Kapat

Mavidiş 2.0 TAK ÇALIŞTIR ADAPTÖR (Kargo 3 YTL)


Fiyat :
6.90 TL


Tak çalıştır özellikli! 20 m menzil! Tüm Türkiye 3 YTL Kargo!

Laptop ve Masaüstü bilgisayarlarında Mavidiş teknolojisini kullanmayan/kullanamayan Bitenekadarcılar için ekonomik ve pratik bir çözüm.

Laptopınızdan cep telefonuna bağlanıp internette gezinmenin ve emaillerinizi indirmenin zamanı geldi!

REXPO RB-175 BLUETOOTH 2.0  DRIVERSIZ (TAK ÇALIŞTIR)
  
Windows Vista ve Xp için cd gerekmez, tak çalıştır
Bluetooth uyumlu mobil telefonlarla beraber çalışma olanağı
0-20 m çalışma aralığı
Bluetooth V2,0 uyumlu USB UHC1/OHC1 spec. 1.1 Class 1
FREKANS       : 2.4~ 2.483 GHz
SENSITIVITY :-89dBm@0,1BER
Geliştirilmiş Veri Hızı 5 Mbps (EDR)
Kurulum CD'si (win 98 için)

Tek Seferde Alınabilecek Maksimum Ürün Adedi :  5
Bu ürün kargoya 17 Haziran 2008 Salı günü verilecektir.Mavidiş 2.0 TAK ÇALIŞTIR ADAPTÖR (Kargo 3 YTL) Yorumları Tüm Yorumlar (20)
23 sipariş | 6 yorum | Yorum Detay Ürünler Çok Güzel Burda çıkan herşey çok güzel almak isterim fakat paramız yetmiyor :)
UPS ile gönderiyorlar ve kargo fiyatı çok ucuz.Diğer kargolarla neler çektim şu güne kadar.
Üstteki Türkçe tartışmalarına bir yorum yapılcak olursa ben ya "Dizüstü" ya da "Taşınabilir" derim fakat aykut567 bu konuda neden bu kadar çok ısrar ettiğini anlamadım.Sonuçta bunları üreten ya da ilk kimler bulduysa onların adı konuluyor.Diyelim ki birinin adı "Elma" olsa gitsen İngiltere'ye ya da ingilizce konuşulan bir yere sana "Apple" deseler iyi mi olur.Özel isimleri değiştirmiyoruz.Adamlar o kadar icat ediyor adını koyuyor bize adamın adıyla söylemek zor mu geliyor.Bazı şeyler kalıplaşmıştır ve bu kalıplaşan şeyler alışkanlık yapmıştır.DikMen de baya bi açıklama yazmış.Bilgilendirdiği için teşekkür ediyorum.
NOT:DikMen'in notları burdada geçerlidir :)
200 tane Princo Dvd-R almıştım film arşivi yaparken hepsi bitti.Bidaha çıksa ne güzel olur =)
433 sipariş | 406 yorum | Yorum Detay Hımm @hutemresarac arkadaşım,
Şimdi toptan olayını okudum ve hemen buna istinaden cevap verme gereği gördüm. Toptan alırsan dediğin doğru olabilir fakat bu üründe sanırım dikkatini çekmeyen bir durum var. Bu durum da "İstanbul içi :3,5 YTL, İstanbul dışı 4,5 YTL" olan kargo fiyatı her iki durum için de 3 YTL olarak verilmiş değil mi ? Dolayısıyla ben bu durumu sizin söylediğiniz farkın düşük kargo ücreti olarak yansıtıldığı yönünde değerlendiririm. Açıkçası ben orada 5-6 YTL + 4,5 kargo görmek yerine, 7 YTL + 3 YTL kargo görmeyi tercih ederim :)

@aykut567 arkadaşım, sen de gidip gelip "Laptop" lafına uğraşana kadar gidip "Dizüstü" denilen bir kavramın da artık olmadığını biryerlerden araştırıp öğrenirsen daha faydalı olacağı kanaatindeyim :) Sonuç olarak birşeyleri düzelttirmek istiyorsak "Doğrusu" ile düzelttirmek en mantıklısı olacaktır.

