Kapat
Taşlı Kolye Fırsatları : 0 Fırsat

Taşlı Kolye

Kıyafetlerin en büyük tamamlayıcısı hiç şüphe yok ki takılardır. Takılar aksesuar grubunda yer alan tamamlayıcı ürünlerdir ve burada karşımıza çok sayıda seçenek çıkar.

Kimi insanlar hemen hepsini kullanır iken kimileri sadece bazılarını kullanır. Genelde kadın erkek hemen her yaşta kadın ve erkek herkesin en sıklıkla tercih ettiği takıların başında kolyeler gelmektedir ve yaz kış tüm kıyafetlerin tamamlayıcısı olabilirler.

Bu grupta yer alan ürünler de değerli madenlerden yapılan kolyeler olabileceği gibi bijuteri olarak adlandırılan imitasyon ürünler de olabilir.

Rakamları da genellikle kullanılan malzemesine göre değişmekle beraber kolye konusu sonsuz bir umman gibidir ve taşlı kolye ya da taşsız olan modelleri vardır.

Taşlı olan kolyelerde de inci, pırlanta, elmas, akik kehribar gibi kimi doğal taşlar kullanılabilir iken kimilerinde ise boncuk, cam gibi taşlar da kullanılabilmektedir.

Nasıl Kullanılmalı?

Taşlı kolye son derece özel bir takıdır ve doğru kullanıldığı zaman sıradan düz siyah bir klasik elbisenin bile daha farklı görünmesine olanak yaratırlar.

Burada dikkat edilmesi gereken hususların başında kullanılan giysiye uyum sağlayan takıların onlar ile bir bütün oluşturacak şekilde kullanılması gerektiğinin unutulmamasıdır.

Bunun yanında tüm boynu tak takıştır modunda kolye ile doldurmanın bir alemi yoktur ve kişi olabildiğince kıyafetini tamamlayacak biçimde doğal sadece abartıdan uzak tercihler yapmalıdır.

Elbette renk uyumuna ve kullanılan malzemeye göre de tercih yapmalı ve ona uygun olarak kullanmalıdır.

Yani işin özünde kişinin giydiği kıyafet ile kullanılan kolye uygun olmalıdır. Bir örnek vermek gerekirse spor tarz bir kıyafet ile elmas taşlı bir kolye kullanılması abesle iştigal olacak ve görgüsüzlük olarak toplumda ifadelendirilecektir ki bu da bir gerçektir.

Neye Göre Seçim Yapmalı?

Taşlı kolye neye göre seçilmeli sorusunun tam net bir yanıt yoktur. Tıpkı diğer takılarda olduğu gibi bu ürün de bir zevk ve tercih meselesidir ama kişinin alerjik bir bünyesi varsa cildi hassas ise seçim yaparken cildinde herhangi bir sorun yaratmayacak olanları tercih etmelidir.

Bunun yanı sıra konumunu ve yaşını da unutmamalıdır.