Kapat

Pashmina Şal - Fular (5 Model)


Piyasa Fiyatı :
29,90 TL

% 57 İNDİRİM

Fiyat :
12,90 TL


Şıklığınıza Şıklık Katacak % 100 Pashmina Size ve Sevdiklerinize Özel Pashmina Şal - Fular (5 Model)

Bitenekadarcıları, içinde bulunduğumuz soğuk kış günlerinde hem sıcacık tutacak hemde şıklıklarına şıklık katacak birbirinden güzel trend tasarımlara sahip modeller.

Size ve sevdiklerinize sımsıcak hediye alternatifiniz.

Pashmina kumaş yapısı ve desenleriyle göz alıcı.

Birbirinden şık ve modern tasarımlar.

Kumaş :
%
 100 Pashmina (Bileşiminde ipek bulunan kaşmir çeşididir.)


Ürün Ölçüleri:
Uzunluk : 172 cm
Genişlik : 70 cm

 
Pashmina Nedir ...?

Pashmina olarak bilinen kumaş ismini Hindistan’ın kuzeyindeki Büyük Himalayalar ile Pencal Sıradağları’nın arasında kalan geniş vadiden alır. Bunun yanında Nepal’in Ladakh bölgesindeki yüksek platolarda ve Moğolistanın iç bölgelerindeki düzlüklerde üretilmektedir. Pashmina kelime olarak, Hint ve Nepal dillerinde iyi kalitedeki kaşmir yüne de verilen isimdir. Bu kumaş bayanlar arasında daha çok “Pashmina” olarak biliniyor. Pashmina Pers dilinde yün demektir ve batıda kaşmir yün olarak bilinir. Pashminanın en iyi kalite derecesi 14 -15.5 mikron çapında yün ipliğe sahip olanlardır. Capra Hircus Keçisinden Pashmina Yününe Pashmina’nın kaynağı, Capra Hircus Goat denilen ya da kısaca “goat” diye anılan bir keçi türüdür. Bu hayvanlar, dağlarda 14.000 feet yükseklikte, ısının nadiren 30 dereceyi bulduğu, oldukça zorlu bir doğada yaşarlar. Pashmina tam olarak, goat keçilerinin karınlarının altındaki yumuşak bölgede bulunan, dıştaki kaba tüylerinin altında yer alan daha yumuşak tüylere denir. Her bir goat yılda ortalama sadece 90 gr. civarı Pashmina yünü üretir. Dokunmuş, hazır bir Pashmina şal elde etmek için 3 adet goat yünü gerekir.

Pashmina yünü her ilkbahar’da eğrilmeye başlanır. Bu iş temelde elle yapılan bir işlemdir. Yün eğirme işi Nepal yerel dilinde “Charkha” olarak adlandırılan bir yün eğirme aletiyle yapılır. Elle dokuma süreci zahmetli bir süreçtir. Oldukça sabır ve hüner gerektirir.

1 Adet sipariş vermeniz durumunda seçmiş olduğunuz modelden 1 Adet "Pashmina Şal - Fular" gönderilecektir.şal fular pashmina pashmina şal pashmina fular


Model 1
Model 2
Model 3
Model 4
Model 5


Pashmina Şal - Fular (5 Model) Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!