Laptop ve buna karşılık gelen Dizüstü kavramı uzunca bir süre önce kaldırıldı ve bun karşılık bu aletlere genel olarak Notebook veya Portable PC ve nihayetinde Taşınabilir Bilgisayar denmesi gerekmektedir.

Laptop kavramı, uzunca bir süre önce bu aletlerin dizüstünde kullanılmasının sakıncalı olması dolayısıyla yukarıda belirtmiş olduğum kavramlarla değiştirilmiştir. Ama nihayetinde ben de dahil olmak üzere birçok kişi hala ağız ve el alışkanlığı olarak bu aletlere "Laptop" veya "Dizüstü" demekteyiz :)

Ben uzunca bir süredir bilgisayar işindeyim ve 3 tane de Microsoft sertifikam var, fakat doğrusunu da gayet iyi bildiğim halde bende hala Notebook veya Taşınabilir PC gibi terimler kullanmak yerine "Laptop" kelimesini kullanıyorum. Ama bunu kullanma sebebim sadece "Alışkanlıktan" ibaret :) Açıkçası sen yukarıda yazmamış olsan ürün açıklamasındaki o "Laptop" kelimesi de hiç dikkatimi cezbetmezdi :)

Son olarak, Bluetooth kelimesinin aslında Türkçesi'de "Bluetooth" dur. Nedeni ise bu kelimenin bir özel isim olmasıdır. Bu teknolojinin ismi bu teknolojiyi geliştiren kişilerin "Harnold Bluetooth (Blatand)" (Viking (Danimarka) Kralı) ismindeki "Soyadı" bu alete vermelerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de Türkçe olarak kelime bazında "Mavidiş" olarak tercüme edilmesi genel olarak "Espiritüel Manada" olabilmektedir :) Dolayısıyla "Espritüel" olarak yazılmış bir "Metin" içerisindeki herşeyin de "Türkçe" olarak tercüme edilmiş olmasını beklemek gereksiz gibi geldi bana. Sözlüklerin bazıları bu kelimeyi "Mavidiş" olarak almakla birlikte bazı sözlüklerde ise bu kelimeye rastlanmaz. Mesela bu teknolojinin isminin esinlendiği adamın soyadının Türkçesi "Kırmızı Patates" olsaydı biz bu teknolojiye şu anda Türkçe "Kırmızı Patates" diyor olabilirdik :))))

Not: Bu arada yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, yazdıklarımı böbürlenmek, bilgiçlik taslamak veya başka bir amaçla yazmıyorum burada bilgi paylaşımı yapıyoruz ve herkes nasıl "Doğru" bildiğini yazıyorsa bende "Doğru" bildiğim veya kabul ettiğim şeyleri yazıyorum.
Ama sabah sabah biraz uzun yazmışım ama sanırım :) Neyse zaten bugün pazar, millet zaten uyuyordur, ben de işteyim, millet uyanana PC başına geçene kadar blog da değişir birşey olmaz :)
35 sipariş | 59 yorum | Yorum Detay laptop Ama sen yazmazsan ben yazmazsam, herkes laptop der. Öyle olursa da iyi olmaz. Normalde ben de bu kadar ısrar etmezdim ama mavidiş yazdıkları için diyorum. Mavidişten önce dizüstü var.
26 sipariş | 31 yorum | Yorum Detay @ aykut567 ni bu kadar taktın abi ya bırak laptop yazsın ne olucak
35 sipariş | 59 yorum | Yorum Detay Laptop Laptop nedir yani neden hala laptop deniyor. Herkes dizüstü kelimesini öğrendi ve benimsedi ama hala laptop deniyor. Yorumlar yerine comments yazmak gibi bir şey bu.