Kapat
Oto Elektroniği Fırsatları : 1 Fırsat

Oto Elektroniği

Teknolojinin gelişme gösterdiği en önemli alanların başında hiç şüphe yok ki elektronik geliyor ve bu alanda gerek yerli gerek yabancı birçok markanın ürünü ile karşılaşıyoruz. Araçlar ise gündelik yaşamlarımızın olmazsa olmaz bir parçası ve birçok insan toplu taşıma aracı kullanmak yerine kendi araçlarını kullanıyor ki bu grupta yer alan insanlar için de oto elektroniği konusu gündeme geliyor zira sağlıklı bir araç kullanımı için günümüzde elzem olan ürünler bunlar.

Nelerdir?

Oto elektroniği grubunda karşımıza çıkan temel ürünler şunlardır:

· Araç Antenleri

· Araç İçi Kamera

· Arka Görüş Kamerası

· Bluetooth Araç Kiti

Üstte belirtilen tüm ürünlerin birbirinden farklı görevleri ve özellikleri vardır ve farklı firmalar tarafından üretilen ürünler olabildiği gibi aynı firmanın ürünleri de olabilmekteler. Araç antenleri aracın içinde yer alan televizyon radyo gibi yayın sistemlerinin çalışması için kullanılan antenlerdir.

Arka görüş kamerası için söylenebilecek çok şey yok zira aracın arka tarafı görmesine olanak veren ürünlerdir ve aracın daha etkin hareketi için günümüzün yoğun trafiğinde oldukça gerekli olan kameralardır. Araç içi kamera ise son derece çok yönlü bir kamera sistemi olup ürün özelliğine göre değişik özellikleri bulunabilmektedir.

Bluetooth araç kitine baktığımızda ise karşımıza çıkan ürün araç içinde kullanılan cep telefonlarının elde kullanılması yerine araç içinde kullanılmasına olanak veren kişinin araç kullanmasını engellemeden aracın hareket kabiliyetini yitirmeden hem konuşup hem de araç sürmesine olanak veren elektronik ürünlerdir.

Bu ürünler farklı markalar tarafından farklı modeller ile üretilirler. Ürünlerin fiyatları ise ürünün özelliğine, markasına modeline göre değişiklikler gösterir. O yüzden net bir rakam söylemek olası değildir.

Alırken Bilinmesi Gerekenler

Oto elektroniği ürünlerinin normalde diğer elektronik ürünlerden çok da bir farkı yoktur. O yüzden dikkat edilmesi gereken temel hususlar aşağı yukarı aynıdır ama yine de altını çizmek gerekir ise şunlar söylenebilir:

· İlgili elektronik elektrik yönetmeliğine uygun olarak üretilen ürünler tercih edilmelidir

· Mutlaka CE işareti taşıması gerektiği unutulmamalıdır

· Garantisi olmayan ürünlerden uzak kalınmalıdır

· Bilinen markaların ürünleri alınmalıdır

· Çok aşırı ucuz ürünlerden itina ile uzak kalınmalıdır