildirdi.

Hiçbir gıda maddesinin tek başına insanı besleyecek güçte olmadığını vurgulayan Coşkun, “Ancak yeni doğan bebek, anne sütü alamadığı ve çocukluk gelişimi dönemlerinde ihtiyaç duyacağı bazı besin elementlerini rahatça keçi sütünden alabilir” dedi.

Üretici Firma

1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Adet % 100 Keçi Peyniri - 1 Kg gönderilecektir. keçi peyniri keçi peyniri 1 kg 1 kg keçi peyniri


% 100 Keçi Peyniri - 1 Kg Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!