Kapat
Kız Çocuk Fırsatları : 0 Fırsat

Kız Çocuk

Ah o çocuklar hemen her yaşta hayatımıza güzellik ve anlam katan canlılar. Birçok anne babanın yaşamı onlardan önce ve onlardan sonra olarak ikiye ayrılıyor. Çünkü bir çocuğun dünyaya gelmesi ile beraber insanların yaşamlarında değişiklikler başlıyor. Çocuk olayı başlı başına bir sorumluluk olup, hiçbir şey dün olduğu gibi olmuyor, olmamalı da.

Hal böyle olunca da anne babalar çocuk yetiştirirken temel gayreti gösteriyor, göstermek durumunda. Bu gayret sadece iyi bir eğitim, iyi bir biçimde beslenme ile alakalı olan bir durum da değil. Her alanda buna özen göstermeleri gerekiyor. Yani giyim konusunda da gereken özen gösterilmeli. Kız çocuk giyim de oldukça doğru biçimde yapılmalı.

Babalarına daha düşkün olduğu malum olan kız çocuklarının giyimi ile fark yaratmasını istemeyen anne baba yoktur değil mi? Zira her anne baba kendi çocuğunun kusursuz görünmesini ister.

Kız Çocuğuna Ne Giydirilir?

Kız çocuk ürünleri deyince karşımıza çıkan temel ya da bir diğer ifade ile en sık tercih ettiğimiz ürünler şunlardır.

· Kostüm

· Tayt

· Tişört

· Elbise

· Etek

· Bluz

· Kazak

· Palto, kaban tarzı dış giyim ürünleri

· İç Giyim & Uyku Giyim Ürünleri

Bu ürünler beden olarak kimi zaman ikili sayılar ile yani 1-2, 3-4 gibi giderken çocuğun yaşından daha iri olabileceği düşünülür iken kimi zaman da tekil bedenler ile çocuk grubunda ağırlıklı olarak 12 yaşına kadar devam etmektedir.

Çok farklı desenler, kız çocuğuna özel renkler, desenler bu grupta karşımıza çıkabilmektedir.

Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Kız çocuk ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken en temel husus mutlaka çocuğun kendi bedenine uyan bedende olan ürünün seçilmesi gerektiğidir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ki belki de içlerinde en önemlisidir kullanılan malzeme faktörüdür. Seçilen üründe kullanılan boyalara dikkat edilmeli, sentetik bileşenler içermeyen olabildiğine organik malzemeden yapılan penye, koton tarzı ürünler seçilmelidir.

Modeller de ise çocuk büyük gibi giydirilmeye çalışılmamalı, yaşına uygun tercihler yapılmalıdır. Çocuğun bedensel gelişimini engellemeyecek olan giysiler giydirilmeli ve alınmalı, fiyat konusuna ise takılıp kalınmamalıdır.