Kapat

Gümüş Kaplamalı Yan Flüt F125SV


Fiyat :
179,90 TL


16 Delikli Gümüş Kaplamalı Öğrenciler ve İleri Seviye Müzisyenler İçin İdeal

Bitenekadarcılar eğitim amaçlı öğrenciler ve ileri seviye müzisyenler için Gümüş Kaplamalı Yan Flüt.

16 delikli gümüş kaplamalı Gümüş altından sonra en iyi katı iletken metal olduğundan ses tonları nikele göre daha yumuşak ve bol akustiklidir.

Gümüş altından sonra en iyi katı iletken metal olduğundan ses tonları nikele göre daha yumuşak ve bol akustiklidir.

Eğitim amaçlı öğrenciler ve ileri seviye müzisyenler için ideal.

Aparatlar: Temizlik çubuğu, Akord ve ayar için tornavida, Koruma çantası sert plastik yeni model (hardcase)

Yan flüt; parlak sesi ve kıvrak hareketleri yapabilme özellikleri dolayısıyla etkileyici melodileri çalmada çok kullanılan önemli bir solo ve eşlik çalgısıdır.

Ses Genişliği
Notalar flüt için sol anahtarı ile yazılır. Üç oktavlık bir genişliği vardır ve bu sınırlar içinde her türlü kromatik ve diyatonik sesler elde edilir. En incedeki birkaç ses çok sert ve kulakları rahatsız edici olduğundan pek kullanılmaz ya da orkestranın hep birlikte çaldığı kısımlarda kullanılır.

Tınlama Bölgeleri
Tüm çalgıların ve özellikle de tahta nefesli çalgıların ses genişliği içinde kendine özgü bir ses rengi olmakla birlikte kalın, orta ve ince sesleri arasında tını ayrılıkları görülür. Bu tını ayrılıkları ancak dinleme yoluyla en iyi biçimde anlaşılabilir ve birbirinden ayırt edilebilir. Bununla birlikte, değişik tınlayan ses bölgeleri için, aşağıdan yukarıya bir izlenim edinilmesini sağlayıcı birkaç söz söylenebilir.

Kalın Ses Bölgesi
En kalın sesler ılık, pürüzlü, kadifemsi ve havalı biçimde tınlayabilir. Tek olarak duyulduğunda çok etkili ve dokunaklıdır. Yalnız, bu sesler başka çalgılar tarafından kolayca örtülebileceğinden, orkestralamanın buna göre olması gerekir.

Orta Ses Bölgesi
Birinci ve ikinci oktav içerisindeki la sesleri arasında kalan oktavdır. Bu sesler oldukça yumuşak ve tatlı duyulur. En güzel ezgiler, doğayı ya da kırları yansıtan flüt soloları bu ses genişliği içerisinde yazılabilir.

İnce Ses Bölgesi
İkinci oktav içerisindeki la notasından sonraki ince seslerdir. Sesler yukarı doğru çıktıkça sesler parlaklaşır. Bu ses bölgesinde çalınan ezgiler, huzurlu ve sakin bir hava yaratır. En ince sesler ise çok gür ve parlaktır.Besteciler bu sesleri kullanmak istediklerinde çoğunlukla pikolo flüt kullanmışlardır.

Üründe kılıf bulunmamaktadır.

1 adet sipariş vermeniz durumunda 1 adet Gümüş Kaplamalı Yan Flüt gönderilecektir.Gümüş Kaplamalı Yan Flüt F125SV Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!