Kapat

İşlemesiz Arpa Kesim Sade Kuka Tesbih


Piyasa Fiyatı :
75,90 TL

% 41 İNDİRİM

Fiyat :
44,90 TL


İşlemesiz Arpa Kesim Sade Kuka Tesbih Stresten Uzak Olun İç Huzurunuzu Bulun

Bitenekadarcıların günlük yaşantılarında ellerinde düşüremeyeceği, stresi azaltan ve öz güven kazandıran çok şık İşlemesiz Arpa Kesim Sade Kuka Tesbih.

Her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz Kuka Tesbih ile günlük yaşantınızda stresten uzak olun.

İşlemesiz Arpa Kesim Sade Kuka Tesbih.

Özel hediye paketi ile gönderilen İşlemesiz Arpa Kesim Sade Kuka Tesbih sevdiklerinize çok hoş bir hediye olacak.

Kuka Tesbih?

Kuka tesbih ülkemizde genellikle ağaç kategorisinde satılan bir tesbihtir. Bitkisel kaynaklı bir tesbih olmasına rağmen kuka tesbih bir ağaç tesbih değil tropikal bir ağaç olan kuka ağacının meyvesinden üretilen bir tesbihdir. Kuka meyvesi sert kabuğu olan hindistan cevizine benzerlik ancak onun kadar büyük olmayan bir meyvedir.

Kuka ülkemizde en çok tercih edilen tesbih modellerinden biridir. Bunun bir çok nedeni vardır. Kuka tesbih osmanlı kültüründen kalan bir alışkanlık olduğu için hala sevenleri çoktur. Kuka tesbihinin mikrop kırıcı etkisi olduğu düşülmektedir. Ve elde tesbihle oynadıkça bu özelliği sebebiyle renk değiştirdiği bilinmektedir. Zaman geçtikçe tesbih koyulaşmaya başlamaktadır.

Osmanlı Devletinde Kuka’nın bu özelliğinden dolayı hekimler tarafından sıkça kullanıldığı görülmektedir. Kuka tesbih eller ovuşturularak alna sürülmektedir.

Kuka Tesbih Ölçüleri:

  • Tane Ebatı : 5 x 11 mm
  • İmameye Kadar Uzunluğu: 24 cm
  • Ürünün Toplam Uzunluğu: 35,5 cm

 1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Adet "İşlemesiz Arpa Kesim Sade Kuka Tesbih" gönderilecektir.i̇şlemesiz arpa kesim sade kuka tesbih kuka tesbih tesbi̇h


İşlemesiz Arpa Kesim Sade Kuka Tesbih Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!