Kapat

Bellelli Gr3 Eos Çocuk Oto Koltuğu


Fiyat :
49,90 TL


Güvenli seyahatz25-36 Kg. Arası Çocuklar İçin Kullanıma Uygundur

Bitenekadarcı çocukların arabalarında hem güvenli hemde etrafı seyrederek yolculuk yapabilmesi için.

Çocuğunuzun araç kemer seviyesine ulaşarak güvenlik şekilde seyahat etmesini sağlar.

Lütfen piyasada satılan standart dışı kalitesiz örnekleri ile kıyaslamayınız!

Bellelli Gr3 Eos Çocuk Oto Koltuğu

25-36 kg çocukların kullanımına uygun olarak üretilmiştir.

Rahat ve kolay kullanım, sadece emniyet kemeri ile kullanılır.

Geniş ve rahat oturma

Çocuğunuz 36 kiloya ulaşana kadar taşımak için evrensel ECE R44/04 normlarına uygun olarak üretilmiştir.


Üretim yeri:İtalya

Oto Koltuğu Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme 
Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde Oto Güvenlik Koltuğu Kullanımı ile İlgili Bilgiler

1. M1, M1G, N1, N1G, N2 ve N3 sınıfı araçlarda 150 cm’den kısa ve 36 kg’ın altındaki çocukların taşınması sırasında çocukların ağırlığına uygun bu Yönetmeliğin ekinde yer alan (1) sayılı cetvelde yer alan çocuk bağlama sistemlerinin kullanılması zorunludur.

M1 Sınıfı: Sürücü dışında en fazla sekiz kişilik oturma yeri olan, yolcu taşımaya yönelik motorlu araçlar.

N1 Sınıfı: Azami kütlesi 3,5 ton'u aşmayan, motorlu yük taşıma araçları.
N2 Sınıfı: Azami kütlesi 3,5 ton'u aşan, 12 ton'u aşmayan, motorlu yük taşıma araçları.
N3 Sınıfı: Azami kütlesi 12 ton'u aşan, motorlu yük taşıma araçları.

M1G Sınıfı: Arazi tipi kullanıma uygun M1 sınıfı bir araç
N1G Sınıfı: Arazi tipi kullanıma uygun N1 sınıfı bir araç

Buna göre taksi, dolmuş, kamyon ve kamyonetlerde çocuk bağlama sistemlerinin kullanılması zorunludur. 10-12 yaş altındaki tüm çocuklar oto güvenlik koltuğu olmadan seyahat edemezler.

2. Ancak, 135 cm’den uzun çocuklar çocuk bağlama sistemleri yerine ön koltukta oturmamak şartıyla diğer koltuklardaki emniyet kemerlerini kullanabilirler.

3. Çocuk bağlama sistemleri olmayan M1, M1G, N1, N1G, N2 ve N3 sınıfı araçlarda üç yaşın altındaki çocuklar taşınamazlar.

4. Çocukların taksilerde seyahatleri sırasında, çocuk bağlama sistemleri kullanmaları, yok ise arka koltukta oturmaları zorunludur.

5. Çocuklar, araçta hava yastığı devre dışı bırakılmadan, ön hava yastığı ile korunan bir yolcu koltuğunda yüzü geriye dönük çocuk bağlama sistemi kullanılarak taşınamazlar.

6. M2 ve M3 sınıfı araçlarda seyahat eden üç ve üzeri yaştaki çocukların, emniyet kemeri ya da çocuk bağlama sistemleri kullanması zorunludur.

M2 Sınıfı: Sürücü dışında sekizden fazla oturma yeri olan, yolcu taşımaya  yönelik ve azami kütlesi 5 ton'u aşmayan, motorlu araçlar.
M3 Sınıfı: Sürücü dışında sekizden fazla oturma yeri olan, yolcu taşımaya yönelik ve azami kütlesi 5 ton'u aşan, motorlu araçlar.

Buna göre minibüs, midibüs, otobüs ve bu sınıflardan birine giren okul servislerinde emniyet kemeri kullanılabilir, oto güvenlik koltuğu kullanımı şart değil.

7. Çocuk bağlama sistemleri kullanma zorunluluğu, bu ve ilgili yönetmelikler gereği emniyet kemeri veya isofix sistemi bulundurma zorunluluğu olmayan araçlarda aranmaz. Bu araçlarda çocukların arka koltuklarda taşınması zorunludur.

Emniyet kemerinin zorunlu olmadığı araçlar M2 ve M3 sınıfı araçlar. Yani sehir içi yolcu taşıyan otobüsler, minibüsler vs. Bu tip araçlarda oto güvenlik koltuğu kullanımı şart değil.

Tek Seferde Alınabilecek Maksimum Ürün Adedi :  1
Bu ürün kargoya  alışverişinizi takip eden 3 iş günü içerisinde verilecektir.

 

TÜM ÜRÜNLERE 3 TL KARGO KAMPANYASI:

3 TL'ye Herşeyi Kargoluyoruz!

Sitemizde aktif satışta olan 1. Ürün veya 2. Ürün veya Haftanın Fırsatları Ürünlerinden her Öğlen saat 12:00 den sonraki 24 saat süresince yapacağınız tüm alışverişlerin hepsine birden adet ve miktar kısıtlaması olmaksızın sadece 3 TL kargo ödeyeceksiniz! Tek koşul ürünleri Aktif Fırsat Ürünü Satış süresi olan 24 saat içerisinde almanız.

Ürünleri Tek Sepette de alsanız, ayrı ayrı sepetlerde de alsanız yine eskisi gibi her aldığınız ürün için ayrı ayrı fatura kesilerek gönderilecektir.

Bedava kargolu ürünler ve özel kargo ölçülü ürünler kapsam dışıdır.Bellelli Gr3 Eos Çocuk Oto Koltuğu Yorumları Tüm Yorumlar (1)
48 sipariş | 2909 yorum | Yorum Detay Fiyat 59 TL - kargo Ankaraya 5.25 TL diyor.

http://www.hepsiburada.com/Liste/bellelli-gr3-eos-oto-koltugu-yukseltici/ProductDetails.aspx?productId=oyunjabll01eos&categoryId=305661

59 TL
http://www.joker.com.tr/urun.aspx?stkID=24758