Kapat
Oyuncak Arabalar Fırsatları : 161 Fırsat

  Oyuncak Arabalar

  Çocuk olmak ve çocuk kalmak istemek küçükken tam tersi düşünülse bile geçen zaman içinde insanlara çok daha doğal gelen bir olgu.

  Zira çocuk olmak her şeyden önce sorumluluk almamak demek. Çocuk olmak demek koşulsuz sevilmek demek. Sevdiklerinin senin üzerine titremesi, tüm isteklerinin çevrenin gücü oranında karşılanması demek. Havanın suyun bedava olduğu dönemler. Bir de oyuncaklar var tabi o dönemde çocuğun gelişiminde son derece önemli bir yer teşkil eden.

  Özellikle tarihin ilk dönemlerinden bugüne çocukların yaşamında olmazsa olmaz olan oyuncakların başında her ne kadar ilk anda erkek çocuklar gelse bile birçok kız çocuğunun da seve seve oynadığı oyuncak arabalar geliyor.

  Bu kapsamda karşımızda değişik ebatlarda, mekanik ya da uzaktan kumandalı, tek ya da birden fazla sayıda satılan araçlar geliyor. Bu arabalar üstelik rengarenk. Kimi zaman evde yalnız başına olan çocuk da tek başına oynayabiliyor bazen ise arkadaşları ile oynayarak sosyalleşme ve arkadaş edinme şansını ve uzun vadeli bağlar kurmanın ilk adımı böylece atılmış oluyor.

  Zaten oyuncaklar ile oynamanın faydası da burada başlıyor. Her çocuğun ailenin bütçesi oranında oyuncağı olmalı zira oyun ve oyuncak doğru bir biçimde seçilir ise birey olma yolunda ciddi bir katkı sağlıyor. Çocuğun hayal gücünün gelişmesini, sosyalleşmesini, paylaşma yetisini öğrenmesini, el becerilerini gelişmesi, zekanın artmasını yardımlaşmayı öğrenmesini sağlayan ve daha bir sürü faydası olan objeler.

  Alırken Bilinmesi Gerekenler

  Ama her oyuncak da olduğu gibi oyuncak arabalar seçilirken de dikkat edilmesi gereken kimi hususlar var. Bunlar şunlar:

  · Mutlaka çocuğun yaşına uygun olan oyuncak arabalar seçilmeli

  · Seçilen araba diğer oyuncaklarda olduğu gibi çocuğa hiçbir biçimde zarar vermeyecek kaliteli malzemeden yapılan oyuncaklar olmalı

  · Oyuncak arabalar da çok fazla cinsiyetçi yaklaşım olmamasına rağmen yine de bu konuya da dikkat etmeli ve onu hiçbir biçimde olumsuz etkilemeyecek olanları seçilmeli

  · Oyuncak yönetmeliğine uygun CE işareti olan ürünler seçilmeli

  · Bilinen markalardan olan ürünler seçilmeli

  · Fiyat konusu ilk planda düşünülmemeli ve kalitesinden emin olunan ürünler alınmalı.