Kapat

3D Kız Kulesi Maketi (3Boyutlu Puzzle)


Fiyat :
9,90 TL


Gerçek üstü bir güzellik! Kağıt Köpükten İmal Edilmiştir.

Bitenekadarcıların hoşça vakit geçirirken, hem kültürel, hem coğrafya, hem el becerileri ve 3 Boyutlu düşünme yeteneklerine katkı sağlayacak, üstelik tam bir görsel 3 Boyutlu şölen sunacak muhteşem 3D puzzle..!!!

Kız Kulesi, iki kıtanın birleştiği yerdeki eşsiz konumu, 2500 yıllık tarihi, hakkında anlatılan efsaneleri, ithaf edilen hikayeleri ve şiirleri ile İstanbul'un sembolü niteliğindedir.

Kulenin inşası ve konumu ile ilgili birçok efsane bulunmaktadır. En çok bilnen efsaneye göre; Bir kahin, Bizans İmparatoru'na kızının 18 yaşındayken bir yılan tarafından ısırılarak öleceğini söyler. Bu nedenle İmparator, kızını hiçbir yılanın ulaşamayacağı, boğazın ortasındaki adacıkta bulunan bir kuleye götürür. Ancak en sonunda kız kadere boyun eğmek zorunda kalır. Şehirden getirilen meyve dolu bir sepetin içindne çıkan yılan, prensesi öldürür. Tarihçesi M.Ö. 411 yılına kadar uzanan Kule, Athen Kralı'nın gemi geçişini kontrol amacıyla vergi istasyonu olarak kullanılmaya devam edildi. Aynı zamanda izinsiz gemi geçişini kontrol amacıyla vergi istasyonu olarak kullanıldı. Osmanlı İmparatorluğu döneminde de deniz feneri olarak kullanıldı. İlerleyen dönemlerde merasim top atışlarının yapıldığı başlıca yerler arasında bulunan kule, bir dönemde karantina olarak değerlendirildi.

Geçirdiği yangınlar ve depremler nedeniyle birçok kez restorasyon yapılan Kule, günümüzde boğaz manzarası ve canlı müzik eşliğinde yemek yiyebileceğiniz modern bir restoran olarak kullanılmaktadır.

3D Puzzle
45 parça
Önceden kesilmiş ve güçlendirilmiş karton mukavva köpükten yapılmıştır.
Parçaları birbirine kolayca geçer
Hiçbir aparat gerektirmez
Kolay kurulum
Eğitici ve dekoratif
Zorluk Derecesi : 2 saat
Ebatlar : 38 x 32 x 42 cm
Kurulum Şeması
Evinizde şık bir dekoroasyon olarak kullanabilir, sevdiklerinize güzel bir hediye olarak verebilirsiniz.

 

Kargo Fiyatı Değişmeden, Tek Seferde Alınabilecek Maksimum Ürün Adedi :  4
Bu ürün kargoya  9 Ağustos 2010 Pazartesi günü verilecektir..

TÜM ÜRÜNLERE 3 TL KARGO KAMPANYASI:

3 TL'ye Herşeyi Kargoluyoruz!

Sitemizde aktif satışta olan 1. Ürün veya 2. Ürün veya Haftanın Fırsatları Ürünlerinden her Öğlen saat 12:00 den sonraki 24 saat süresince yapacağınız tüm alışverişlerin hepsine birden adet ve miktar kısıtlaması olmaksızın sadece 3 TL kargo ödeyeceksiniz! Tek koşul ürünleri Aktif Fırsat Ürünü Satış süresi olan 24 saat içerisinde almanız.

Ürünleri Tek Sepette de alsanız, ayrı ayrı sepetlerde de alsanız yine eskisi gibi her aldığınız ürün için ayrı ayrı fatura kesilerek gönderilecektir.

Bedava kargolu ürünler ve özel kargo ölçülü ürünler kapsam dışıdır

 3D Kız Kulesi Maketi (3Boyutlu Puzzle) Yorumları Tüm Yorumlar (1)
48 sipariş | 2909 yorum | Yorum Detay Fiyat 12.99 TL
http://www.hizlial.com/oyun-hobi/hobi/dunyaca-unlu-yapitlar-kiz-kulesi-3d-puzzle_26.086.4542.0010.htm#tabs

20 TL
http://www.deveyuku.com/ev-tekstili-c/puzzle-c/3d-puzzle-45-parca-kiz-kulesi.html