Kapat
Dış Giyim Fırsatları : 0 Fırsat

Dış Giyim

Her alanda olduğu giyim olayında da son derece ince detaylar var. Giyim deyip geçmemek lazım. Üstelik güzel ve doğru bir biçimde giyinmek için çok pahalı kıyafetler alınmasına gerek yok. İşin püf noktaları bilindikten sonra kişi çok rahat bir biçimde çok tarz, stil sahibi bir biçimde giyinebilir.

Giyim denen kavram kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor ve gerek kadın giyiminde gerek ise erkek giyiminde dış giyim kıyafetleri başlı başına özel bir yer teşkil ediyor zira özellikle kış aylarında kişilerin görünürlüğünü ortaya koyan faktörlerin başında bu ürünler geliyor.

Temel Dış Giyim Ürünleri

Dış giyim ürünleri deyince akla ilk anda gelen ürünler şunlar:

· Klasik Ceket

· Spor Ceket

· Deri Mont & Ceket

· Yelek

· Palto

· Kaban

· Trençkot

Üstte belirtilen ürünler tamamen sokağa çıkarken kullanılan ürünler ve bunlarda kadın bedenine uygun olarak 36, 38, 40, 42, 44 gibi ya da S,M,L, XL olarak devam eden bedenler bulunuyor ama elbette daha küçük yapıda veya daha kilolu olan kadınlar için de değişik seçenekler var. Bunlar standart olarak her markada karşımıza çıkan beden ölçüleri.

Bu ürünlerin üretildiği malzemeler ise deri, kaşmir, süet, nubuk, kadife, jarse, koton değişik seçenekler olabiliyor. Kullanılan kumaşlar biraz da yazlık, kışlık, mevsimlik olmasına göre değişiyor.

Seçim Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Nasıl elbise, etek alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar varsa dış giyim ürünleri alınırken de dikkat edilmesi gereken hususlar yok değil.

Klasik tarzda olan ürünlerin indirim dönemlerinde alınması gerektiği unutulmamalı. Bir diğer husus kişinin kendi bedenini tanıyarak vücudunu en güzel gösterecek, kusurlarını kapatacak ürünleri seçmesi gerektiğini unutmaması. Örnek olarak kişi kısa boylu ise uzun olan ceketleri tercih etmemeli. Benzer bir biçimde renk konusuna da dikkat edilmeli ve moda ne olursa olsun kişi kendi ten rengine uygun olan renk tercihinde ürünleri almalı.

Bunlara ilaveten malzeme konusu da es geçilmemeli ve kaliteli malzemelerden yapılan giysiler alınmalı. Son olarak moda olan giysiler de tarzınıza uymayan ve/veya size yakışmayacağını düşündüğünüz modeller varsa sırf moda diye alınmamalı.