Kapat

2 Kutu İzi Wash Renk Koruycu Mendil (24 Yıkama)


Piyasa Fiyatı :
20,00 TL

% 56 İNDİRİM

Fiyat :
8,90 TL


Çamaşırlarınızın Rengi İlk Günki Gibi Kalsın Pamuk, Keten ve Viskon Elyaf Elbiselerinizde Güvenle Kullanabilirsiniz.

Bitenekadarcıların elbiselerinin renklerini güvenle koruyacak 2 Paket İzi Wash Renk Koruycu Mendil.

İzi Wash Nedir?

Izi WASH kullanırken yıkama yapacağınız giysinin yıkama talimatına uyunuz.
 
Izi WASH çamaşır yıkama esnasında renkli çamaşırlarınızdan akan boyayı tutan özel bir bezdir. Bu özelliğinden dolayı diğer çamaşırlarınızın renklerini korumalarını sağlar.
 
 
Çamaşır yıkama esnasında genel alışkanlıklarımızdan bir tanesi renkleri kendi içlerinde ayırarak yıkamaktır.
 
Ama esas önemli olan konu renklilerimizin az veya çok renk (boyarmaddeleri) vermeleridir.
 
Suya akan boya maddeler, diğer tekstil mamullerini kirletebilmektedir.
 
Buradaki en önemli teknik konulardan biri,  genel olarak tüm tekstil mamullerinin renklerini oluşturan boyarmadde sayısının 3 olmasıdır.
 
Yani her renk en fazla üç boyarmaddenin farklı kombinasyonlarından bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır.
 
Kırmızı, lacivert, pembe, sarı, olarak gördüğümüz çamaşırlar genel olarak üç farklı (sarı-kırmızı-mavi) boyarmaddenin kombinasyonları sonucu elde edilmiştir.
 
Kullandığınız tekstil mamullerinin boyanma yerleri ve kullanılan boyarmaddeleri aynıdır.
 
Boyarmaddeler farklı olduğundan, çamaşır yıkama esnasında birbirleri üzerlerine 4, 5 hatta 10 farklı karakterdeki boyarmaddeler gelebilmektedir.
 
Bu da çamaşırlarınız renklerinin solmasına, canlılıklarını kaybetmesine neden olmaktadır.
 
Aslında kullandığımız tekstil mamulü (denim-kot kumaşlar hariç) yıkama sırasında renk akmasına ve solmasına karşı dayanıklı mamullerdir.
 
Ancak bilinen genel standart ve kabul değerleri, kullanıcı açısından kirletme anlamında tatmin edici değildir.
 
Yukarıda gördüğünüz ¾ değeri +/- 0,5 tolerans değerinde olup, kabul değeridir. Yani aldığınız tekstil mamulü yıkama esnasında kılavuz kumaşı yukarıdaki değerde kirletirse, kabul değerine ulaşmış olur.
 
Bu Ne Demektir? 
 
Aldığınız tekstil mamulü, kendi markası haricinde bile üzerinde çeşitli kalite kontrol etiketleri ve ok olduğuna dair belgeler sunsalar da yukarıdaki değerde yandaki kumaşı kirletiyor demektir.
 
Burada daha önemlisi, kullanıcıların bu kirletmeyi renklilerin arasına beyaz çamaşır koyduklarında da görmelerine karşın, renklileri kendi aralarında ayırıp yıkadıklarında görememektedirler. Bu renk solması veya parlaklığı kaybetme olarak kendini gösterir.
Hemen hemen herkesin başına gelen olaylardan bir tanesi; çamaşır yıkarken çok hassas olmanıza ve her rengi kendi arasında ayırarak yıkamanıza rağmen, lacivert renkli veya kırmızı renkli çamaşırlarınızın ilk aldığınızdaki canlılığı kaybetmesidir. Bunun sebebi genel olarak çamaşırlarınızın renk salması değil, diğer çamaşırların saldıkları boyarmaddelerden kirlenerek renklerinin değişmesidir.
 
İşte Izi WASH’in faydası bu noktada ortaya çıkmaktadır. Izi WASH özel dokusu ve formülü ile çamaşır yıkama esnasında yıkama suyuna akan boyarmaddeleri yapısına çekip hapsederek diğer çamaşırların kirlenmesini engellemeye yardımcı olmaktadır. Böylelikle çamaşırlarınız daha uzun bir süre renklerini, özellikle canlılıklarını koruyabilmektedir.
Değişen moda akımları ile beraber artık neredeyse tek renkten oluşan tekstil mamulümüz yok gibi. Pek çok giysimiz farklı renkli kumaşların kombinasyonlarından oluşmaktadır. Kırmızı yaka beyaz gövde, kolu ile gövdesi faklı renkteki giysiler veya baskılı, aplikli ürünler gibi.
Farklı renkteki giysileri ayrı veya elde yıkmak zorunda kalabiliriz.  Ancak, bu şekilde yıkama yapmak zaman, su, deterjan, elektrik tüketiminizi arttırmaktadır. Izi WASH,  farklı renkleri içinde barındıran giysileriniz için size inanılmaz bir seçenek sunuyor. 
 
