NTV Yayınları : 5 Farklı Kitap (Kuşe Kağıt+Cilt Kapak)


Piyasa Fiyatı :
25,50 TL

% 22 İNDİRİM

Fiyat :
19,90 TL


Bu fırsatlar ilginizi çekebilir:

1. Kalite Kuşe Kağıt Desperate Housewives Yemek Kitabı - NTV 10 Yıl 1996 - 2006 - İnsan Vücudu Yapboz Kitabı - İmparatorun Yolculuğu

Bitenekadarcılar için NTV Yayınlarından birbirinden muhteşem 5 farklı eser.

Üstelik tüm kitaplar 1.kalite parlak kuşe kağıttan imal edilmiştir.

Kitaplarımız bandrollü olup orjinaldir.

Desperate Housewives Yemek Kitabı :

Her damak zevkine uyan tarifleri ve diziyle bağlantılı özel bölümleriyle hem dizinin takipçilerini hem de yemek yapmaktan zevk alanları mutlu edecek.

Hayvanlar Ansiklopedisi :

Renkli illüstrasoyonlarıyla birlikte 1000 den fazla hayvan türü.

İmparatorun Yolculuğu :

La Marche de l'Empereur (İmparator'un Yolculuğu) kitabı Luc Jacquet ve film ekibinin, yerkürenin en amansız iklim koşullarında imparator penguenlerle yaşadığı inanılmaz serüveni konu alıyor.

İnsan Vücudu Yapboz Kitabı :

İnsan Vücudu, vücudumuzun gizemini her bir sisteme ait yapbozlarla açıklayıcı bir şekilde resmediyor, detaylı olarak işliyor.

NTV 10 Yıl 1996 - 2006 : 

Son 10 yılda Türkiye'de ve Dünya'da neler olup bitti.

1 Adet sipariş vermeniz durumunda sipariş aşamasında seçmiş olduğunuz kitaptan 1 Adet gönderilecektir.Desperate Housewives Yemek Kitabı

"Desperate Housewives Yemek Kitabı", her damak zevkine uyan tarifleri ve diziyle bağlantılı özel bölümleriyle hem dizinin takipçilerini hem de yemek yapmaktan zevk alanları mutlu edecek.

Yayınlandığı günden itibaren entrikaları, komiklikleri ve sırlarıyla izleyicilerin hayatlarını tatlandıran umutsuz evkadınları bu sefer yemeklerinizin tuzu biberi oluyor. Bree, Susan, Lynette ve Gabrielle, Desperate Housewives Yemek Kitabı'nda her damak tadına hitap eden özel tarifleri ve çok daha fazlasını okurlarla paylaşıyor.

Pratikte evkadını olmasa da Edie ve diğer komşuların da tariflerinin ve mutfak sırlarının bulunduğu kitapta, yemekler evkadınlarının kişiliklerine göre sınıflandırılıyor.

Hazırlanması emek ve zaman isteyen tarifler Bree'nin bölümünde yer alırken, sakarlığı ve mutfaktaki beceriksizliği ile tanıdığımız Susan ise yapılması en kolay yemekleri sunuyor.

Lynette gibi kocanız dahil beş çocuğunuz ve de yetişmeniz gereken bir işiniz varsa, onun bölümündeki hazırlanması hızlı ve sağlıklı yemekler hayatınızı kolaylaştırıyor.

Gabrielle'e gelince... Eski bir model ve formuna dikkat etmeli, ama hayattaki en ihtişamlı şeylerden zevk aldığı için onun bölümünde daha çok Meksika yemeklerinin yer aldığı, ünlü şeflerin tariflerini aratmayan sağlıklı ama leziz yiyecekler bulabilirsiniz.

Edie ise erkekleri baştan çıkarmak için kullandığı iştah kabartıcı tarifleriyle sizleri günaha davet ediyor adeta.

