Kapat

Aşk & Romantik

Aşk üç harfli dünyanın en güzel duygularından birisi. İnsanın aşık olmasının insan üzerinde yer alan etkilerini de yazarak bitirerek mümkün değil.

Aşk konusunda kimi zaman uzmanlar da hem fikir olmasa da aşk için ölmek de insana has olsa da tüm evreleri ile insana var olduğunu hissettiren bir duygu olduğu açık. Ferhat ile Şirin, Romeo ile Jülyet, Ferhat ile Şirin, Kerem ile Aslı bize aşkı anımsatan efsanevi karakterler.

O yüzden de belki de herkesin yaşamını en azından hayatında bir kere bir biçimiyle etkileyen bu alanda sanat eserleri yapılıyor. Şiirler yazılıyor, şarkılar besteleniyor, romanlar kaleme alınıyor ve elbette aşk romantik filmleri yapılıyor zira bu hem bir gereksinim, hem de insanlar aşkı yaşayamasa ile bu tür filmleri izledikleri zaman kendilerini daha iyi hissediyorlar hem de ticari anlamda bakıldığında oldukça iyi para getirdikleri ve klişe bir söylem ile aşkın sattığı gerçek.

En Ünlü Aşk Romantik Filmleri

Aşk romantik film deyince en beğenilen yerli ve yabancı yapımlar şunlardır.

· Rüzgar Gibi Geçti

· Out of Africa

· Casablanca

· Love Story

· Betty Blue

· Köprü üstü Aşıkları

· Titanic

· İngiliz Hasta

· Not Defteri

· Aşkın Büyüsü

· Bir Gün

· Not: Seni Seviyorum

· Aşk ve Gurur

· Aynı Yıldızın Altında

· Selvi Boylum Al Yazmalım

· Sil Baştan

· Pretty Woman

· Her Şey Aşktan

· Issız Adam

Yukarıda adı geçen filmler artık efsaneleşmiş olan filmlerdir ve her biri dünya ölçeğinde klasik olan eserlerdir. O yüzden de CD ve DVD formatında sıklıkla satışa sunulan ve bu alanda film sevenlerin koleksiyonunda olan filmlerdir.

Dünya ölçeğinde ya da ülkemiz ölçeğinde bu filmleri alıp evde televizyondan ya da bilgisayardan izlemek kişilerin yaşamlarında en büyük keyif ve eğlencelerden bir tanesi olabilir. Kişinin elinin altında da olduğu için dilediği zaman izleme olanağı vardır.

Aşk romantik filmleri izlemenin en güzel yanı her şeyin kötüleştiği bir dünyada bizi aşk gibi çok güzel bir kavrama inandırmasıdır. Üstelik aşk sonu nasıl biterse bitsin insanı geliştiren, uzun vadede büyüten iyileştiren ve güçlendiren bir duygudur.