Kapat

Mini Bateri Seti 10 Parça


Piyasa Fiyatı :
43,90 TL

% 39 İNDİRİM

Fiyat :
26,90 TL


Gerçeğini Aratmayan Tasarım Mükemmel İşçilik Tamamı 10 Parça Mini Bateri Seti

Bitenekadarcılar için gerçeğinin en minimal hale getirilmiş haliyle 10 parça bateri seti.

Mükemmel işçiliği ile masaüstünüzün vazgeçilmez aksesuarı olacak.

En ince ayrıntıya kadar düşünülmüş gerçeğini aratmayan tasarım ve detaylar.

Tamamı 10 Parçadan oluşmaktadır.

Davul Genel Bilgileri:
Davulun yapısı ve çeşitleri.
Davul, bilinen en eski vurmalı çalgılardan biridir. Ahşap, maden ya da pişmiş topraktan silindirik bir gövdeye gerilen deriden oluşur.El ya da sopayla çalınır. Biçimi değişse de dünyanın heryerinde ve her toplumda kullanılan bir çalgıdır.

Davul, en basit çalgılardan biridir ve iki temel parçadan oluşur. Bunlardan biri boru ya da silindiri andıran kasnaktır. Kasnak tahta ya da metal olabilir. İkincisi bu kasnak gövdenin bir ya da iki yüzüne gerilerek geçirilen ince dana derisi ya da benzeri esnek bir malzemedir. Gerilen bu malzemeye "davul derisi" denir. Davul, derisine elle ya da sopayla vurularak çalınır. Bu sopaya "davul tokmağı" da denir.

Timballer, pirinç ya da bakırdan yapılma yarı küre biçiminde davullardır. Davul derisi olarak parşömen (kurutulmuş dana derisi) ya da plastik kullanılır. Çalgı, derisi kelebek vidalarla ya da pedallarla gerilip gevşetilerek akort edilir. Bir orkestrada değişik boyutlarda iki, üç ya da daha çok timbal kullanılabilir.

Bongo, akort edilebilen bir davuldur, ama ses değişimleri daha az belirgindir. Bongolar, küçük kovaya benzer ve dans orkestralarında çalınır. Çoğunlukla çift kullanılır, dizler arasında tutularak elle ya da parmaklarla vurularak çalınır. Bongonun Afrika kökenli olduğu sanılmaktadır.

Konga, Afrika kökenli bir başka davuldur. Konga davulu büyük ve silindir biçiminde bir çalgıdır. Hem Amerika Yerlileri hem de Siyah Afrikalılar tarafından haberleşme davulu olarak kullanılan davullara tamtam adı verilir. Tamtamlar genellikle elle çalınır.

Bas davul, en büyük davuldur. Bas davulun çapı çok geniştir. İçi boş silindir biçiminde, tahtadan bir gövdesi vardır. Davul derisi gövdenin ya bir yüzüne ya da her iki yüzüne birden gerilir. Bas davullar perdesi belirsiz, derin, gümbürtülü bir ses çıkarır. Gök gürültüsü ya da top ateşi gibi bazı etkiler yaratmak için kullanılır. Askeri bandolarda kullanılan bas davul, çok ağır olduğu için özel bir taşıyıcının üzerine oturtulur.

Kirişli davul ve trampetler, boru biçiminde küçük davullardır. Hem orkestrada hem bandoda çalınır. İnce demir ya da kiriş tellerin tuttuğu davul derisi parşömendendir. Bunlar gerildiği zaman davul keskin ve tiz bir ses, gevşetildiği zaman tok ve daha pes ses çıkarır.

 

Ürün Ölçüleri:

  1. 9 cm x 7 cm ebatlarında
  2. 5 cm 2 cm ebatlarında
  3. 5 cm x 2,5 cm ebatlarında
  4. 13 cm x 5 cm ebatlarında
  5. 10 cm x 5,5 cm ebatlarında
  6. 19 cm x 6 cm ebatlarında
  7. 4,5 cm x 5 cm ebatlarında
  8. 9 cm x 6 cm x 12 cm ebatlarında
  9. 19 cm x 5 cm ebatlarında
  10. 7 cm uzunluğunda

1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Set Mini Bateri gönderilecektir.mini seti mini bateri seti bateri seti minyatür bateri seti oyuncak bateri seti dekoratif bateri seti bateri 10 parça bateri seti


Mini Bateri Seti 10 Parça Yorumları Tüm Yorumlar (31)
Mükemmel (3)
75 %
Çok İyi (1)
25 %
İyi
0 %
Fena Değil
0 %
Çok Kötü
0 %
43 sipariş | 19 yorum | Yorum Detay Gayet güzel, detaylı bir model.
161 sipariş | 146 yorum | Yorum Detay yılbaşı hediyelerimden biriydi çok beğenildi.
44 sipariş | 4 yorum | Yorum Detay Metallica da gelmez mi tekrar stoklara?
9 sipariş | 18 yorum | Yorum Detay çok güzel ürün
4 sipariş | 3 yorum | Yorum Detay beğendim