Kapat

Rico RSMPAKBCL Klarnet Smartpak

Satıcı: müzikaletleri

Piyasa Fiyatı :
204,26 TL

% 17 İNDİRİM

Fiyat :
170,22 TL


Ürün Stokta! Şimdi sipariş verin, en geç yarın kargoya teslim edelim.
Kargo Bedava

Adınıza Faturalı, Memnuniyet garantili.

Rico RSMPAKBCL Klarnet Paketi (Smartpak)

Paket İçeriği:- 1 ad. B5 Bek
- 1 ad. Bek Kapağı
- 1 ad. Bek Bileziği
- 1 ad. Mantar Kremi
- 1 ad. Bek Fırçası
- 1 ad. 2 li Kamış Kutusu 
- 2 ad. Kamış  

KAMIŞ YAPMANIN HİKAYESİ…

Herşey Joseph Rico (1876-1957) ile başladi.

1876da İtalyada doğan Joseph Rico, müzik yeteneğini ilk olarak Napoli yakınlarindaki ilahiyat fakültesinde gösterir.
Zaman ilerler ve  genç Joesph ile kardeşi Libereto, okuldan kaçmaya karar verirler; bir gece okuldan kaçıp gemiye binerek fırsatlar dünyasına yani Amerika Birleşik Devletlerine doğru yola çıkarlar...

Joseph harp, piyano ve gitar; Libereto ise mandolin ve keman çalmaktadir.
Sıkı çalişmalarının sonucu olarak kısa sürede Chicago ve New Yorkda tanınır birer müzisyen haline gelirler.

İlerleyen kısa zaman içinde Joseph Rico artık hem eserler yaratmakta hem de şeflik yapmaktadır; birkaç yıl sonra ise ilerde ünlü bir besteci olarak anılacağı Parise gider.
(**Günümüzde hala Joseph Riconun bestelediği vals müziklerini dinlemek ve hissetmek bizleri çok mutlu ediyor.)

1926 yılında, Walt Disney Stüdyolarında klarnet çalan yeğeni Frank De Michele, Joseph amcasına Los Angelesta kaliteli kamış bulmanın zorluğundan dert yanmaktadır ve şöyle yazar " Joe Amca, Paris müzik piyasasında artık çok iyi bir yere sahipsin ve eminim ki benim için iyi kamışlar bulabilirsin...

Joseph, yeğeni için kamışalrı bulur ve ona yollar ancak 3 hafta sonra yeğeni tekrar kendisine yazar; "Arkadaşlarım gönderdiğin kamışları çok beğendiler ve maalesef bana kalmadi, biraz daha yollar mısın?."

Benzer birkaç mektuptan sonra Josephin kamış tedarikçisi ham kamışlardaki yokluktan dolayı artik kamıs yapmasının mümkün olmadığını söyler ve bu durum Josephi üzer çünkü yeğeni en azından kendisine ham kamış yollamasını istemektedir...

Joesph, Fransanın Var şehrinde, kendisinin de daha sonradan bir kır evi sahibi olacağı bölgede cok güzel sazlıklar bulur ve 1928 yılında ilk yüklemesi olan 350 kg kamışı Amerikaya, yeğeni Franke yollar...

Kamışlar yeğenine ulaştıktan sonra Frank amcasını onore etmek için kendisinin adını, Rico ismini kamışların üzerine yazmak istediğini belirtir.

Kisa zaman sonra ise Frank, müzisyen ve mühendislerden oluşan dört ortaği ile Rico kamış fabrikasının temelini atar...

"HERŞEYİN BAŞLADIĞI YER: Kamış”

En iyi kamışlarını yapmak en iyi sazlıkları gerektirir. Rico için en iyi sazlıkları üretme konusu ciddi önem taşımaktadır. 30 yildan fazladır Fransa ve Arjantindeki sahip olduğu sazlıklarda bu kamışlar yetişmektedir. Dünyadaki tek %100 kendi kamişlarini üreten firma olmamiz üretim aşamasındaki her detayın eşsiz olmasını sağlıyor.

Hasat öncesi olgun bir kamışın oluşmasının en az 2 yıl sürmesi sizi şaşırtabilir. Bu periyotta, ulaşmasi gereken olçülere ulaşamayan sazlıklar tek tek elle toplanir ve ayrılır; sadece uygun olan sazlıklar olgunlaşmaya bırakılır. Hasat ise kış zamanı elle yapılır ve bu işlem yaklaşık 2-3 ay sürmektedir.

Hasat sonrası işlemleri ise sırasıyla; güneşlendirme, kurutma, kesim ve saklama(depolama)dır.

Klarnet ve saksafon çalan müzisyen dostlarımız, Riconun kamış yapmak için aceleci davranmak zorunda olmadığını bilmelerinden dolayı mutlu olabilirler çünkü her bir detayinda emek yatan bu müzisyen dostu kamışlar bizim tutkumuzdur...

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

2004 yılında Rico, dünyanın önde gelen müzik enstrümanları aksesuarları üreticisi Daddario & Co. firmasına katılmıştır.

İşinin sahibi olan ve işini kendi yöneten Daddario ailesi için yenilik ve kalite bir tutkudur. Araştırma ve geliştirme Daddarionun en güçlü varlığıdır.

James Daddarionun başında bulunduğu mühendislik departmani, birçok önemli üretim ve ürün patenti sahibidir.

1960ların sonu John Daddario ile birlikte Daddario ailesine yeni bir jenerasyon getirmiştir. John Daddarionun 5 çocuğu da tel işine yabancı değildi, Küçüklüklerinde bile kendilerinden önceki jenerasyona yardim etmişlerdir.

Hepsi de; mutfak masasının etrafında toplanıp, kahve içip,"The Honeymooners" ı seyrederken, tellerin sarilip zarflanarak paketlenmesine yardım ettiklerini anlatmaktadırlar.

Sonuç olarak, Daddario milyonlarca dolarlık teknoloji ve kalite kontrolünüRicoya aşılamıştır.
Kamış yetiştirmeden kamış yapma makinelerine kadar uzanan her bir adım ve detaylar yeniden geliştirilmiştir. 

Riconun kaliteye ve sanata bağlılığa olan tutkusu müzisyenler arasında bir devrim yaratmıştır. Rico tüm dunyada en onemli ve en prestijli senfoni orkestralarinda, konservatuarlarında ve jaz klüplerinde çalan klarnet ve saksafon müzisyenlerinin kamış tercihidir.

2006 yilinda Rico, dünyanın en kusursuz, tam otomatik kamış yapma makinasını geliştirmiştir. Her bir kamışın ölçüm toleransı,insan saçının kalınlığından daha incedir. Her bir kamış pürüzsüz, yumuşak ve mükemmel bir şekilde parlatılarak ağızlığınızın üzerinde düumdüz şekilde durması sağlanmaktadır,

Jim Daddarionun bir sözu; "Misyonum Riconun en iyi kamışları yapmasıydı. On (10) milyon dolardan fazla yatırım ile Rico fabrikası yenilendi ve sonuç olarak Rico şu anda dünyanın en istikrarlı kamışlarını üretmektedir."
Rico RSMPAKBCL Klarnet Smartpak Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!