Kapat
Yabancı Filmler Fırsatları : 0 Fırsat

Yabancı Filmler

Geldiğimiz nokta itibarıyla sanatın 7. Alanı olarak kabul edilen sinema hemen herkes için son derece önem arz eden bir sanat dalı değil midir? Sinema tüm diğer sanat dallarında olduğu gibi insanların yaşamlarından izler taşır ve hemen herkes en azından yaşamının bir döneminde izlediği filmde kendisinden ya da yakınlarından izler bulur. Sinema ve filmler yaşamın perdeye yansıyan bir göstergesidir aynı zamanda.

Bir zamanlar televizyonda yapılan bir programda insanlara en sevdikleri yerli ve yabancı filmler soruluyordu ki bugün de hala insanlar bir araya geldiğinde kimi zaman böyle listeler yapabilmektedir ve ülkemiz ölçeğinde bakıldığında bazı insanlar yerli filmleri daha çok sever iken bazı insanlar ille de yabancı filmler demektir. Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz. Kimi insanlar da her iki gruptan da beğendiği tarzda filmleri büyük bir keyif ile izlemektedir.

Ne olursa olsun ama bir sinema salonunda ama evde televizyon, bilgisayar başında film izlemek oldukça keyifli olan bir eylemliliktir.

Yabancı Filmlerin Türleri

Yabancı filmler olarak karşımıza çıkan temel kategoriler şunlardır:

· Aşk & Romantik

· Drama & Duygusal

· Savaş

· Western

· Aksiyon macera

· Animasyon

· Tarihi

· Müzikal olarak temel kategorileri sıralamak mümkündür zaten yerli yabancı fark etmeksizin tüm kategoriler menşeine bakmaksızın birbirine benzemektedir.

Seçim Neye Göre Yapılmalı?

Yabancı filmler özellikle Amerika Birleşik Devletleri kökenli olan filmler teknik olarak çok ileri düzeydedir.

Ayrıca kimi insanların sadece başucu kitapları değil, başucu filmleri de bulunmaktadır ki bu insanlar çok sevdikleri filmleri sürekli olarak izlemek ister, bu insanlar için de DVD/CD ortamında ilgili platformda satılan filmleri bulmak mümkün.

Sinema asla doğrudan öğretici olarak yola çıkmaz zira sanat kendi içinde didaktik olmadan yön gösteren bir yapıdadır. O yüzden hangi film izlenmeli sorusunun net bir yanıtı yoktur. Bu durum tamamen kişi kendi zevkleri, yaşama bakış açısı ile doğrudan alakalı olan bir durumdur. Kişi beğendiği tarzda her tür filmi izleyebilir. Bu yüzden seçim konusunda insanlar sınırsız seçeneğe sahiptir ve kişinin de kendisini illa şu dalda bir film izleyim diye kısıtlamaması gerekir.