Kapat

Aşka Veda - Can Dündar


Piyasa Fiyatı :
19.50 TL

% 29 İNDİRİM

Fiyat :
13.90 TL


Aşka Veda Can Dündar

Aşka Veda - Can Dündar

"Nostaljik bir mazi güzellemesi yapmak istemem," diyor Can Dündar, zindana dönüşen, koyu bir karanlık olan 70lerdeki ilişkileri anlattığı yazısında: "Ama aşkın ha babam ertelendiği o kanlı karanlıkta bile, en dayanışmacı ve masum yanları saklıydı insanoğlunun..."

"Şimdi bakıyorum da, umursamaz kalabalıklarda metruk bir yalnızlık yaşıyor neslim..."

Aşka Veda, Can Dündarın aşka dair yazılarını bir araya getiriyor. Körkütük, sırılsıklam aşkları, özlemi, yalnızlığı, ayrılığı ve terk edilme acısını; "kâh içten içe kabaran kâh gürül gürül çağlayan o deli nehri," anlatıyor.

Siyasetten ve popüler kültürden kadın ve erkeklerin zaman içinde değişen yüzlerine bakıyor. "Söylenmemiş o iki sözcük yüzünden heba olup gitmiş" nesiller ile nihayet kavuşan ama mutsuz mu mutsuz olan günümüz gençliğini karşılaştırıp şiirini kaybeden zamane ilişkileri sorguluyor. Şehvet sevdadan soyunduğunda, Eros okunu kırdığında, piyasa duruma el koyduğunda aşkın nasıl can çekişmeye, körelip çirkinleşmeye başladığını sergiliyor.

Hazsız evliliklerden evliliksiz hazlara, sekssiz aşktan aşksız sekse; ateşten gömleği gönüllü giyenlerden, aşkını kariyerine feda edenlere geçişin izini sürüyor.

Aslında bir türlü veda edemediğimiz, her daim ihtimal dahilinde olan aşkı anlatıyor Can Dündar, Aşka Vedada.

Ve olası bir sevda kuraklığı tehlikesine karşı, okurları uyarıyor...

  • Yayın Yılı: 2012
  • Kitap Kağıdı
  • 208 sayfa
  • 13,5x21 cm
  • Karton Kapak
  • ISBN:9750714658
  • Dili: TÜRKÇE

1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Adet " Aşka Veda - Can Dündar " gönderilecektir. aşka veda can dündar


Aşka Veda - Can Dündar Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!