Kapat

Kürşat Başar Keşke Burada Olsaydın


Fiyat :
13,90 TL


Caz Severler İçin Kürşat Başar Keşke Burada Olsaydın

GAZETECİ YAZAR KÜRŞAT BAŞAR’DAN YILDIZLARLA DOLU BİR CAZ ALBÜMÜ

Ödüllü gazeteci yazar Kürşat Başar, iki yıldır canlı performanslarıyla devam eden müzik serüvenini, ünlü sanatçılar ve klasikleşmiş şarkılarla “Keşke Burada Olsaydın” adlı albümüne taşıyor. Onu; gazeteci, köşe yazarı ve çok satan romanların yazarı olarak tanıdık yıllarca. Kelimelerle arası bu kadar iyi olan Kürşat Başar’ın, müziğe tutkusu da büyük oldu. 80’li yıllarda TRT için hazırladığı Caz Duygusu adlı TV programını müzikseverler mutlaka hatırlayacaktır. Son dönemde müzikle ilişkisini daha da yoğunlaştıran Kürşat Başar, yazdığı “Bizim Şarkımız” müzikali ve grubuyla birlikte gerçekleştirdiği canlı performanslarıyla dikkat çekti. Başar, bu keyifli müzik yolculuğuna şimdi de bir stüdyo albümüyle devam ediyor. Kürşat Başar, klasikleşmiş Türkçe pop şarkılarını ve biri kendine ait olmak üzere iki yeni eseri, birçok ünlü sanatçının konuk olarak seslendirdiği caz yorumlarıyla bir albümde topladı.
 
Kürşat Başar, albümünün ortaya çıkış hikayesini şöyle anlatıyor: “Yakından tanıyanlar, müziğin benim hayatımda ne kadar önemli olduğunu bilirler. Ama romanların, yazıların arasında müzik yıllar boyunca hep geride kaldı. İki yıl önce bir rastlantıyla sahneye çıkmam ve uzun zamandır bir kenarda duran saksafonumu yeniden çalmaya başlamam bu albümün başlangıcını oluşturuyor.”
 
“Keşke Burada Olsaydın” albümü, konuk sanatçıların seslendirdiği 9 şarkı, 2 enstrümantal eser ve 1 eserin radyo versiyonundan oluşuyor. 90'larda “Neredesin” adlı şarkısıyla tanınan Ayşen’in seslendirdiği ve aynı zamanda albümün çıkış parçası olan “Keşke Burada Olsaydın” Kürşat Başar ve Zeynep Talu'nun ortak çalışması. Albümde Erol Evgin, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, Sezen Aksu, Yeşim Salkım, Yaşar, Zeynep Talu gibi Türk popunun önemli sesleri ve piyanosuyla Burçin Büke, Kürşat Başar'a eşlik ediyor. Berkay Özideş ve Şenay Lambaoğlu gibi genç seslerin de bulunduğu albüm, Marşandiz Stüdyoları’nda, Kürşat Başar’ın müzik direktörlüğünde, tümüyle canlı olarak kaydedildi. Güçlü seslerle buluşan unutulmaz şarkılar ve albümde yer alan yeni eserler, Kürşat Başar'ın saksafonuyla tekrar anlam kazanıyor.
 
Başar albümü şu sözlerle anlatıyor: “Bu albüm, yazdığım kitaplar gibi, yaptığım bütün her şey gibi beni anlatıyor. Yazı ya da müzik... Önemli olan benim de gerçekte ne olduğunu bilmediğim, içimdeki o duyguyu anlatmanın bir biçimini bulmak. Ama romandan farklı olan şey, bu albümde, benim o duygumu, kimi şarkılarda çocukluğumu, kimi şarkılarda büyük aşkımı, kimi şarkılarda söylemek istediğim sözleri bu muhteşem müzisyenlerin benimle paylaşmasıydı. Albümdeki şarkıların hemen hepsi birlikte, aynı anda çalındı, söylendi. Yani o anın duygusunu taşıyor.”
 
Albümün ilk video klibi, albüme adını veren, sözleri Kürşat Başar ve Zeynep Talu’ya, müziği yine Kürşat Başar’a ait olan “Keşke Burada Olsaydın” adlı şarkıya çekildi. Yönetmenliğini Gürcan Keltek üstlendi.
 
1 - Keşke Burada Olsaydın / Kürşat Başar Feat. Ayşen
Söz: Kürşat Başar & Zeynep Talu     Müzik: Kürşat Başar
2 - El Gibi / Kürşat Başar Feat. Sezen Aksu 
Söz & Müzik: Sezen Aksu
3 - Kimse Bilmez / Kürşat Başar Feat. Yaşar
Söz: Ömer Hayyam     Müzik: Mehmet Güreli
4 - Üç Kalp / Kürşat Başar Feat. Yeşim Salkım
Söz: Fecri Ebcioğlu     Müzik: Patricia Carli
5 - Sen Benim Şarkılarımsın / Kürşat Başar Feat. İlhan Şeşen
Söz & Müzik: İlhan Şeşen
6 - Kayboldum (El Ciego) / Kürşat Başar Feat. Levent Yüksel 
Adapte Söz: Zeynep Talu     Müzik: Armando Manzanero
7 - Hep Böyle Kal / Kürşat Başar Feat. Erol Evgin & Zeynep Talu
Söz: Çiğdem Talu     Müzik: Melih Kibar
8 - Ben Varım / Kürşat Başar Feat. Berkay Özideş 
Söz: Fikret Şenes
9 - İzmir’in Kavakları / Kürşat Başar Feat. İlhan Şeşen & Şenay Lambaoğlu
Söz & Müzik: Anonim
10 - Pera’da Zaman / Kürşat Başar Feat. Burçin Büke - Enstrümantal
Müzik: Burçin Büke
11 - Keşke Burada Olsaydın / Kürşat Başar - Enstrümantal 
Müzik: Kürşat Başar
12 - Kayboldum (El Ciego) (Radio Edit) / Kürşat Başar Feat. Levent Yüksel 
Adapte Söz: Zeynep Talu     Müzik: Armando Manzanero
 
Paket İçeriği :
1 Adet Kürşat Başar Keşke Burada Olsaydın Albümü
 
1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 adet Kürşat Başar Keşke Burada Olsaydın Albümü gönderilecektir.


Kürşat Başar Keşke Burada Olsaydın Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!