Kapat

Şanlıurfa İsotu- Ev Yapımı İsot- Kırmızı Toz Biber-1 KG : 34,90 TL

Satıcı: afavor

Piyasa Fiyatı :
44,90 TL

% 22 İNDİRİM

Fiyat :
34,90 TL


Ürün Stokta! Şimdi sipariş verin, en geç yarın kargoya teslim edelim.
Kargo Bedava

Şanlıurfa İsotu- Ev Yapımı İsot- Kırmızı Toz Biber-1 KG :34,90 TL

Urfa kapalı çarşıdaki baharatçı dükkanımızdan aynı gün  kargoya verilir.
Urfa'da yetiştirilen biberlerden doğal yollarla üretilmiştir.
Sofralık-Yemeklik Kırmızı Renk İsot. Siyah Çiğ Köftelik Olanda Değildir.
Ev yapımıdır.
Fabrikasyon değildir. 
Net 1KG : 34.90 TL ÜCRETSİZ KARGO
Fabrikasyonla ev üretimi arasındaki fark şudur; aşağıdada anlattığımız gibi isot üretiminde sadece biber,zeytin yağı ve tuz kullanılır. Ev üretimi toz biberlerde (isot) biberin sapı, çekirdeği vb hiç bir yeri kullanılmaz, tamamen temizlenir ve ideal oranda tuz ilave edilir (%15-20). Fabrikasyonda ise çekirdeği dahil sapıyla birlikte toz haline getirlir ve %70'e varan oranlarda tuz ilave edilir. Haliyle isot yerine tuz ve toz karşımı bişey yemiş olursunuz.
Ürünlerimiz tamamen doğal ve garantilidir. Urfaya yolunuz düştüğünde kapalı çarşıda ki işyerimizi ziyaret edebilirsiniz. 
İsotumuz acıdır. Bu acı sıradan toz biberlerin pul biberlerin acısı gibi rahatsız etmez. Mideye zarar vermez, ağızda "tatlı bir acılık" bırakır fakat boğazdan aşağıda bu acının hiç bir etkisini görmezsiniz. Beğenmediğiniz takdirde iade etme hakkınız var. Şartsız...
Yaz aylarında Urfa biberi güneş gören düz alanlarda içindeki tohumu çıkarılarak temiz bir zemin üstünde kurumaya bırakılır.
En fazla üç gün bekletilebilir Birinci gün toplanan kurutulmuş biber kırmızı, 2 gün toplanan biber mor, 3 gün ise siyah renğini alır.
Daha sonra kurumuş biberler dövülerek, zeytin yağı ve bir miktar tuz ilave edilerek isot haline getirilir. en iyi en kaliteli biber yapımı için öncelikle öncelikle alacağımız biberin cinsine çok önem vermeliyiz.
Hakiki urfa isotu tohumuyle ekilmiş olup urfa topraklarında yetiştirilmesi gerekiyorki adına hakiki urfa isotu diyebilelim, gelelim isotun yapılışına:
tarladan topladığımız isotlar tohumundan itinayla ayrılarak elde makina değmeden parçalanıp temizlenir,temizlenen isotlar damlarda temiz bir bez üzerinde doğar ortamda kurutulur,hafif nemli olunca bezden alınıp torbalara konup hava almıyacak şekilde torbalara konulup güneş ısısıyla terletilir23 günde bir torbalardan boşaltılıp havalandırılıp torbalar temiz yıkanıp tekrar torbalara konulur,bu işlem isotların rengini istediğimiz kıvama gelinceye kadar devam eder,isotlar istediğimiz siyahlığa gelince torbalardan boşaltılıp kurutulur.kurutulan isotlar isteyen elde tokmakla,isteyen makinada çekip kullanıma hazır hale getirilir..

Şanlıurfa İsotu- Ev Yapımı İsot- Kırmızı Toz Biber-1 KG : 34,90 TL Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!