Kapat
Bebek Bakım Ürünleri Fırsatları : 1 Fırsat

Bebek Bakım Ürünleri

Dünyaya gelen her canlı için sorumluluğumuz olduğu bir gerçektir. O yüzden de özellikle bebek oldukları dönemde çok daha hassas olmak ve gereken özeni göstermek gerekir. Bu dönemde bebek bakım ürünleri konusunda da özel bir önem vardır ve özenle bu ürünlerin seçilmesi çocuğun uzun vadede sağlığını ve gelişimini olumlu anlamda etkileyecektir.

Temel Ürünler Nelerdir?

Bebek bakım ürünleri grubunda karşımıza çıkan temel ürünler şunlardır:

· Bebek Bakım Çantaları

· Bebek Deterjanları

· Bebek Yağı

· Diğer

· Fırça & Tarak

· Güneş Kremi

· Kolonya

· Losyon

· Pişik Kremi

· Pudra

Bu ürünler kendi içinde alt başlıklara ayrılmaktadır. Her birinin kendi içinde modeline, kullanılan malzemesine, büyüklüğüne göre değişik seçenekler çıkmaktadır.

Alım ve Kullanım Kriterleri Neler Olmalıdır?

Bebek bakım ürünleri için söylenebilecek kimi şeyler şunlardır:

Bebek bakım çantaları içine bebeklerin gereksinimleri olan ürünlerin konulduğu çantalardır, farklı malzemelerden yapılabilirler ama burada alınırken dikkat edilmesi gereken husus gereksinimlerinize uyan kaliteli malzemeden yapılan ergonomik tasarımlı olan ürünlerin seçilmesi gerektiğidir. Her türlü hava şartına dayanabilen ürünler olmaları gerekir. Ayrıca içine konulan ürün ne olursa olsun sağlam bir biçimde muhafaza edebilmeleri gerekir.

Bebek deterjanları bebek bakım ürünlerinin içinde en çok üzerinde durulması gereken ürün grubudur zira bu ürün grubunda yer alan ürünler mutlaka özenle seçilmelidir. Doğal bileşenler içeren, kimyasal boya parfüm paraben alkol gibi bileşenler içermeyen ürünler olmalıdır. Kullanılırken de ürünün üzerinde belirtildiği biçimde kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Tıpkı bebek deterjanı gibi bebek yağı da boya paraben parfüm kimyasal alkol gibi bileşenler içermemeli tamamen doğal olmalıdır. Kullanılırken de bebeğin cildine olabildiğine nazik bir biçimde bebeğin cildinin hassas olduğu göz önüne alınarak uygulanmalıdır. Aynı şeyler güneş kremi, pişik kremi, pudra, losyon ve kolonya için de geçerlidir.

Tarak ve fırça seçiminde de doğal bileşenler içeren ürünler tercih edilmelidir. Bunun yanında kullanılırken kafa derisinin hassasiyeti göz önüne alınarak ve tahriş gibi bir durumun oluşmaması için hafif su ile ıslatılarak kullanılmasında fayda vardır.

Bilinen markaların ürünleri seçilmeli ve para konusu ilk planda ele alınmamalıdır.

Bebek bakım ürünleri arasında: bebek kolonyası, bebek bakım çantası, bebek pudrası, bebek şampuanı gibi tamamen bebeklere özel üretilen ürünler bulunmaktadır. Yeni doğan bebeklerin cildini korumak ve tahriş olmasını engellemek için düzenli olarak bebek losyonu kullanılmasıda gerekmektedir. Bebeklerin bakım ürünleri arasında yer alan bir diğer ürün bebek yağı; bebeklerin cildini yumuşatmak için kullanılır. Bebeklerin en büyük problemlerinden biri de pişiktir. Pişik oluşumunda sert sabun kullanımı, plastik donlar, deterjanlar, sürtünme ve hassas deri gibi faktörler yer almaktadır. Pişik oluşumunu önlemek için öncellikle bölgenin kuru kalmasını sağlamak gerekir. Bebeğinizin hassas bölgelerini nemden uzak tutmak için pudra kullanabilirsiniz. Oluşmuş olan pişikleri de pişik kremi ile tedavi edebilirsiniz.