Kapat

Metal Gövde Helikopter (Gyro Özelliği)


Piyasa Fiyatı :
59,90 TL

% 25 İNDİRİM

Fiyat :
44,90 TL


Gyro özelliği ile otomatik dengeleme Havada Asılı Kalma Her yöne hareket: Yukarı-Aşağı, sağ-sol, ileri -geri

Bitenekadarcıların  keyifle uçurarak hoşça vakit geçirecekleri Metal Gövde Helikopter (Gyro Özelliği).

Ürün yapıldığı malzeme itibarı ile basit çarpmalara karşı dayanıklıdır.

+14 Yaş için uygundur.

Gyro özelliği ile otomatik dengeleme:

Gyro özelliği bulunmayan helikopterlerde helikopteri uçurma esnasında kumandadan trim (denge) ayarı yapmak gerekmektedir. Gyro’lu helikopterlerde bu ayarı Gyro özelliği minimize etmekte ve otomatik olarak yapmaktadır. Dolayısıyla Gyro özelliği; uçuş esnasında helikopterinizden daha iyi bir performans almanıza yardımcı olmaktadır.

Gyro Nedir ?

Ana pallerin dönmesinden oluşan tork helikopteri de döndürme eğilimindedir. Bu nedenle kuyruk bölümüne, kuyruk pervanesi konmuştur. Bu pervane helikopterin kendi etrafında dönüşünü engellemektedir. Fakat bu pervane tek başına yeterli değildir. Sizin kumandadan verdiğiniz komutlara bağlı olarak ana pallerin dönüş açısında oluşan değişiklikler ile ortaya çıkan tork da değişir. Bunun dışında rüzgar gibi hava koşullarından da meydana gelen etkiler de vardır. Bu nedenle bu değişimlere uygun olarak helikopterin sabit tutulması gerekir. Bu görevi Gyro üstlenir. Gyro oluşan etkilere karşı adapte olarak helikopterin kuyruğunu sabit tutar. Özellikle “heading hold” tipindeki Gyro lar pilotun kumanda komutları dışında gelen etkileri engeller ve kuyruğun kaymasını önler.  Böylelikle RC helikopter pilotu daha çok  uçuşa konsantre olabilir.

 

Dahili Usb Şarj Kablosu

Havada Asılı Kalma:

Yaysız gaz tuşu sayesinde; kumandadan ellerinizi helikopter havada belli bir yükseklikteyken çekseniz dahi helikopter birden yere düşmeyecek, havada asılı kalacaktır.

Her yöne hareket: Yukarı-Aşağı, sağ-sol, ileri -geri

Özellikleri:

3 Kanallı.

Malzeme: Metal.

Her yöne hareket: Yukarı-Aşağı, sağ-sol, ileri-geri.

Helikopter Pili : 3.7V/500mAh LI-POLY

Şarj süresi: 60-70 dakika (Adaptörü ile)

Uçuş süresi: 6-8 dakika

Ana Pervane Uzunluğu : 18 cm

Kontrol mesafesi :10-15m

Kumanda 6 Adet AA pil ile çalışmaktadır.(Piller pakete dahil değildir.)

 

Kutu içeriği:

1 adet Gyro özellikli metal helikopter

1 adet uzaktan kumanda

2 adet ana pervane tekli yedeği

1 adet yedek kuyruk pervane

1 adet şarj adaptörü kablosu

ÖNEMLİ NOT: Helikopterde Gyro özelliği bulunduğundan, helikopteri full şarj edip önce helikopteri açık yani “on” konumuna getiriyoruz. Yaklaşık 20-25 saniye bekleyip kumandayı açıyoruz ve helikopteri uçurmaya başlıyoruz.

1 Adet sipariş vermeniz durumunda seçmiş olduğunuz modelden 1 Adet Metal Gövde Helikopter (Gyro özelliği) gönderilecektir.Metal Gövde Helikopter (Gyro Özelliği) Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!