Yetenek seviyesi ve yaşam tarzına bakmaksızın herkes bu kitapta yer alan sayısız mutfak sırrı ve öğretilerden kendine göre bir şey bulacak. Ama hem yemek pişirmekten zevk alıyor hem de Desperate Housewives dizisini seviyorsanız tariflerin yanı sıra "Tarih Boyu Umutsuz Evkadınları", karakterlerin aralarındaki yazışmalar, alışveriş listeleri, karakterler hakkında verilen bilgiler gibi özel bölümler ve diziden fotoğraflar Desperate Housewives Yemek Kitabı'nda sizleri bekliyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 

Sayfa : 276
Renkli, Resimli
Genel Yayın Yönetmeni : Elif N. Kutlu
Editör : Bade Baysal
Çeviri : Duygu Akın

 

NTV 10 Yıl 1996 - 2006

Son 10 yılda Türkiye'de ve Dünya'da neler olup bitti.

-1996...6 / Sabancı Suikastı... Çeçenistan bağımsızlığa doğru.. Vehbi Koç vefat etti... Efes Pilsen Avrupa şampiyonu... Kazayla ortaya çıkan tehlikeli ilişkiler: Susurluk

- 1997...32 / Kopya koyun Dolly... "Post - modern darbe": 28 Şubat Süreci.. Blari'ın "Yeni" İşçi Partisi... İnsan beyni bilgisayara yenildi.

- 1998...62 / Clinton'ın uygunsuz ilişkileri... İktidar hapı viagra... Öcalan'ın kaçışı... El Nino ve Mitch kasırgası... Dünya kupası Fransa'nın..

- 1999...92 / "Memlekete hoşgeldin Abdullah Öcalan.." Latin Pop'un önlenemez yükselişi.. Yüzyılın felaketi: 17 Ağustos depremi... Ahmet Taner Kışlalı Suikasti...

- 2000...120 / Teröre karşı bir milyon kişi... Galatasaray UEFA şampiyonu... İnsanın genetik şifresi çözüldü... El aksa intifadası başladı... Zeugma sular altında kaldı.

- 2001...158 / Dondurucu soğuk ve kavurucu sıcak... Ayhan Şahenk vefat etti.. Fırlatılan Anayasa ve ekonomik kriz... 12 Dev Adam Avrupa ikincisi. 11 Eylül saldırıları.

- 2002...190 / AKP tek başına iktidar.. Süreyya Ayhan Avrupa rekortmeni.. İsrail Arafat'ın karargahını vurdu. Türkiye dünya üçüncüsü... Terör tiyatro sahnesinde...

- 2003...216 / Sertab Erener Eurovision birincisi. Uzay mekiği patladı... Irak savaşı başladı.. El kaide terörü İstanbul'da. Sıcaklar 30 bin kişiyi öldürdü.

- 2004...260 / El Kaide İspanya'yı vurdu.. Kıbrıs'ta çözüm hamlesi.. Ebu Gurayb skandalı... Sakıp Sabancı vefat etti. Beslan'da terör ve trajedi.. Tsunami.. Arafat'a veda...

- 2005...296 / AB - Türkiye müzakereleri başladı.. El Kaide Londra'yı vurdu. Katrina ABD'yi hırpaladı. Pakistan'da deprem... Fransa'da banliyö isyanı... Türkiye - İsviçre maçı...

Türkiye'nin ilk haber kanalı olan NTV, 2006'da onuncu yılını dolduruyor.

Bu on yıl, geçen yüzyılın ve binyılın son beş yılıyla yeni yüzyılın ve binyılın ilk beş yılını kapsıyor.

Bu dönem, 21. yüzyılın nasıl şekilleneceğini ve önümüzdeki sorunların ipuçlarını da barındıran son derece önemli gelişmelere sahne oldu.

"On Yıl" kitabı, tarihin geleceğe bıraktığı izler sayılabilecek bu olaylara düşülmüş bir kayıt.

NTV, kendi on yıllık tarihinde tanıklık ettiği ve izleyicisine taşıdığı bu kayıtları, onuncu yılı dolayısıyla kitaplaştırdı.

Tanıtım Yazısından Alınmıştır.

NTV 10. Yıl Almanağı 26 cm x 26 cm. boyutlarında ve 336 sayfa, kuşe kağıda, sert kapak + şömiz.

