Kapat

Galileo Gadget Termometre!


Fiyat :
8,90 TL


Mükemmel bir cam aksesuar! Tarihte yolculuk!

SINIRLI STOK!

Bitenekadarcıların evlerini ve ofislerini süsleyecek Gerçek Ötesi şıklığa ve zarafete sahip muhteşem bir Gadget!

Tam 18 cm boyunda cam termometre size Zaman Makinesinde yolculuk yaptığınız hissini verme garantisi veriyor!

Ürün içindeki sıvıda 4 cam top var.

Topların Altındaki Isı Rakamları

Yeşil 28
Turuncu 24
Mavi 20
Pembe 16

Dikkat : Resimlerdeki ürün aynı nitelikte fakat 1 top fazlası olan gösterge niteliğindedir.

 

1564 yılında doğan Galileo, 1642 yılında 77 yaşında ölene kadar astronomi, fizik ve matematik konularında çalışmalar yapmıştır. Bunlardan biri de halen evlerimizde hem süs eşyası kullandığımız hem de sıcaklığı öğrendiğimiz Galileo Termometresi olarak bilinen termometre tasarımıdır.

Galileo termometresi, nesnelerin yoğunluk farkından dolayı bir sıvının içerinde batması, yüzmesi veya asılı kalması durumları ve sıvının yoğunluğunun sıcaklık ile değişmesi olayı kullanılarak tasarlanmıştır. Kapatılmış bir cam kavonoz içine konulmuş olan sıvı (su olabilir) içine cam kürecikler konularak yapılabilir. İçi boş cam kürecikleri yoğunlukları içinde bulunacakları sıvının en sıcak olduğu durumdaki yoğunluğundan biraz daha düşük olacak şekilde üretilir. Altlarına takılan sıcaklık etiketleri ile cam küreciklerin yoğunları farklık sıcaklıklarda sıvı içinde asılı kalacak şekilde ayarlanır. Sıvıların ortam sıcaklığından etkilenerek yoğonluklarının değişmesi katı cisimlere göre daha fazladır. Bu yüzden içinde sıvının yoğunluğunun sıcaklığa göre değişirken (sıcaklık artıkça sıvının yoğunluğu düşecektir, soğudukça ise yoğunluk artacaktır) içinde bulunan cam küreciklerin yoğunlukları sabit kalacaktır.

İçinde, 16 - 28 dereceye kadar cam toplar bulunan bir galileo termometresinde; sıcaklık 16 derecenin altında ise bütün cam kürecikler yukarıda, sıcaklık 28 derecenin üzerinde ise bütün toplar aşağıda olacaktır. Sıcaklık, 16 ile 28 derece arasında ise toplardan bazıları yukarıda bazıları da aşağıda olacaktır.

Kaynak: kesiflerdunyasi.com

Ortam ısısı yukarıdaki toplardan en altta olanın altında yazılı olan ısıdır.

Tek Seferde Alınabilecek Maksimum Ürün Adedi :  6
Bu ürün kargoya 29 Ocak 2010 Cuma günü verilecektir.

KARGO KAMPANYASI:

3 TL'ye Herşeyi Kargoluyoruz!

Sitemizde aktif satışta olan 1. Ürün veya 2. Ürün veya Haftanın Fırsatları Ürülerinden herhangi birinden 3 TL kargo ödeyip alırsanız aynı anda  satışı yapılan diğer tüm ürün alışverişlerinizde kargonuz BEDAVA olacaktır.

Bedava kargolu ürünler ve özel kargo ölçülü ürünler kapsam dışıdır.

 Galileo Gadget Termometre! Yorumları Tüm Yorumlar (12)
Mükemmel (1)
25 %
Çok İyi (2)
50 %
İyi (1)
25 %
Fena Değil
0 %
Çok Kötü
0 %
93 sipariş | 8 yorum | Yorum Detay Bu termometrenin daha büyük ve daha ayrıntılı olanları da var. Tedarik ederseniz satın alırım.
34 sipariş | 33 yorum | Yorum Detay Hem şık hemde kızıma öğretmek için iyi oldu
44 sipariş | 5 yorum | Yorum Detay güzel tasarlanmış ilgi çeken bir ürün
73 sipariş | 13 yorum | Yorum Detay Başarılı bir masaüstü aksesuarı. Tavsiye ederim. Ancak 10'a yakın siparişten 2 tanesi sorunlu geldi değiştirdiler.
3 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay isi - sicaklik ortam isisi degil, ortam sicakligi olacak o.