Kapat
Ofis Mobilyası Fırsatları : 0 Fırsat

Ofis Mobilyası

Yaşam denen başı sonu belli olmayan bu armağan da insanı diğer canlılardan ayıran olgular var. İnsanın yaşamda belli bir takım gereksinimleri karşılaması için paraya gereksinim duyuyor ve paraya gereksinim duyar iken de elbette eğer ailesinden kalan çok yüklü bir mirası yok ise belli bir dönem sağlığı yerinde olduğu müddetçe ve de en azından emekli olana kadar çalışması gerekiyor ki ihtiyaçlarını alabilsin.

Çalışma yaşamında birbirine benzeyen ya da benzemeyen çok değişik iş alanları bulunuyor. Kimilerimiz fabrika ortamlarında çalışır iken kimilerimiz ofislerde çalışıyoruz ve doğal olarak da bu alanlarda ofis mobilyası gereksinimi oluyor.

Zira beyaz yakalı olarak tabi edilen mimarların, mühendislerin, grafiklerin reklamcıların, emlak danışmanları vb. masa başında çalışanlar işler ofislerde hallediyor ve bu da beraberinde böylesi bir ürün gereksinimini ortaya çıkarıyor. Biz de bu yazıda bu ürünlere bakacağız.

Temel Ürünler

Ofis mobilyası deyince aklımıza gelen ve de karşımıza çıkan ürünler şunlardır:

· Dosya Dolabı & Raf

· Kütüphane

· Ofis Koltuk & Kanepe

· Sehpa

Bu ürünlere biraz daha detaylı olarak bakmak gerekir ise şunlar söylenebilir:

Dosya dolabı ve raflar belki de iş yaşamının en olmazsa olmaz ürünleri arasında zira yazılı evrakların saklanması için bu ürün mobilyalara kaçınılmaz olarak gereksinim oluyor. Raflar ayrıca ofis içinde yer alan kimi objelerin örneğin bibloların, ufak resimlerin konulması için de ideal olan ofis sistemleri. Ağırlıklı olarak tahta, ahşap masif gibi malzemelerden yapılırlar.

Kütüphane için söylenebilecek çok şey yok adı üstünde ama dosya dolabı ve raftan temel farkı diğer ürünlere genellikle evraklar konulur iken buna iş ilgili dergiler ve diğer yayınlar örneğin dergiler konuluyor. Tıpkı bir üstte yer alan ürünler gibi kütüphaneler de tahta, ahşap ve masif gibi malzemelerden yapılırlar.

Sehpa kimi zaman evlerde de kullanılan bir objedir ve masanın koltuğun hemen önüne konarak kullanılırlar. Yine üstteki malzemelerin kullanıldığı ofis mobilyası ürünüdür.

Ofisler koltuksuz ve kanepe olmadan olmaz zira bu ürünler oturma amaçlı olan ürünlerdir. Bu grupta yer alan ürünlerde kadife, der, suni deri gibi malzemeler kullanılır.