İnsan Vücudu Yapboz Kitabı

İnsan Vücudu, vücudumuzun gizemini her bir sisteme ait yapbozlarla açıklayıcı bir şekilde resmediyor, detaylı olarak işliyor.

İnsan Vücudu, vücudumuzun gizemini her bir sisteme ait yapbozlarla açıklayıcı bir şekilde resmediyor, detaylı olarak işliyor.

5 adet 48 parçalı yapbozlardan oluşan kitap, 7’den 70’e insan vücudunda eşsiz bir keşif yolculuğuna çıkmak isteyenler için rehber niteliğini taşıyor.

Dr. Malcolm Clark’ın ana danışmanı olduğu kitap; İskelet Sistemi, Merkezi Sinir Sistemi, Dolaşım Sistemi, Kas Sistemi ve Sindirim Sistemi’ni detaylıca anlatıyor.

Ele alınan her sistem önce temel parçacıklarıyla örneklendiriliyor ardından da başlıklar ve resimlerle işleniyor.

Anatomi hakkında bilmediğimiz 5 şey!

1) VÜCUDUN EN SERT DOKUSU HANGİSİDİR?
Kitapta iskeletin yandan ve arkadan görünüşü, el, omurga ve kemikler hakkında en temel bilgilerin yanı sıra ilginç detaylar da bulunuyor. Birkaçı şöyle:
* Kemiklerimiz iki ana dokudan oluşur. Tıkız kemik, kemiğin dış dokusunu oluşturan bölümdür. İçeride ise, içinde hava boşluklarının bulunduğu, hafif ve süngersi kemik dokusu vardır.
* Diş minesinden sonra vücuttaki en sert madde kemiktir.

2) BEYİNDEN GELEN MESAJLAR SİNİRLERİMİZDE SAATTE KAÇ KM YAPAR?
Sinirler vücudun iletişim ağıdır. Onlar beynimize ve beynimizden diğer organlarımıza mesajlar taşırlar. Beyin aynı zamanda, karakterimizi ve ruh halimizi kontrol eder.
* Vücudumuzda 3 sinir sistemi bulunur: Merkezi sinir sistemi (beyin ve omurilik), çevresel sinir sistemi (merkezi sinir sisteminden dallara ayrılıarak vücudun geri kalan kısmını dolaşan sinirler) ve nefes almak gibi vücudun otomatik hareketlerini kontrol eden otonom sinir sistemi.
* Mesajlar sinirlerimiz boyunca saatte yaklaşık 300 kilometre hızla ilerler.

3) ÇOCUK KALBİ DAKİKADA KAÇ KEZ ATAR
Kan dolaşımı, atardamarlar, akyuvarlar ve dolaşım sistemine dair bilinmeyenler. Bu sistemin motoru, vücudumuzun yorulmak bilmeyen pompası, yani kalbimizdir. Çocuk kalbi dakikada 90 kez, bir yetişkinin kalbi ise dakikada 70 kez atar: Yani bir günde yaklaşık 100,000 kez!
* Kalbimizin çarpma sesi kalp kapakçıklarının açılıp kapanma sesidir. Kapakçıklar açılıp kapanarak kanın tek yönde akmasını sağlarlar.
* Akyuvarlar tıpkı askerler gibi, vücudun içinde devriye gezer ve bizi işgalcilerden korur.

4) EN KUVVETLİ KASIMIZ HANGİ ORGANDADIR?
Vücudumuzun ağırlığının neredeyse yarısını 600’den fazla iskelet kası oluşturur. Peki bu kaslar hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Koruyucu kaslar, çene kasları, refleksler ve daha pek çoğu:
* Midemiz ve kalbimiz de birer kastır, ama otomatik olarak hareket ettikleri için onları kontrol edemeyiz.
* Kalbimiz vücudumuzdaki en kuvvetli kastır. Çok yoğun çalışır, br saatte 4500 kereden fazla çarpar.

