Kapat
Ceket Fırsatları : 0 Fırsat

Ceket

Dış giyimin olmazsa olmaz ürünleri var. Bu ürünler hemen her yaşta neredeyse tüm mevsimlerde gündüz gece demeden kullanılıyorlar. İşte o ürünlerden bir tanesi de ceket. Kadınlar, erkekler, gençler hemen herkes giyiyor ve kullanıyor.

Temel Ürün Grupları

Ceket grubunda karşımıza değişik tarzda ürünler çıkıyor ve bu iki ürün grubu kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor.

Bu ürünlerin tamamı uzun kollu ceketler olsa da bazen yazlık ya da tasarım olan modellerde kısa kollu ceketlere de rastlamak mümkün oluyor. Ayrıca beden olarak bakıldığında S, M, L, XL gibi bedenler çıkabildiği gibi 36,38,40, de en çok karşımıza çıkan bedenler ama daha minyon bedene sahip olan ya da daha kilolu olan insanlar için XS,34, XXL, 42, 44 bedenler de karşımıza çıkmıyor değil.

Ceketlerde çok değişik kumaşlar ve malzemeler karşımıza çıkıyor. Kaşmir, keten, penye, örgü, Jean, deri, süet, güderi, kadife, polyester kumaşları ağırlıklı olarak karşımıza çıkan ceketler, Blazer tarzda klasik olan ceketlerin modası asla geçmiyor ama bunun yanında uzun ceketler, yer yer mini ceketler de modanın o dönemki trendlerine göre karşımıza çıkmıyor değil. Yani adeta yok yok. Çok özel tasarımcıların çok özel modellerini bulabilmek her dem mümkün.

Renk skalası için de çok söz söylemeye gerek yok. Doğanın tüm renklerini bu ürün grubunun her ikisinde de bulabilmek mümkün.

Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Ceket alırken dikkat edilmesi gereken hususlar diğer giysilerin alınmasından çok da farklı değil özünde. Kişi öncelikle kendi bedenini tanıyarak güzel yönlerini ortaya çıkaracak, kusurlarını kapatacak tarzda olan ceketleri almalı ve giymeli. Lakin tam da bu noktada ürün alırken klasik her ortamda giyilecek olan ürünleri özellikle indirim dönemlerinde alması gerektiğini unutmamalı.

Kombinleme konusunda bir örnek vermek gerekir ise blazer bir ceket basic bir tişört ve klasik kesim bir pantolon ile gidilmeyecek bir yer adeta yok gibi. Bunun dışında renk konusu da atlanmaması gereken bir diğer olgudur. Kişi mutlaka kendi ten rengine uygun olan ceketleri tercih etmelidir. Kişinin yaşına, gideceği yere uygun tercihler yapması da oldukça önemlidir.