Kapat

Badminton Seti - Tam Set : Ağ-Demir + Çanta + 4 Raket + 3 Top


Piyasa Fiyatı :
29,90 TL

% 23 İNDİRİM

Fiyat :
22,90 TL


İster Açık İster Kapalı Mekanda Spor Yapabilirsiniz Evde Ofiste Sokakta Piknikte Plajda ve Dilediğiniz Her Yerde Badminton Deluxe Komple Çantalı Full Set

Bitenekadarcılar en keyifli ve pratik sporlardan olan Bamintonu eksiksiz set ve malzeme ile yapabilsinler diye.

İster açık ister kapalı mekanda dilediğinizce oynayıp spor yapın.

Evde ofiste sokakta piknikte plajda ve dilediğiniz heryerde.

Delta DS 913 Komple Badminton Seti.

Bu set, çiftler halinde oynamak isteyenler ve yedek raket bulundurmak isteyen sporcular için hazırlanmıştır.
 
Özel çantası sayesinde ister elinizde tutarak ister omzunuza asarak konforlu bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Paket İçeriği :

  • 4 Adet Badminton Raketi
  • 3 Adet Beyaz Badminton Topu
  • 1 Adet Badminton Taşıma Çantası
  • 1 Adet Badminton Filesi
  • 6 Adet Badminton Demirleri
  • 2 Adet Demirler İçin Kazık

Dünyada Badminton :

     Arkeologlar ve tarihçilere göre günümüzden 3000 yıl önce oynanmıştır. Badminton'un gerçek anlamda Dünya'da yayılması Çin'de bulunan manüskriptlere göre, günümüzden 1122 yıl önce Çin imparatorluğundaki Chu-Sülalesi devrine rastlamaktadır. Bu tarihlerde beşaltı kaz tüyünün bir vişneye takılıp güneş altında kurutularak elde edilen tüytopun bir raket ile oynanmasına Di-Dzyauci adı verilmiştir.

     Çin'den sonra özellikle Hindistan'da büyük bir gelişme gösteren Badminton, bu ülkede daha da yayılarak, Poona ve sonraki yıllarda da Pune adları altında oynanmıştır. Japonya'da bu oyuna Oy bane (uçan tüy, uçan leylek) adı verilmiş, 14. Yüzyılda bu ülkede halkın büyük ilgisini çeken Badminton, kaz ve leylek tüylerinin kirazgiller meyvalarına takılmış ve basit tahta raketlerle oynanmıştır.

    Seyredenlere büyük zevk veren ve seyircilerin oldukça ilgisini çeken Badminton'u, Asya'dan Avrupa'ya ilk kez Marko Polo (1254-1324) getirmiştir. Fransa'da bu spora Kokvanten (uçan horoz) ve Jevolan (tüytop) Almanya, Avusturya ve İsviçre gibi ülkelerde ise Federball, Çar Rusyasında ise bu oyuna Laptu adı verilmiştir. Günümüzde Pakistan'da oynanan Badminton oyununa ise Çırya denilmiştir.

    1872 yılında Londra'ya 100 km. uzaklıkta Badminton isimli küçük bir kasabanın Dük'ü olan ve orduda subaylık yapmış asker kökenli Beaufort , uzun yıllar Hindistan'da bulunmuştu. Memleketine döndüğünde fil dişi ve diğer değerli eşyalar arasında bir raket ve tüytopu getiren Beaufort, Poona oyununu Badminton Kasabası'nda yaygınlaştırmaya başlamıştır. Aslında Badminton, kelime anlamı olarak soğuk meyve suyu anlamına gelmekteydi. Dolayısıyla bu güzel meyve suyunu ilk kez Badminton Kasabası içmiş oluyordu. J.L.Baldwin adlı sporcu, ilk kez Badminton Oyun Kurallarını koyan kişi olarak spor tarihine geçmiştir.

    1934 yılında Londra'da Uluslararası Badminton Federasyonu (IBF) kurulmuştur. Bu federasyona İngiltere, Hollanda, Danimarka, İrlanda, Kanada, Yeni Zellanda, İskoçya, Fransa ve Amerika olmak üzere toplam 9 ülke üye olmuştur. 1960'lı yılların ortalarına doğru Çin Halk Cumhuriyeti Uluslararası Badminton Federasyonu'na alınmamıştır. Bunun üzerine 1978 yılında başta Çin Halk Cumhuriyeti olmak üzere üçüncü dünya ülkeleri kendi aralarında Dünya Badminton Federasyonu (WBF) 'nu kurmuşlardır. Uzun yıllar sonunda 1981 Mayıs ayında, bütün ülkeler Uluslararası Badminton Federasyonu (IBF) bayrağı altında toplanmışlardır. Şu anda bu Uluslararası Badminton Federasyonu'na 120'den fazla ülke üye olup, halen dünyada 9 milyondan fazla lisanslı sporcu bulunmaktadır.

     1969 yılından itibaren her üç yılda bir Thomas Kupası adı verilen ve yalnızca erkekler kategorisinde uluslararası müsabakalar halen yapılmaktadır. Buna karşılık bayan sporcular Betty Uber Kupası adı verilen maçlara katılmaktadırlar. Thomas ve Uber Badminton sporunda ilk oyuncular olarak spor tarihine geçtiklerinden, bu müsabakalar onların adı ile anılmaktadır. 1977 yılında ilk kez İsviçre'de resmi olarak Dünya Şampiyonası düzenlenmiştir. 5 Haziran 1985'te Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Badminton sporunun 1992 Olimpiyat Programına alınmasını kararlaştırmıştır. 1988 Seul Olimpiyatları'nda Badminton tekrar gösteri sporu olarak yer almıştır. En son Barcelona Olimpiyatları'nda Badminton ilk kez olimpik sporlar programına alınarak bu spor dalında müsabakalar yapılmıştır.

1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Adet "Badminton Deluxe Komple Çantalı Full Set" gönderilecektir.  badminton badminton deluxe çantalı full set badminton deluxe ds 913


Badminton Seti - Tam Set : Ağ-Demir + Çanta + 4 Raket + 3 Top Yorumları Tüm Yorumlar (7)
Mükemmel (1)
33 %
Çok İyi
0 %
İyi
0 %
Fena Değil (1)
33 %
Çok Kötü (1)
33 %
71 sipariş | 47 yorum | Yorum Detay Çok kaliteli.
32 sipariş | 10 yorum | Yorum Detay bu paraya iyi bir ürün toplarının ağırlık lastikleri çok hafif istenen yere gitmiyor top uçuyor.
0 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim kurulumu nasıl oluyor? sarı gerdirme kazıklarını nasıl kullanacağız?
6 sipariş | 2 yorum | Yorum Detay ürün biraz geçte olsa elime ulaştı.. Beklediğimden iyi çıktı gerçekten tavsiye ederimm.. yaz geldi stres atmak için güzel bi aktivite
12 sipariş | 26 yorum | Yorum Detay ürün elime geçti beklentimden cok daha kalıtelı ve kullanıslı cıktı raketler saglam kolay kolay kıramazsınız :)bunun ıcın bıtenekadar ekıbıne sonsuz tskkler yalnız fılenın kurulumuna dair anlatım hıc yok nasıl kurarım acaba.