Kapat

Katlanır Buharda Sebze Haşlama Sepeti (Paslanmaz)


Fiyat :
8,90 TL


En Sağlıklı Sebzeler..!! Katlanır Yapı Tüm Tencerelere Uyumlu

Bitenekadarcıların mutfaklarında vaz geçilmez yardımcıları olmaya aday katlanız buharda sebze haşlama sepeti!!

Üstelik özel yapısı sayesinde tüm tencerilerinize pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Besinleri buharda pişirme sağlık açısından faydaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmesi gereken bir yöntemdir.

Çünkü buharda pişirme ile besin kızartma ve kavurmalardaki gibi içerisine ekstra yağ içermez.

Böylece besinler, hem daha düşük kalorili ve düşük yağ içerikli olur hem de vücudumuza zarar veren serbest radikalleri içermez.

Yapılan son araştırmalar, buharda pişirme yöntemi ile pişirilen sebzelerde, sağlığımız açısından önemli  yeri olan flavonoidlerin diğer pişirme yöntemlerine nazaran % 11 daha az kayba uğradığını göstermiştir.

Flavonoidler, antioksidan etki  gösteren bileşiklerdir.

Buharda pişirme yöntemi  ile hazırlanan sebzelerin antioksidan içeriklerini korumaları; serbest radikallerin oluşturacağı yaşlılık etkilerini  geciktirir ve genel sağlımız açısından da fark oluşturur.

Bütün pişirme teknikleri; başta  vitaminler olmak üzere bazı besin öğelerinin kaybına neden olur. Fakat buharda pişirme tekniğinde kayıplar daha az miktardadır.

Bir anket düzenlense ve mutfağınızda vazgeçemediğiniz 10 mutfak malzemesi nedir diye bir soru olsa, buharda pişirme aparatı kesin ilk 10 ‘ a girerdi.

Brokoli, karnabahar başta olmak üzere, birçok sebzeyi  vitamini haşlama suyunda kalmadan buharda pişirmek, üstelik bunu çok basit bir şekilde yapmak gerçekten hem çok sağlıklı hem de çok pratik.

Beden Sağlığınızı Korumak İçin 6 Beslenme Prensibi :

Prensip 1 : Kompleks karbonhidratlar ile proteinleri birlikte tüketin.

Sofranızda tam tahıl ekmekleri, makarna, pirinç gibi karbonhidratlara yeterli miktarda yer vermeniz ve bu kompleks karbonhidratların yanında ızgara veya fırında pişmiş yağsız et, tavuk, hindi veya balık gibi protein kaynakları tüketmeniz sadece kilonuzu korumanıza yardımcı olmaz, kan şekeri ve kan kolesterolü üzerinde de söz sahibi olmanızı sağlar.

Prensip 2 : Yeterli su tüketimine özen gösterin.

Susamadan su içme alışkanlığı geliştirmeli ve günde en az 8 su bardağı su içmelisiniz. Ancak bu şekilde vücudunuzda gerçekleşen hücre içi ve hücre dışı faaliyetlerin düzenli olarak devam etmesini sağlayabilirsiniz. Vücudunuza kaybettiği kadar suyu geri vermediğinizde, baş ağrıları, halsizlik, yorgunluk ve konsantrasyon bozukluğu peşinizi bırakmayacaktır.

Prensip 3 : Beslenmenizde denge sağlayın…

Sağlıklı bir yaşama merhaba demenin yolu, beslenme tarzınızda temel besin gruplarına yer vermektir. Tek tip beslenme birçok sağlık sorunu ile tanışmanıza neden olabilir.Bu nedenle sofranızın renkli olmasını sağlamalısınız. Beyazlardan (süt ürünleri), kırmızı- kahverengilere (et çeşitleri), beyaz-sarı-kahverengilere (tahıl ürünleri) ve gökkuşağına (sebze ve meyveler) kadar tüm renkler sofranızda olmalı.

Prensip 4 : Kan şekeri dengenizi düzenleyin…

Aç kalmadan beslenin ve öğün sayınız üçten fazla olsun. En ideali gün içerisinde 4-5 saatten uzun süre aç kalmamaktır.

Prensip 5 : Kahvaltı etme alışkanlığı kazanın…

Gece boyunca yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmanın en temel yolu olan kahvaltı, aslında güzel geçecek bir günün de ilk habercisidir.

Prensip 6 : Yemek yemeye zaman ayırın…

Sürekli  ayaküstü atıştırmalar hem sağlıksız beslenmenize hem de kilo almanıza yol açabilir. Bu olumsuzluklara başlamadan dur demek için kendinize  yemek  yemek  için vakit ayırın ve  öğünlerinizi en az 20 dakikada bitirme alışkanlığı kazanın.

Ölçüleri :
Çap: 28 cm 
Yükseklik : 4 cmKatlanır Buharda Sebze Haşlama Sepeti (Paslanmaz) Yorumları Tüm Yorumlar (5)
Mükemmel
0 %
Çok İyi
0 %
İyi (1)
50 %
Fena Değil
0 %
Çok Kötü (1)
50 %
5 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay Ürünün paketlemesi sebebiyle elime hasarlı ulaştı (ayakları kutuyu delmiş ve dışarı çıkmıştı), çıkan ayağını takmaya çalışırken elimizi de kestik. Malzemenin kesim yerleri ve çapakları hiç rotüşlenmemiş olacak ki çok keskin ve tehlikeli. İade etmeye çalışıyorum. Ikea Stabil Buharda Pişirici'yi önerdiler. Hem kalite hem fiyat olarak daha iyi görünüyor. Düşünenlerin bilgisine.
161 sipariş | 146 yorum | Yorum Detay kullanışlı
0 sipariş | 1998 yorum | Yorum Detay Katlanır Buharda Sebze Haşlama Sepeti (Paslanmaz) Katlanır Buharda Sebze Haşlama Sepeti, Paslanmaz malzemeden imal edilmiştir.

Saygılarımızla,
Bitenekadar.com
28 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay acil üründe paslanma olurmu? ne cıns metal kullanılıyor?
48 sipariş | 2909 yorum | Yorum Detay Fiyat 14.48 TL
http://www.magaza24.com/product_info.php?products_id=105546