Kapat
USB Flash Bellek Fırsatları : 0 Fırsat

USB Flash Bellek

Bilgisayarlar bir girdi tam girdi hayatlarımıza adeta onlar olmadan bir yaşam düşünemiyoruz. Elimiz kolumuz gibi oldular adeta. İnsanlar artık tek tuş ile bilgisayar üzerinden her şeyi hallediyorlar. Evlerin telefon faturası ödeniyor. Film izleniyor, müzik dinleniyor vb. Elbette iş amaçlı olarak da bu ürünlerin kullanılması mümkün.

İşte durum böyle olunca bilgisayar dünyasında hızına adeta yetişilemeyecek olan gelişmeler yaşanıyor ve bazen insanlar takip etmekte bile zorlanabiliyor. Tüm bunların yanı sıra bazen iş amaçlı olan, bazen müzik, film gibi olan öğeleri bir yerden bir başka yere transfer etmek ya da başka yerde kullanabilmek için USB Flash Bellek adı verilen ürünlere gereksinim duyuluyor. Bu ürünler için söylenebilecek en temel şey en başlangıçta yedekleme ünitesi olduğudur.

Bu ürünler bilgisayar türü ne olursa olsun adından da anlaşılacağı USB girişi olan tüm cihazlara takılabilen küçük elektronik aygıtlar. Kapasiteleri değişebiliyor ama film, müzik, okul ödevi gibi küçük kapasiteli olan ürünleri taşımaya olanak veriyorlar.

Burada birkaç örnek vermek gerekir ise kişiler bilgisayarlarında olan müzikleri bu ürünlere aktararak arabalarında ya da başka bir bilgisayarda canları istediği zaman izleyebilir. Benzer bir durum filmler için de mevcut. İster bilgisayarında ister ise televizyonda izlemesine olanak veren yapıları var ki USB flash bellek bu bağlamda VCD ve DVDlerin tahtlarına oturmuş gibi adeta.

Alırken Bilinmesi Gerekenler

USB Flash bellek alımı da diğer elektrikli elektronik cihazların alınmasında olduğu gibi asla rastgele yapılabilecek bir olgu değil. Mutlaka ilgili elektronik yönetmeliğine uygun olarak üretilen ürünlerin alınması gerekiyor. Bilinen markaların ürünleri hem kalite güvence açısından tercih edilmesi gereken bir durum. Bilinmeyen markaların noname ürünlerini almaktan uzak durulmalı ve mutlaka garantisi olan üzerinde ürün güvenliği anlamına gelen CE işaretli olan ürünler tercih edilmeli.

Fiyat konusu da gündeme gelmemesi gereken konulardan ama zaten fiyatlar hangi markanın ürünü olursa olsun çok pahalı değil. Ama rakamları uygun tutabilmek adına kişinin kendi gereksinimleri doğrultusunda bir ürün alması gerektiğini de unutmamalı.