Kapat
Prezervatif Fırsatları : 1 Fırsat

Prezervatif

Yaşamın kendi içinde her insanın yaşam kalitesini etkileyen unsurlar var. Bunun yanında bir de insanların temel gereksinimleri var ve eğer bu temel gereksinimleri doğru bir biçimde yapabilir ise hem daha mutlu hem daha huzurlu bir yaşam sürebiliyor.

Örneğin cinsellik belli bir yaşa gelmiş herkes için son derece ciddi önem taşıyor ve kişinin partneri ile olması gereken düzeyde bir cinsellik yaşaması yapılan bilimsel araştırmalara kişinin daha mutlu, daha huzurlu olmasına olanak veriyor.

Ama cinselliğin kimi getirileri de yok değil. İnsanlar kadın ya da erkek cinselliği yaşarken istenmedik zamanda çocuk sahibi olmak istemiyor ki bu durumda korunma yöntemine başvuruyorlar. Bu korunma yöntemi kadınlar için ayrı, erkekler için ayrı olabiliyor. Erkeklerin korunma yöntemi ise elbette prezervatif.

Neden Kullanmalı?

İnsanlar neden prezervatif kullanmalı sorusuna verilebilecek elbette bazı yanıtlar vardır. Erkekler için hamileliğin önlenmesi bu ürünün kullanılmasının temel nedeni elbette kadının korunmaması ya da korunmasına engel teşkil eden durumlar olmasıdır.

Zira kadınların kullandığı doğum kontrol hapları, spiral gibi ürünlerin kimi zaman kadınlar da başka sağlık problemlerine yol açtığı bilinmektedir o yüzden de erkeğin korunması gündeme gelmektedir. Sağlıklı ve güvenilir, kaliteli problemsiz bir cinsellik için en doğal seçilebilecek zararsız yöntemin bu olduğu söylenebilir ayrıca yaşanan cinselliğin kalitesini de hiçbir biçimde etkilememekte kişiler cinsellikten aynı hazzı alabilmektedir.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Prezervatif alırken ve kullanılır iken elbette dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunların en başında kişinin yani erkeğin kendi bedeninin ilgili bölgesine uygun olan ürünü seçmesi gerektiğidir. Bunun yanında bilinen markaların ürünlerini seçmekte her dem fayda vardır.

Kişilerin bu alanda karşısına farklı seçenekler çıkmaktadır ki burada ideal olan doğal ve insanın sağlığına zarar vermeyecek kalitede yapılan ürünlerin seçilmesi gerektiğidir. Eğer kişinin herhangi bir alerjik bünyesi var ise kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalı ve öyle kullanmalıdır.

Marketlerde ya da sokakta satılanları almak yerine bilinen adreslerden alınmalı ve kullanım talimatlarına harfiyen uyulmalıdır. Ola ki bir sorun çıkarsa acilen bir uzmana başvurulmalıdır.