Kapat
Yerli Albümler Fırsatları : 0 Fırsat

Yerli Albümler

Yaşam sadece su içmek, yemek yemek, uyumak, işe gitmek, giyinmek değil. Temel gereksinimlerimiz dışında bir de yaşamlarımıza güzelleştiren olgular var. Bunlara çoğunlukla hobi diyoruz ve bu hobiler değişik sanat dalları ile ilişkilendirilmiş oluyor. İşte müzik de onların içinde birçok insanın en büyük hobisi, hatta tutkusu arasında geliyor ve müziği radyodan, televizyondan, internet üzerinden dinleme olanağı olduğu yabancı ya da yerli albümler alarak dinleme olanağı da mevcut bulunuyor.

Yerli Albüm Türleri

Yerli albümler kategorisinde ülkemizde Türk sanatçıların karşımıza çıkan CD veya DVD formatında olan eserleri şunlardır.

· Enstrümantal

· Fantazi Müzik

· Pop müzik

· Rock müziği

· Türk Halk Müziği

· Türk Sanat Müziği

Üstte belirtilen albümler ülkemizin piyasaya çıkan eski ve yeni tüm albümlerini kapsar bir niteliktedir. Tüm popüler sanatçıların albümlerini bulabilmek mümkündür ve hepsini orijinal olan çalışmalardır.

Bu albümler alınırken dikkat edilmesi gereken en temel husus korsan olmaması gerektiğidir. Zira emek oldukça kutsal olan bir kavramdır ve o yüzden birçok kişinin bu işten ekmek yediği göz önüne alınarak bandrollü olan ürünler satın alınmalı ve dinlenmelidir. En azından emeğe saygı bunu gerektiren bir olgudur.

Müzik Dinlemenin Keyfi

Başta yerli albümler olmak üzere ayırt etmeksizin müzik dinlemenin insan yaşamına son derece önemli katkıları bulunuyor. Bilim insanları psikologlar bu konuda tamamen hem fikir.

Düşünsenize işten yorgun argın gelmişsiniz, gün hiç bitmeyecek gibi gelmiş ama sonunda her şeye rağmen eve gelebilmişsiniz o zaman kendinizi dinlendirmeniz, şımartmanızın vakti de gelmiş durumdadır. Ertesi güme motivasyonla başlamak, kendinizi iyi hissedebilmeniz için sevdiğiniz tarzda bir müzik dinlemek yanınızda sevdikleriniz olsun ya da olmasın güzeldir. İsterseniz çay demleyin ya da kahve için. İşte o anların keyfini kimse sizden alamaz. O anların tadını çıkarın. Müzik üstte de ifade edildiği gibi hayattır. Müzik kişinin üzerindeki gerginliği atmasına katkı sunar. Müzik nefestir. O yüzden sadece dinlenirken değil, çalışırken, yemek yaparken, seyahat ederken de müzik dinlemenin kişinin üzerinde son derece olumlu katkıları vardır ve o yüzden ama yerli, ama yabancı asla müziksiz bir hayat tarzı hiçbir yaşta düşünülmemelidir.