Kapat

43 cm DEV Galileo Gadget Termometre!


Fiyat :
29,90 TL


Mükemmel bir cam aksesuar! Tarihte yolculuk!

Bitenekadarcıların evlerini ve ofislerini süsleyecek Gerçek Ötesi şıklığa ve zarafete sahip muhteşem bir Gadget!

Tam 43 cm boyunda cam termometre size Zaman Makinesinde yolculuk yaptığınız hissini verme garantisi veriyor!

Ürün içindeki sıvıda 9 cam top var.

Topların Altındaki Sıcaklık Rakamları

Açık Mavi 34
Kırmızı 32
Sarı  30
Açık Sarı 28
Yeşil 26
Turuncu 24
Lacivert 22
Mor 20
Pembe 18
Kahverengi 16
 

1564 yılında doğan Galileo, 1642 yılında 77 yaşında ölene kadar astronomi, fizik ve matematik konularında çalışmalar yapmıştır. Bunlardan biri de halen evlerimizde hem süs eşyası kullandığımız hem de sıcaklığı öğrendiğimiz Galileo Termometresi olarak bilinen termometre tasarımıdır.

Galileo termometresi, nesnelerin yoğunluk farkından dolayı bir sıvının içerinde batması, yüzmesi veya asılı kalması durumları ve sıvının yoğunluğunun sıcaklık ile değişmesi olayı kullanılarak tasarlanmıştır. Kapatılmış bir cam kavonoz içine konulmuş olan sıvı (su olabilir) içine cam kürecikler konularak yapılabilir. İçi boş cam kürecikleri yoğunlukları içinde bulunacakları sıvının en sıcak olduğu durumdaki yoğunluğundan biraz daha düşük olacak şekilde üretilir. Altlarına takılan sıcaklık etiketleri ile cam küreciklerin yoğunları farklık sıcaklıklarda sıvı içinde asılı kalacak şekilde ayarlanır. Sıvıların ortam sıcaklığından etkilenerek yoğonluklarının değişmesi katı cisimlere göre daha fazladır. Bu yüzden içinde sıvının yoğunluğunun sıcaklığa göre değişirken (sıcaklık artıkça sıvının yoğunluğu düşecektir, soğudukça ise yoğunluk artacaktır) içinde bulunan cam küreciklerin yoğunlukları sabit kalacaktır.

İçinde, 16 - 28 dereceye kadar cam toplar bulunan bir galileo termometresinde; sıcaklık 16 derecenin altında ise bütün cam kürecikler yukarıda, sıcaklık 28 derecenin üzerinde ise bütün toplar aşağıda olacaktır. Sıcaklık, 16 ile 28 derece arasında ise toplardan bazıları yukarıda bazıları da aşağıda olacaktır.

Kaynak: kesiflerdunyasi.com

Ortam ısısı, yukarıdaki toplardan en altta olanın altında yazılı olan sıcaklıktır.

 43 cm DEV Galileo Gadget Termometre! Yorumları Tüm Yorumlar (10)
Mükemmel (2)
100 %
Çok İyi
0 %
İyi
0 %
Fena Değil
0 %
Çok Kötü
0 %
7 sipariş | 7 yorum | Yorum Detay Çok şık ve değişik
Güzel
163 sipariş | 35 yorum | Yorum Detay Muhteşem bir ürün her göre aşık oldu tekrar bulsam tekrar alırım
22 sipariş | 4 yorum | Yorum Detay Çok Güzel Gerçekten çok güzel bir dekor. Kargolamada gayet güvenli orjinal paketinde sağlam bir şekilde aldım. Bitenekadar ekibine teşekkürler.
105 sipariş | 9 yorum | Yorum Detay Aldim ilginc bir sey. resimdeki gibi kucuk sanmayin, yarim metrelik birsey geliyor. hediye amaciyla aldim ve hediye ettim. ancak her goren hayran kaldi. ben her ne kadar bir espirisini bulamadiysam da millet hasta oldu.
20 sipariş | 3 yorum | Yorum Detay Kargolama ve kolileme aşaması Ürünü çok beğendim.Ancak kargo şirketleri malum sağlam getirirlermi şüphedeyim.kargolama aşaması ile ilgili bilgi verebilir misiniz?