Kapat
Bluz Fırsatları : 0 Fırsat

Bluz

Erkek giyimi ile kadın giyimi arasında yer alan en temel farkların başında kadın giyiminde erkek giyimine göre çok daha geniş kapsamlı ürünlerin olması geliyor. Öyle ürünler var ki o ürünler erkek giyiminde yok. İşte öylesi olan giysilerden bir tanesi de bluz.

Bu ürün grubunda yer alan ürünler kadının her ortamda elegance görünmesine olanak veren, zarafetine zarafet katan ürünlerdir. Hem iş ortamında, hem gündelik yaşamda, hem gündüz, hem gece rahatlıkla kullanılabilecek olan giysi formlarıdır.

Bluzlar kol tipi olarak baktığımızda kısa kollu, kolsuz, askılı, uzun kollu olarak çıkıyorlar.

Bebe yaka, Kruvaze yaka, hâkim yaka, V yaka, tek omuz, 0 yaka da yaka türleri olarak karşımıza sıkça çıkar. Renk konusunda söylenebilecek çok şey yoktur. Doğada yer alan tüm renklere bluz isimli üst giyim ürünlerinde karşımıza çıkmaktadır.

Desen olarak bakıldığında bu ürün grubu ağırlıklı olarak sezonun gözdesi olan ana desen trendlerinden nasibini alır bu sezon için baktığımızda puantiye neredeyse tüm bluzlarda gördüğümüz bir desendir. Ama bunun yanında çizgili, kareli, çiçekli olan bluzları da görmektedir. İki renk olarak hazırlanan, hem çizgili, hem çiçekli olan modellere de rastlanmıyor değil.

Beden olarak ise S,M, L,XL ve standart olanlar sıklıkla kullanılan bedenler. Bunun yanında küçük yapıda olanlar için XS, kilolu olanlar için XXL gibi bedenler de karşımıza çıkabilmektedir.

Bu ürün grubunda kullanılan kumaşlar ise ipek, poplin, polyester, jarse tarzında kumaşlar olabilmektedir.

Bluz Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Bluz kullanımı deyim geçmemek lazım, Öncelikle olarak kişi kendi bedenine uygun olan ürünü seçmelidir. Çok dar ya da battal boy olarak da tarif edeceğimiz aşırı büyük ürünlerden uzak kalınmalıdır. Renk konusu da oldukça ciddi önem arz eder. Kişi hangi rengi severse sevsin kendi ten rengine uygun olan bluz leri tercih etmelidir.

Bir diğer önemli olan husus kombinleme konusudur. Kişi kendi tarzına uygun olarak kombin yapmalıdır. Desen konusunda kişi kendi bedenini göz önüne alarak desen tercihini yapmalıdır. Tüm bunlara ilaveten spor tarzda ise ona uygun, klasik tarzda ise ona uygun tercihler yapılmalıdır.