5) İNCE BAĞIRSAĞINIZIN UZUNLUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?
Sindirim sistemimiz uzun bir boru şeklindedir. Yemeğin yolculuğu ağzımıda başlar ve yutağımızdan midemize uzanan kaslı bir geçit olan yemek borumuzdan aşağı doğru uzanır:
* Besinlerin sindirim sistemindeki dolaşımı 18 ila 30 saatte tamamlanır.
* İnce bağırsağın sadece çapı küçüktür. Bu ince uzun tüp 5,4 metre boyundadır.

Tanıtım yazısından alınmıştır.

Yazar : Danışman Dr.M.Clark
Ebat : 23 x 33 cm
Sayfa : 5 adet 48 parçalı yapboz
Kapak  : Sert Kapak

 

Hayvanlar Ansiklopedisi

Renkli illüstrasoyonlarıyla birlikte 1000 den fazla hayvan türü.

Hayvanlar alemiyle ilgili detaylı bilgiler.

Her hayvan grubuna özel dağılım haritası.

Hayvanların yaşam alanlarını gösteren özel bölümler.

Dünya doğayı koruma birliğine ait istatistikler.

En son bilimsel bulgular ve araştırma sonuçları.

Hayvanların bilimsel ve yaygın kullanımdaki adları.

Uluslararası otoritelerin yönetiminde hazırlanan zengin içierik.

Terimler sözlüğü ve dizin sayfaları.

Okul ödevlerinde yardımcı bilgiler.

Tanıtım Yazısından Alınmıştır.

Ebatlar : 24,5 cm x 30,5 cm
Kağıt : Kuşe
Kapak : Sert Kapak
Sayfa : 192 Sayfa

İmparatorun Yolculuğu

La Marche de l'Empereur (İmparator'un Yolculuğu) kitabı Luc Jacquet ve film ekibinin, yerkürenin en amansız iklim koşullarında imparator penguenlerle yaşadığı inanılmaz serüveni konu alıyor.

Bu, dondurucu soğukluktaki okyanustan çıkıp, yavrularının beslenme alanına giden ilk ebeveynden, buz üzerinde aylar geçirdikten sonra okyanusun derinliklerine dalan son gence, gezegenin en sert koşullarına meydan okuyan imparator penguenlerin öyküsü...

Tanıtım yazısından alınmıştır.
 

Ebatlar : 24 cm x 29 cm
Kağıt : Kuşe
Kapak : Sert Kapak
Sayfa : 160 Safa

 NTV Yayınları : 5 Farklı Kitap (Kuşe Kağıt+Cilt Kapak) Yorumları Tüm Yorumlar (4)
53 sipariş | 8 yorum | Yorum Detay 5i1yerde :) ben ilanı görünce tüm kitaplar zannetmiştim açıklama çok yerinde olmuş hepsi 20 lira olsaydı inanılmaz bi fiyat olurdu cidden :)
0 sipariş | 1984 yorum | Yorum Detay NTV Yayınları : 5 Farklı Kitap (Kuşe Kağıt+Cilt Kapak) NTV Yayınları : 5 Farklı Kitap (Kuşe Kağıt+Cilt Kapak), 1 Adet sipariş vermeniz durumunda sipariş aşamasında seçmiş olduğunuz kitaptan 1 Adet gönderilecektir.

Kitaplar :
Desperate Housewives Yemek Kitabı
Hayvanlar Ansiklopedisi
İmparatorun Yolculuğu
İnsan Vücudu Yapboz Kitabı
NTV 10 Yıl 1996 - 2006

Saygılarımızla,
Bitenekadar.com
19 sipariş | 3 yorum | Yorum Detay 5 kitap mı tek kitap mı? 5 kitabın hepsi mi fiyata dahil?
0 sipariş | 2915 yorum | Yorum Detay Fiyat 29.75 TL - Desperate Housewives Yemek Kitabı (Ciltli)
http://www.ntvyayinlari.com/tanim.asp?sid=X2VNWWZH6H6HZ5XTINYK

25.50 TL - NTV 10 Yıl 1996'dan 2006'ya Türkiye ve Dünyada Fotoğraflarla 10 Yıl (Ciltli)
http://www.ntvyayinlari.com/tanim.asp?sid=VL6DS4DDC970PTNOS6FO