Kapat
Sanatsal Malzemeler Fırsatları : 0 Fırsat

Sanatsal Malzemeler

Sanat dünyanın en önemli olgularından bir tanesidir. Sanatın insanların yaşamına kazandırdığı oldukça önemli olan olgular vardır ve ulu önder Atatürk de bir sözünde sanatsız kalmış milletin damarlarından bir tanesinin koptuğunu ifade eder. Sanat bir yaratıcılıktır. Sanat herkesin yapabileceği bir durum değildir zira ciddi bir yetenek gerektirir.

Tüm bunların yanında sanata ilgi duyan insanların da vizyonu oldukça geniştir ve yaşama bakış açıları çok daha ileri düzeydedir. Sanat deyince de karşımıza çok değişik sanat türleri çıkar. İşte bu sanat türlerini yapabilmek için kişi eğer sanatın herhangi bir türü ile ilgileniyor ise sanatsal malzemeler gereklidir.

Temel Ürünler

Sanatsal malzemeler olarak adlandıracağımız ürünlerden bazıları şunlar olarak belirtilebilir.

· Boya Grubunda: Akrilik Boya. Guaj Boya. Kuru Boya. Pastel Boya. Sulu Boya. Yağlı Boya. Yüz & Parmak Boyası

· Fırça

· Proje Çizim Çantaları

· Yardımcı Malzemeler

· Şövale temel ürünlerdir.

Burada şövale standart bir ürünüdür. Proje çizim çantaları standart bir ürünüdür. Ama bunun dışında boya grubunda yer alan ürünler ve fırçalar karşımıza farklı büyüklüklerde çıkan ürünlerdir. Yardımcı malzemeler grubunda çok değişik yapılan sanat türüne göre ürünler karşımıza çıkmaktadır.

Fırçalar yapılacak sanatın türüne göre değişiklik gösterir. İrili ufaklı birçok fırça türü karşımıza çıkmaktadır.

Tüm bu ürünlerde kapsam oldukça geniştir. Bu ürünler normalde sanatta resim türü için kullanılan ürünlerdir.

Müzik için kullanılan ürünler genelde müzik aletleri olduğundan bu grupta yer almamaktadır.

Nasıl Kullanılmalı Nasıl Seçilmeli?

Sanatsal malzemeler içinde olanların çok iyi bildiği üzere öyle rastgele alınabilecek olan ürünler değildir. O yüzden yapılacak olan sanat dalına uygun malzemeler seçilmelidir. Burada bir örnek üzerinden gitmek gerekir ise kişi eğer guaj boya ile bir resim çalışması yapacak ise fırçası ve yarımcı malzemeleri ona göre olmalıdır.

Yine kişi hem sulu boya, hem yağlı boya hem de guaj boya çalışıyor ise mutlaka her biri için farklı farklı malzemeler kullanmalı ve asla birbiri ile karıştırmamalıdır. Sanat dikkat, titizlik ve özen isteyen bir konudur ve temiz bir biçimde sabırla kullanılmalı gerekli saklama ve temizlik kurallarına uyulmalıdır.