Kapat

Köpek Eğitim Cihazı: Dog Clicker


Piyasa Fiyatı :
24,90 TL

% 40 İNDİRİM

Fiyat :
14,90 TL


Köpek Eğitim Cihazı: Dog Clicker Klik sesiyle davranışı işaretlenir, istenilen davranışın yerine getirilmesini sağlanır.

Bitenekadacılar köpeklerinizi eğitme konusunda size büyük bir kolaylık sağlayacak Köpek Eğitim Cihazı: Dog Clicker karşınızda.

Köpeklerde tıpkı bizim gibi, çevreyi, objeleri, olayları, davranışları  olumlu ya da olumsuz sonuçlarını yaşayarak öğrenirler. 

Dog Clicker ile eğitimin temeli klasik şartlanmaya dayanmakla birlikte, köpek belirli bir amaç için, belirli bir davranışta bulunmayı öğrendiğinde operant (işlemsel – edimsel) koşullanmaya döner.

Clicker Eğitiminde Sistem Şu Şekilde İşler;

  • Klik sesiyle davranışı işaretlenir, istenilen davranışın yerine getirilmesini sağlanır.
  • Ödül yani pozitif pekiştirici kullanarak, aynı davranışın tekrar yerine getirilmesi için motivasyon sağlanır.
  • Köpek istenilen her davranış için klik sesi, komut ve ödül arasındaki bağlantıyı kurana kadar eğitim tekrar edilir.

Clicker Yüklemesi:

  • Clicker yüklemesinin amacı, köpeğinizin klik sesini duyduğu anda ödülün geleceğini anlamasını sağlamaktır.
  • Elinizle bir avuç dolusu ödül maması alınız. Clickerın olduğu elinizi arkanıza saklayın. Clickera basın ve hemen ardında  köpeğinize ödül maması verin.
  • Gün boyunca, köpeğinizle otururken, yürürken, evde, dışarıda, her seferinde bir kaç dakika olmak üzere bu çalışmayı tekrarlayın.
  • Köpeğiniz klik sesini duyduğu anda, ödülünü almak için size bakmaya başladığında, clicker yüklemesini başarıyla yapmışsınız demektir. Köpeğiniz clickerin ödül anlamına geldiğini öğrenmiştir. Bir sonraki aşamaya yani clicker kullanarak eğitim sürecine geçebilirsiniz.
  • Köpeklerin ve kedilerin büyük bölümü clicker sesinden rahatsız olmaz ancak çok ufak bir bölümü rahatszılık duyar. Klik sesinden rahatsız oluyorsa, clickerin üstünü havlu gibi bir bezle kapatarak kullanabilir ya da parmak şıklatma hareketiyle clicker eğitimi verebilirsiniz.
  • Clicker yüklemesine örnek video. Video ingilizce ancak clicker yüklemesinin nasıl yapıldığını izlemek faydalı olacaktır.

Not: Stok durumuna göre karışık renklerde gönderilecektir.

1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Adet "Köpek Eğitim Cihazı: Dog Clicker" gönderilecektir. köpek eğitim cihazı dog clicker köpek eğitim aparatı


Köpek Eğitim Cihazı: Dog Clicker Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!