Kapat

İstanbul Hatırası - Ahmet Ümit


Piyasa Fiyatı :
26,00 TL

% 43 İNDİRİM

Fiyat :
14,90 TL


Kitap Okumayı Sevenlere Son Zamanların En Popüler Romanı

Kitap okumayı sevenlere, İstanbul Hatırası - Ahmet Ümit.

 

Ahmet Ümit'in beklenen romanı İstanbul Hatırası 1 Haziran tarihinde okurlarla buluşuyor.

Romanlarında zengin arka planı polisiye kurgu içinde vermekteki ustalığı ile bilinen Ahmet Ümit'in bu romanı da yine peş peşe işlenen cinayetlerin çevresinde kurgulanmış.

Ancak bu kitabı sıradan bir polisiye romandan ayıran birçok özellik var. Her şeyden önce zengin kadrosu ile İstanbul Hatırası, çeşitli kesimlerden İstanbul'luyu bir araya getirerek içinde barındırdığı alt öykülerle zengin bir yapı sunuyor.

Birbirine bağlanan bu alt öyküler bir yandan gerilimin etkisini artırırken bir yandan da romanı şenlikli ve çok yönlü bir yapıya ulaştırıyor.

Kitabın bir başka önemli özelliği de İstanbul hakkında son derece detaylı bilgi içermesi.

Kurgunun içine yerleştirilen bu bilgiler hem okumayı daha meraklı hale getiriyor hem de tarih aracılığıyla çok günümüzün dışındaki öykülerin de kurguya yerleşmesine imkan tanıyor.

Böylece Ahmet ümit'in İstanbul Hatırası adlı romanı, başka başka dönemlerin öykülerinin eşliğinde, günümüz İstanbul'unun geniş bir panoramasını oluşturuyor.

Tutucusundan modernine, eski İstanbullusundan yeni göç etmişine, milliyetçisinden gayrı Müslim'ine varana dek İstanbullu diye adlandırılabilecek herkes bu kitabın içinde kendi öyküleriyle birlikte İstanbul'un devasa çarklarının dişlilerini dile

getiriyor. Binlerce yıllık tarihiyle İstanbul başrolü oluştururken romana girip çıkan her karakter de İstanbul'un nasıl İstanbul olduğunu aktarıyor.

 

Kitap Özellikleri:

Sayfa Sayısı   : 590

Kitap Boyutu   : 14cm x 23 cm

 

1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Adet İstanbul Hatırası gönderilecektir.istanbul hatırası istanbul hatırası ahmet ümit ahmet ümit kitapları


İstanbul Hatırası - Ahmet Ümit Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!