Artık farklı renkteki giysilerinizi yıkamak sorun olmaktan çıkıyor. Giysilerinizi güvenle ve rahatlık içinde Izi WASH ile yıkayabilirsiniz.
 
Kullanım Şekli:
 
Yıkama alışkanlıklarınızı değiştirmiyoruz.
 
Izi WASH’i direkt olarak çamaşır makinesinin içine, çamaşırlarla beraber atıyoruz. Izi WASH’i kullanırken çamaşırlarımızı nasıl yıkıyorsak (sıcaklık ve yıkama programı) aynı şekilde yıkama yapabiliyoruz.
 
Yıkama işlemi bittikten sonra ClorWASH’i çamaşır makinesinden çıkarıp çöpe atıyoruz.
 
Yıkama Talimatları :
 
Yeni aldığınız giysiyi mutlaka birkaç kez ayrı yıkama yaptıktan sonra diğer giysilerinizle yıkayınız. Bu öneri sadece ClorWASH kullanımı için değil yaptığınız her türlü yıkama için geçerlidir.
 
Aldığınız giysinin akıtacağı boyarmadde miktarını ve performansını bilemezsiniz. En azından önceden yapacağınız birkaç yıkama ile bu performansı geliştirme şansınız yüksektir. Ayrı yıkama esnasında da Izi WASH’i kullanmanız tavsiye edilir. Izi WASH i kullandığınız da giysinizin ne kadar boya saldığını çok net görebileceksiniz.
 
Kot (denim-jean) kumaşlardan olan giysilerinizi her zaman ayrı yıkamanızı tavsiye ederiz. Bunları yıkarken de Izi WASH’i kullanabilirsiniz. Fakat bu tip giysilerinizi diğer giysilerinizle karışık yıkamamanızı tavsiye ederiz.
 
Izi WASH’i pamuk (CO-COTTON), yün (WO-WOOLEN-WOOL), naylon (PA-PA6-PA66), keten ve viskon elyaflarından mamul giysilerinizde güvenle kullanabilirisiniz. Bu tip giysilerinizi yıkarken de mutlaka yıkama talimatlarına uyunuz.
 
Yıkama yaparken giysilerinize uygun deterjan ve yıkayıcıları kullanmanızı tavsiye ederiz. Örnek olarak; renkli ve beyaz deterjanları genelde farklıdır ve yün için kullanılan deterjanlarla pamuk için kullanılan deterjanlar da farklıdır. Giysilerinize uygun deterjan kullanmanız çamaşırlarınızın daha uzun ömürlü, renklerinin canlı ve parlak kalabilmeleri için önemlidir. 
 
Yıkama yapacağınız giysileriniz çok karışık ve kontrastları yüksek ise iki veya üç adet Izi WASH kullanmanızı tavsiye ederiz.
 
Yıkama yapacağınız giysileriniz çok karışık ve kontrastları yüksek ise yıkama yaptıktan sonra çamaşırlarınızı ıslak bir şekilde çamaşır makinesi içinde bekletmemenizi tavsiye ederiz.
 
Kontrast ve ıslak halde birbirine temas eden giysileriniz birbirlerini lekeleyebilirler. 
 
Yıkama yaparken deterjan ve çamaşır makinesi üreticilerinin talimatlarına uymanızı tavsiye ederiz.
 
Paket İçeriği:
2 Paket İzi Wash (24 Adet)
 
1 Adet sipariş vermeniz durumunda  2 Paket İzi Wash Renk Koruycu Mendilden gönderilecektir.

 izi wash izi mendil renk koruycu mendil çamaşır renk koruyucu izi wash renk koruyucu


2 Kutu İzi Wash Renk Koruycu Mendil (24 Yıkama) Yorumları Tüm Yorumlar (2)
22 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay çok güzel kullanıyorum ve çok memnunum. İlk kez bebeğimin çarpışmalarında kullandım sonuç harikaydı hemen her yıkamada kullanıyorum . özellikle yazlık kıyafetlerde daha çok işe yarayacağına eminim. fiyatı da çok uygun .
21 sipariş | 2 yorum | Yorum Detay renk karıştırmıyor bu markayı kullanmadım fakat renk karıştırmayan mendil ben de kullanıyorum renkli çamaşırları mendil olmadan atmıyorum harika bir şey hangi çamaşırın rengi çıkıyorsa rengi söküp alıyor ve çamaşırlar da renk karışma ve renklerde bozulma derdi olmuyor rengi çıkmaz dediğiniz kimi çamaşırların bile az da olsa renk verdiğini görüyorsunuz bu mendiller öyle her markette de bulunmuyor bence farklı renkli çamaşırlarla mutlaka kullanılması gereken bir ürün özellikle yeni alınan elbiselerde hüsrana uğramamak için ve daha da önemlisi farklı renklerdeki bebek çamaşırlarını yıkarken çok büyük kolaylık