Kapat
Klavye & Mouse Fırsatları : 0 Fırsat

Klavye & Mouse

Bilgisayarlar bir girdi tam girdi yaşamımıza. Bugün neredeyse onsuz hareket edemez hale geldik. İnsan bilgisayar olmadan nasıl yaşadığını düşünemiyor bile. Zaten günümüzde insanlar neredeyse tüm işlerini bilgisayar üzerinden hallediyor ki bu da insanların yaşamlarına büyük bir kolaylık getiriyor aynı zamanda.

Ama elbette bilgisayar tek başına olan bir ünite değil ve bu elektronik cihazın yardımcı üniteleri var. Klavye mouse onlardan iki tanesi. Her ne kadar artık dokunmatik ekranlı bilgisayarlar çıkmış olsa bile bu çevre ünitelerinin miladı asla dolmayacak gibi gözüküyor.

Temel Ürünler Nelerdir?

Klavye Mouse ürün grubunda karşımıza çıkan temel ürünler şunlardır.

· Klavye

· Klavye & Mouse Setleri

· Mouse

Üstte de ifade edildiği gibi bu ürünler kimi zaman ikili set olarak da satılabilmektedir. Bunun yanı sıra yine bu ürünlere baktığımızda her iki ürün için de klavyeli ya da klavyesiz olan ürünler yer alabilmektedir.

Dahası klavyeler F klavye ya da Q klavye olarak iki değişik tarzda insanların karşısına çıkabilen ürünlerdir.

Bunun dışında siyah ve beyaz her iki üründe de en çok kullanılan ürün olmakla beraber bunun dışında diğer renkler de kimi markalarda karşımıza çıkmaktadır.

Ürünlerin fiyatları ise kullanılan malzemeye, ürün özelliğine, satıcı firmanın satış politikasına bağlı olarak değişiklikler gösterebilmektedir. O yüzden de her iki ürün için de net bir rakam söylemek olası değildir.

Alınması ve Kullanılması Sırasında Bilinmesi Gerekenler

Klavye Mouse tarzında ünitelerde genellikle klavye masa üstü bilgisayarlar ile beraber geliyor ve başlangıçta kişilerin değiştirme şansı bulunmuyor ama yine de değiştirilmesi gereken durumlarda kişilerin bilinen markaların garantili CE işaretli, kaliteli malzemelerden yapılan ürünleri seçmesinde fayda var. Kişi kullanım tarzına göre F klavye ya da Q klavye seçebilir. Ürünün görselliğine takılmadan çok fazlaca, tuş yapısına iyice bakarak karar verilmeli.

Bir diğer benzer husus mouse için de geçerli. Orada da çok değişik alternatifler arasında ergonomik tasarımlı olan ürünler tercih edilmeli ki rahat bir biçimde kullanılabilsin. Kablolu, kablosuz ve renk seçimleri ise tamamen kişinin kendisine kalmış olan bir durum.

Kullanımlarında da gereken özen mutlaka gösterilmeli ve temizliğine dikkat edilmeli.