Kapat
Aksesuar Fırsatları : 0 Fırsat

Aksesuar

Kılık kıyafet insanların temel gereksinimleri arasında yer alıyor. Zira kimse çıplak dışarıya çıkamıyor. Hem iç giyim hem de dış giyim insanların temel gereksinimleridir.

Bu ürünlerin dışında gerek erkeklerin gerek ise kadınların kullandığı olmasa da olabilecek ama olduğunda kılık kıyafetimizi güzelleştiren ürünler vardır ve kapsam oldukça geniştir. Biz bu ürünlere temel de aksesuarlar diyoruz.

Temel Aksesuarlar

Aksesuarlar denilince karşımıza çıkan temel objeler şunlardır:

· Aksesuar Setleri

· Eldiven

· Kemer

· Kravat, Papyon, Mendil

· Çorap

· Şapka & Bere

· Şemsiye

Bu ürünlere bakacak olursak şunlar söylenebilir: Çorap farklı boylarda olan hem kadınların hem erkeklerin hem çocukların yaz kış sürekli olarak kullanabildikleri farklı kalınlarda farklı bedenlere uygun farklı desenlerdeki ürünlerdir.

Eldiven genellikle kış aylarında soğuktan korunma amaçlı olarak başa takılan örgü, kumaş vb. malzemelerden yapılan kadın ya da erkek olmasına göre standart olarak üretilen ürünlerdir. Farklı renkleri, farklı desenleri mevcuttur.

Kemer aksesuar deyince akla gelen en önemli objedir. Ağırlıklı olarak deri ve deri tarzı malzemelerden yapılırlar ama kimi zaman sezonun gözde olan materyallerinden de yapılabilmektedir. Kadın erkek, genç yaşlı çocuk herkes kullanabilmektedir. Genellikle cinsiyete göre standart olarak üretilen bir üründür.

Kravat, papyon mendil ise erkeklerin yaşamında olmazsa olmaz objelerin başında gelmektedir. Kravat günlük kullanıma uygundur ama papyon özel günler için hazırlanan bir üründür. Gece davetlerinin olmazsa olmazıdır. Mendil ise daha çok farkını ortaya koymak isteyenlerin tercih ettiği bir üründür.

Şapka bere ise yaz kış mevsimlerinde sıcaktan ya da soğuktan korunmak için kullanılan bir üründür. Hasır, kumaş örgü gibi materyallerden yapılabilmektedir. Bu ürün grubunda kafa büyüklüğüne göre farklı ebatlar karşımıza çıkmaktadır.

Ama standart olarak üretilenler de vardır. Şemsiye ise yaz yağmurları için ya da mevsim yağmurlarında tercih edilen bir üründür ki kişinin giydiği kıyafetlere de ayrı bir güzellik katmaktadır. Fiyatları da belirlenen parametrelere bağlı olarak değişmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Aksesuarlar şöyle ya da böyle kullanılacak diye bir kural kaide yoktur. Önemli olan kişinin kendisine yakışanı doğru bir biçimde diğer giysiler ile uydurarak kullanabilmesidir.