Kapat

Kış Bahçesi : Özel Saksılı Lale - Sümbül - Nergis Soğanları


Piyasa Fiyatı :
9,90 TL

% 40 İNDİRİM

Fiyat :
5,90 TL


100 Doğal Yöntemlerle Lalelerinizi Sümbüllerinizi Nergislerinizi Kendiniz Yetiştirin Saksı ve Toprağı ile Birlikte Kış Bahçesi : Özel Saksılı Lale - Sümbül - Nergis Soğanları

Bitenekadarcıların hem evlerinde, hem balkonlarında, hem açık havada yetiştirebilecekleri mutfaklarının olmazsa olmaz lale, sümbül ve nergis soğanları.

Üstelik kendi özel saksısı ve toprağı ile birlikte gönderilecektir.

Soğanları büyüttükten sonra bahçenize veya farklı bir saksıya dikebilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Tam mevsiminde hem bahçeniz, hem balkonunuz, hem terasınız için.

100 doğal yöntemlerle kendi Lalelerinizi, Sümbüllerinizi veya  Nergislerinizi kendiniz yetiştirebilirsiniz.

Dikim Zamanı :

İlkbaharda çiçeklenen soğanlar, sonbaharda, Ekim başı ile Aralık sonu arasında, donmamış toprağa dikilirler. Nisbeten soğuk iklime sahip bölgelerde ise dikim zamanını biraz öne almak gerekir. Bu gibi bölgelerde Eylül-Kasım ayları arasında dikim yapılabilir. Genel kural, ilk don toprağa düşmeden dikim yapılmasıdır.

Toprak Yapısı :

Çiçek soğanları, çok ıslak ve aşırı killi olmamak kaydıyla her türlü toprağa dikilebilirler. Tabii ki, besin yapısı yüksek, ideal topraklarda alınan sonuç çok daha iyi olacaktır. Önemli bir kural da toprağın direnajının yapılmış olmasıdır. Çiçek soğanları, direnajı yapılmış ve uygun büyüklükteki saksılarda da yetiştirilebilirler.

Nereye ve Nasıl Dikilmeli:

Saksınıza veya bahçenize, kısa olanlar öne gelmek koşuluyla, renkleri ve açma zamanları dikkate alınarak yapılan bir düzende uygulanan dikim, hem estetik olarak hoş bir görünüm sergileyecek, hem de bahöenin uzun süre çüçekli kalması sağlanacaktır. Soğanlar, kural olarak soğan büyüklüğünün iki katı derinliğe ve yine soğan büyüklüğüne bağlı olarak 10-13 cm aralıklarla dikilebilirler. Dikim aralığı yapılmak istenilen düzene göre daha da yakınlaştırılabilir. Dikim sırasında, toprakta uygun derinlikte bir çukur açılır (bir mala ya da soğan dikme aleti kullanılabilir) ve soğanın büyüme ucu yukarı gelecek şekülde bir çukura yerleştirilir. Çukur örtüldükten sonra sulanır. Bu ilk sulama bitkinin köklenmesi için önemlidir. Daha sonra sonbahar ve ilkbahar yağmurları, bitkinin su ihtiyacını karşılayacaktır.

Bakım :
Çiçek soğanları genel anlamda gıdalarını kendi içlerinde barındırırlar. Ancak çiçek kalitesinin daha da artması v e soğanın toprakta bırakılarak bir sonraki yıl tekrar çiçeklenmesinin istenmesi gibi durumlarda soğanlı bitkiler için gübre verilebilir. Soğanların dikili olduğu alan çok soğuk ve don tehlikesinin bulunduğu bir bölgedeyse soğanları kış boyu dondan korumak amacıyla toprak üstüne konacak yaklaşık 10 cm kalınlığında bir saman tabakası yararlı olacaktır.

Yazın Çiçeklenen Soğanlar :

Yazın çiçeklenen soğanlar genellikle tropikal kökenlidirler. Bu nedenle sıcak ve nemli ortamları severler. Kış şartlarına karşı dayanıksızdırlar. Yazın çiçeklenen soğanların hassas olduklarını ve kışın don yapan yerlerde birkaç yıl peşpeşe gelişme göstermekte zorlandıklarını söyleyebiliriz.

Seçmiş olduğunuz modellerdeki çiçek renkleri farklılık göstermektedir.

Modeller:
Lale :
3 Adet Soğan
Sümbül :
1 Adet Soğan
Üzüm Sümbül :
 1 Adet Soğan
Nergis :
3 Adet Soğan

1 Adet sipariş  vermeniz durumunda seçmiş olduğunuz modelden 1 Adet gönderilecektir. lale sümbül nergis lale soğanı sümbül soğanı nergis soğanı saksı çiçekleri


Nergis
Sümbül
Lale
Üzüm Sümbül


Kış Bahçesi : Özel Saksılı Lale - Sümbül - Nergis Soğanları Yorumları Tüm Yorumlar (2)
Mükemmel
0 %
Çok İyi
0 %
İyi (1)
100 %
Fena Değil
0 %
Çok Kötü
0 %
134 sipariş | 25 yorum | Yorum Detay güzel
2 sipariş | 2 yorum | Yorum Detay Lale istiyorum ben ama bitmiş..