Kapat

Ken Parker 46 : Adah


Piyasa Fiyatı :
10,00 TL

% 71 İNDİRİM

Fiyat :
2,90 TL


Ken Parker 46 : Adah GIANCARLO BERARDI & IVO MILAZZO

Ken Parker 46 : Adah

Amerikan İç Savaşı dahil olmak üzere yeni kıtadaki kölecilik tarihinin önemli olaylarına ve Güney eyaletlerinin kültürüne ince ayrıntılarla ve göndermelerle değinilen macera, köle olarak doğmuş Adah’ın 1908’de New York’ta kaleme aldığı hatırası üzerinden yürüyor.


Giancarlo Berardi’nin senaryosunu çizgiye döken Ivo Milazzo, bu kitapta iki farklı üslubu dönüşümlü olarak kullanıyor: Adah’ın anlattıkları karşımıza lavi tekniği sayesinde zengin gri tonlarıyla çıkarken, diyalog da içeren kadrajlar net siyah-beyaz anlayışıyla görselleşmiş.

Adah’ı okurken, insanlık onuru adına sorgulanan çok sayıda kavramla karşılaşacaksınız: Yalnızca köleciliğe karşı emeğin ve hürriyetin yanında verilen mücadeleler değil; fuhuş sektörünün gerçekleri, toplumsal ikiyüzlülüğün ironisi, ırklar arası eşitlik hedefinin aslında hangi sebeplerle ta 20. yüzyıl sonlarına kadar ertelendiği gibi konular da bu Ken Parker kitabının sayfalarında yer buluyor.

Trajedi ve aksiyonun yanısıra, en beklenmedik anlarda kendini gösteren bir mizah anlayışı, Adah’ı Berardi-Milazzo ikilisinin başyapıtları arasına sokuyor.

Sayfa Sayısı: 106 
Basım Yılı : 2012
Ölçüleri : 21 cm x 15.5 cm

1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Adet Ken Parker 46 : Adah gönderilecektir. 

 Ken Parker 46 : Adah Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!