Kapat

Disney Kum Boyama Seti (4 Model)


Piyasa Fiyatı :
24,90 TL

% 28 İNDİRİM

Fiyat :
17,90 TL


Disney Kum Boyama Seti 4 Adet Disney Lisanslı Kum Boyama Kartları - 16 Adet Renkli Kum Boyama Tüpleri. 4 farklı model.. Cars, Frozen, Princess, Junior..

Bitenekadarcılar çocuk boyama ürünlerinin daha gelişmiş ve son versiyonu olan Disney Kum Boyama Seti ile çocuklarınız son derece keyifli vakit geçirecek, kendine olan özgüveni artacaktır.

Çocuğunuzun seçtiği kartı hangi renklere boyayacağına karar verirken bir yandan da çocuğunuzun tasarım, renk bilgisi, renk uyumu ve koordinasyonu gelişmektedir. 

Çocuğunuz, boyama anında arkadaşları ile olumlu ilişkiler içerisine girerek bir etkinlik tamamlar. Arkadaşları arasında boyamayı hatasız yaptığı için kendine olan güveni gelişir.

Buna bağlı olarak Kum Boyama Kartları; kartın boyanabilmesi için resmin çizili kısımları, aynı zamanda kesilmiştir. Dolayısıyla resim, kartın üzerinde şablon gibi yer almaktadır. Hem çizim hem de kesim bilgisayar kontrollü lazer sistemli makinelerde yapılmaktadır.

Disney Kum Boyama Kartları, üç katmandan meydana gelmektedir;

 • Alt katmanda, karton tabaka yer almaktadır. Kartların dik ve düzgün durmasını sağlamak bu katmanın görevidir. 
 • Orta katman yapışkanlıdır. Renkli kumların karta yapışarak tutunmasını sağlar. 
 • Üst katmanda ise yapışkan yüzeyi koruyan sarı renkli kağıt tabaka yer alır. Bu tabaka üzerinde resim çizilidir. 

Kum Boyama Setleri; Disney lisanslı orjinal oyundur. 

Disney Kum Boyama Seti Modelleri:

 • Cars (Lightning McQuenn, Sally, Mater, Doc Hudson)
 • Frozen (Elsa, Anna, Olaf)
 • Princess (Cindirella, Snow White, Jasmine, Ariel)
 • Junior (Sofia, Clover)

Kum Boyama nedir ?

 • Kum Boyama, kendinden yapışkanlı ve resimli kartları, renkli kumlarla boyama tekniğidir. Kartlar, renkli kumlarla boyanabilmesi için özel olarak üretilmiştir. Bir şablon gibi kartın üzerinde yer alan resim, çizimleri kesik olduğu için, parçalar teker teker çıkartılabilir.

Kum Boyama nasıl yapılır ?

 • Kutu içinden çıkan plastik cımbız yardımıyla resim üzerinde bir parça, çizim yerinden çıkarılır. Açılan kısım yapışkanlıdır. İstenilen renteki kum bu alanı kapatacak şekilde serpilir. Fazla kum çırpılır. Kalan kumlar yapışıp kaldığı için, resmin açılan o kısmını boyamış olur. Sırayla ve teker teker resmin diğer parçaları için de aynı işlem farklı renkte kumlar da kullanılarak tekrarlanır. Kartın yüzeyi tamamen kumla kaplanıncaya kadar işleme devam edilir.

Kum Boyama hangi yaş gruplarına hitap eder ?

 • Kum Boyama 3 yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir. Oyuncak standartlarına göre küçük parçalar içeren her tür oyuncak için 3 yaş sınırı vardır. Kartlarımız değil ama renkli kumlarımız bu çocuklar için tehlike arz edebilir. Bunun dışında Kum Boyama için bir yaş grubu kavramı yoktur. Her yaştan insanın ilgisini çeken bir üründür. Ancak, 3-12 yaş arasında biraz daha fazla popülerdir. Bunda kartın üzerindeki resim karakterlerinin payı büyüktür.

Boyamada kullanılan Renkli Kumlar zararlı mıdır ?

 • Boyama maddesi olarak kullanılan Renkli Kumlar zararsızdır. Kum hammaddesi tamamen doğal ve organiktir. Bir çeşit mineral olan kumumuz, ince elenir ve tozunun alınması için yıkanır. İnsan sağlığına zarar vermeyecek boyar maddelerle de boyanarak "Renkli Kum" haline getirilir.

Kum Boyama Seti Paket İçeriği:

 • 4 adet 11,75 x 16,5 cm boyutunda lisanslı kum boyama kartları.
 • 16 adet renkli kum boyama tüpleri.
 • 4 adet boyanmış kartı saklamak için jelatini.
 • 4 adet resim ayaklığı ve 1 adet cımbız mevcuttur.

Boyama Seti Paket Ebatları: 21 x 32,5 x 4 cm
Ağırlık: 365 Gr

1 Adet sipariş vermeniz durumunda seçmiş olduğunuz modelden 1 Paket "Disney Kum Boyama Seti" gönderilecektir.boyama seti kum boyama seti kum boyama kartları çocuk boyama seti disney cars disney frozen disney princess disney junior


Cars
Frozen
Princess
Junior


Disney Kum Boyama Seti (4 Model) Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!