Kapat
Duvar Saati Fırsatları : 0 Fırsat

Duvar Saati

Kalite ayrıntıda gizlidir sözü boşuna sarf edilen bir söz değildir ve kendi içinde başlı başına bir anlam ifade eder. Yapılan her işte gereken özenin gösterilmesi şarttır.

Dekorasyon konusu da tam da böyle bir olgudur ve dekorasyon yaparken de belli başlı temel noktaları bilmek gerekir. Örneğin ister işyeri olsun, ister evler saat kullanımı son derece ciddi bir önem arz eder ve sadece zamanı göstermek anlamında da ele alınmaması gereken bir olgudur.

Bugün özellikle duvar saati iç mekanların havasına hava katan, bambaşka bir görünüm veren ürünlerdir ve bulunduğu ortamı başlı başına değiştirirler.

Duvar saati karşımıza çok farklı büyüklüklerde çıkar. Yuvarlak ve kare en çok kullanılan şekillerdir ama kimi zaman özel tasarım saat olarak farklı şekillerde duvar saatlerine kimi markalarda denk gelinmektedir.

Üzerinde ünlü karakterlere, hayvan figürlerine, çiçek desenlerine, hayali kahramanlara kadar birçok desene denk gelinmektedir ama tek renk olarak olanlar da yok değildir.

Ağırlıklı olarak tahta, ahşap, plastik gibi malzemelerden yapılan ürünler olmakla beraber kimi zaman cam gibi, silikon gibi daha akla gelmeyecek malzemelerden üretilen ve yine tasarım olarak adlandırılabilecek ürünlerde karşımıza farklı markalarda çıkabilmektedir.

Fiyatlar ise üstte belirtilen tüm bu parametrelere bağlı olarak duvar saati fiyatları değişiklikler arz eder ve bu alanda net bir rakam söylemek olası değildir.

Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvar saati tıpkı diğer benzer duvar objeleri gibi rastgele kullanılabilecek bir obje değildir ve bilinmesi gereken çok ince hususlar vardır. Bunlardan bir kısmını belirtmek gerekir ise şunlar söylenebilir:

Öncelikli olarak kullanım amacı ile doğru orantılı olan bir ürün seçilmelidir. Ya da bir diğer ifade ediş biçimiyle kullanım yerine uygun ürün tercih yapılmalıdır ki burada desen konusu devreye girmektedir.

Yani eğer mutfakta kullanılacak ise ona. Çocuk odasında kullanılacak ise ona göre tercih yapılmalıdır. Bunun yanında evin tüm yerlerinde böylesine bir ürün olmasına gerek yoktur.

Dekorasyonunun tarzına uygun olan model ve tasarımlar seçilmeli, büyüklük kullanılan mekanın büyüklüğü ile doğru orantılı olmalıdır.