Kapat
İç Giyim Fırsatları : 0 Fırsat

İç Giyim

Giyim deyince aklınıza ne geliyor? Etek, elbise, pantolon vb. olan ürünler mi? Ama elbette örneklem yaptığımız bu ürünler sadece dış giyim ürünlerinden bazıları. Bunların dışında bir de iç giyim ürünleri var ve onlarda da kapsam en az dış giyim ürünlerinde olduğu gibi zengin ve farklı.

Üstelik bugün gerek ülkemizde, gerek ise dünya çapında öyle ünlü iç giyim markaları var ki bu sektör adeta kendi içinde almış başını gidiyor durumda. İnsanların karşısına öyle modeller çıkıyor ki yaşı başı kaç olursa olsun mutlaka almak istiyor ki bu da son derece normal olan bir olgu.

Temel Ürün Grupları

İç giyim denilince akla gelen temel ürünler şunlardır:

· Sutyen, sutyen takımları

· Külot

· Atlet

· Bustiyer

· Korse

· Body

· Jartiyer

· Gecelik

· Babydoll

· Jüpon

· Kombinezon

· Gecelik

· Sabahlık

· Pijama

· Termal ürünleri ilk anda söylenebilecek olan ürünlerdir ve bu ürünler kullanılan malzemesine, modeline, büyüklüklerine göre değişik alt başlıklara ayrılır ve ayrıca her bir ürünün de kendince değişik desenleri, modelleri bulunur.

Yukarıdaki ürün grupları içinde atlet, külot, pijama dışındaki diğer tüm ürünler kadınlar için üretilen, kadına özgü olan ürünlerdir.

Neye Göre Almalı?

İç giyim ürünü deyip geçmemek lazım. Bu ürünleri alırken de dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken çok önemli olan hususlar var. Bunlardan bazıları şu şekilde ifade edilebilir: Öncelikle kişinin kendi bedenini böylesi bir ürün alırken çok iyi tanıması ve ona uyan bir ürün alması işin en önemli püf noktasıdır.

Kişinin bedenine küçük ya da büyük gelen ürünlerden uzak durulması gerektiği gibi, olabildiğine kişinin kusurlarını kapatacak tarzda olan ürünler seçilmelidir.

Yine bir diğer önemli olan kaliteli malzemelerden yapılan ürünler seçilmelidir. Özellikle kişinin cildi hassas ise alerjik bir bünyesi varsa mümkün olduğundan doğal malzemelerden üretilen ürünler alınmalıdır. Kimyasal boya içermeyen, organik bileşen içeren ürünler tercih edilmelidir.

Ayrıca kişi elbette kendi zevklerini de göz önüne almalı ve tarzını bu alanda da oturtmalıdır ve de olabildiğince bilinen markaların, bilinen ürünleri alınmalı, olayın para kısmına ilk başta takılmamalı, ucuz ürünlerden uzak kalınmalıdır.