Kapat

Kâğıttan Gemi – Scott Spencer


Piyasa Fiyatı :
18,00 TL

% 28 İNDİRİM

Fiyat :
12,90 TL


Kitap Sevenlere Kâğıttan Gemi – Scott Spencer

Yaşayan hiç bir romancı insan kalbini Scott Spencer'dan daha iyi tanımıyor. Kimse tutkuya onun kadar ciddi, kavrayışlı ya da duyarlı yaklaşmıyor. Tutkunun sanatçısı Kâğıttan Gemide şimdiye kadarki en derin ve gerçekçi tablosunu ortaya çıkarıyor.

 

New York'ta yaşanan yıkıcı bir kazanın ardından Daniel Emerson doğup büyüdüğü Hudson Nehri kenarındaki kasabaya döner. Orada, Kate Ellis ve onun kızı Ruby ile birlikte, çocukluğu boyu özlemini çektiği güvenli ve rahat aile hayatına kavuşur. Ama sonra Iris Davenport'a, Ruby'nin en yakın arkadaşının annesi olan o siyahi kadına âşık olur. Tuhaf bir ekim fırtınası boyunca Iris'in evinde mahsur kalır ve geceyi birlikte geçirirler. Yaşadıkları tüm ilişkileri, Daniel'ın mesleğini, çocuklarının psikolojilerini, ten renklerine dair düşüncelerini ve iyi insanlar olarak tanımladıkları benliklerini tehlikeye atan gizli ilişkileri o gece başlar. Iris'in kocası Hampton, Daniel'ın elinden korkunç bir kazaya uğradığında ise, her şey daha da tepetaklak olacaktır.

Kâğıttan Gemi cinsel ve romantik özlemin trajedisini, ince detaylarını ve çaresizliğini çok güzel yakalıyor ve insanlar arasında yüzyıllardır süregelen tutku karmaşasına tanıklık ediyor.

"Karşı konulamaz bir kitap... Aşkın, doğal afet gibi taşkın bir hal olduğunu gözler önüne seriyor." 
Time

"Zekice kurgulanmış olaylar ve hayatın içinden karakterler güzel bir arka plana oturtulmuş. Gerçek duygularla yüzleşen gerçek insanlar var burada. Sayfaları ardı ardına çevireceksiniz."
New York Times 

“Bu cesur, baş döndürücü romanı elden bırakmak imkânsız, çünkü sürekli karakterlerin başına neler geleceğini merak ediyorsunuz: erkek ve kadın, siyah ve beyaz, genç ve yaşlı. Scott Spencer ırk, sınıf ve kültür engellerine takılan gündelik hayattaki dramatik anları ve insanları, aşk uğruna her şeylerini verebilecek fanatiklere dönüştüren o sonsuz sevecenliğe karşı duyulan ele avuca sığmaz dürtüyü dâhice gözlemliyor."
Francine Prose

"Scott Spencer olağanüstü bir yazar."

Anne Tyler

"Akıldan çıkmayan, zekice yazılmış bu aşk hikayesi, Amerikan orta sınıfına dair aşk ve ırk ilişkilerinin tutkulu, absürt, çözülememiş ve sarsıcı yanlarını, ironi ve siyasete sarsıcı bir duyarlılıkla yaklaşarak tüm yönleriyle ortaya seriyor. Bu kitap, Scott Spencer'ın en güçlü yapıtı."
Lorrie Moore

"Kâğıttan Gemi tutku, ırk ve kader hakkında büyüleyici bir şekilde, müthiş bir kavrayışla yazılmış yoğun bir roman; kendisine geniş ve değerini bilecek bir okuyucu kitlesi yaratacağından eminim."
Oscar Hijuelos

 

Kitabın Adı:  Kâğıttan Gemi

Yazarın Adı:  Scott Spencer

Orjinal Adı: A Ship Made of Paper

Çeviri: Bahar Karakaş

Editör: Merve Süzer

Kapak Tasarım: Selim Büyükgüner

Türü: Roman

Ebat: 135 X 210

Sayfa Sayısı: 432 sf

BARKOD 9786055358211

Baskı: Ekim, 2012

ISBN 978-605-5358-21-1

1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 adet "Kâğıttan Gemi " Scott Spencer kitabı gönderilecektir.gemi kitap roman kağıttan gemi scott spencer


Kâğıttan Gemi – Scott Spencer Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!