Kapat
Bijuteri Kolye Fırsatları : 0 Fırsat

Bijuteri Kolye

Takı doğru bir biçimde kullanıldığı zaman giyilen giysiye ayrı bir hava katıyor. Son yıllarda altın gümüş gibi ürünler tercih etmeyenler ise bijuteri olan ürünleri tercih ediyor ve kadınların en sık kullandığı ürünlerin başında bijuteri kolye geliyor.

Bijuteri Kolye Ürünleri

Bijuteri kolye grubunda karşımıza çıkan ana başlıklar şunlardır

· Taşlı Kolye

· Taşsız Kolye

· İnci Kolye

Bu üç ana başlığın da kendi içinde modeline göre, kullanılan malzemesine göre değişik alt başlıkları yer almakta ve karşımıza çok sayıda seçenek çıkmaktadır.

Taş olarak bu tarz olan kolyelerde karşımıza çıkan ürünler şunlardır: Sandal ağacı, akik, liya taşlı, oniks, zirkon, mercan kaplan gözü, cam ve kehribar en sık karşımıza çıkan taşlardır.

Taşsız olan ürünlerde ise üzeri yazılı olan ürünlere sıkça denk gelinmektedir. Metal olarak farklı metaller olabildiğinden bijuteri ürünler de net bir şey söylemek olası değildir. Ayrıca özel tasarım içerisinde kurumuş çiçekler olarak ebru motifleri işlenen çok değişim tasarım olan kolyeler de karşımıza sıkça çıkmaktadır. Kalp en çok işlenen motifler arasındadır ayrıca.

İnci kolyelerde söylenebilecek olan çok şey yoktur tam ya da ara ara inci ile döşeli olan kolyelerdir ama bu tarz ürünlerde çoğunluklu olarak gerçek inci değil yapay inciler kullanılmaktadır.

Bijuteri kolyelerin fiyatları ise içerisinde yer alan kullanılan malzemesine, tasarımına eğer taşlı ise taşına, satıcı ve üretici firmanın satış politikasına göre değişiklikler göstermektedir.

Bijuteri Kolye Alırken Bilinmesi Gerekenler

Bijuteri kolye alırken özellikle şuna dikkat edilmeli diye bir husus olmamakla beraber kişinin bedeni hassas ise, alerjik bir yapısı var ise o zaman mutlaka ama mutlaka cildinde alerji yapma olasılığı olmayan kolyeleri almalıdır.

Bunun yanı sıra kişinin kendi giyim tarzına uygun olan ürünler seçilmelidir. Keza yaş faktörü de göz önüne alınması gereken faktörler arasındadır.

Kullanılan kolye seçiminde giyilen kıyafete uygun olan takı seçilmelidir. Spor giyimde ona uygun, abiye olanlarda ona uygun olan kolyeler seçilmelidir.

Kişinin boyun uzunluğu ve beden yapısına uygun olarak da kolye seçimine dikkat edilmesi gerektiği unutulmaması gereken faktörlerdendir. Elbette ki kişi kendi zevklerini de göz ardı etmemeli ve tarzını yansıtmayı bilmelidir.

Fiyat konusunda söylenebilecek çok şey olmamakla beraber bu tarz tüm ürünlerde aşırı pahalı olan ürünleri almanın çok da mantıklı olmadığı unutulmamalıdır. Sonuçta imitasyon olan ürünlerdir ama kaliteli olanlar elbette tercih edilmelidir.