Kapat

Şifa Bahçesi: Özel Toprak Saksılı Ekim Kitleri (Okaliptus, Rezene, Melisa...)


Piyasa Fiyatı :
6,90 TL

% 58 İNDİRİM

Fiyat :
2,90 TL


Birbirinden Güzel Bitkilerle Bahara Merhaba Özel Toprak Saksısı İle Birlikte Fideland Toprak Saksılı Ekim Kiti Rezene, Palmiye, Okaliptus, Melisa, Kişniş, Kekik, Anason ...

Bitenekadarcıların hem evlerinde, hem balkonlarında, hem açık havada yetiştirebilecekleri bahara Fideland Toprak Saksılı Ekim Kiti.

Üstelik özel toprak saksısı ile birlikte.

Tam mevsiminde hem bahçeniz, hem balkonunuz, hem terasınız için.

% 100 doğal yöntemlerle kendi bitklerinizi kendiniz yetiştirin.

Tohumun kalınlığı kadar tohumun üstüne toprak atınız.

Bitkiniz ekildikten sonra filizlenene kadar hergün toprağı nemlendiriniz. 

Birbirinden farklı ve birbirinden güzel 24 Adet bitki seçeneği ile. 

Adaçayı (Salvia officinalis)

Ada çayı, Diş otu veya Meryemiye olarak da bilinir, ballıbabagiller (Lamiaceae) familyasından Salvia cinsini oluşturan kokulu bitkilere verilen ad. Bütün Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de çokça yetişir. Tüylü ve beyazımsı bir renkte olan yapraklarının kurusu çay gibi haşlanarak içildiği gibi, et yemeklerine koku ve lezzet vermek için de kullanılır. Özellikle karaciğer, ördek, kaz, tavuk ve av hayvanlannın kızartmalannda çok hoş bir koku ve tat verdiği için kullanılir. Avrupa ülkelerinin mutfaklannda kızarmış patateslerin, hamurlara koyulan yağların kokulandınlmasında, salamuralarda, etlerin dinlendirilmesinde çok kullanılır.
Adaçayı 30-70 cm boyunda olan bitkinin menekşe renkli çiçekleri halka dizilişlidir. Karşılıklı olan beyaz keçeli yaprakları gümüş gibi parıldar ve acımtırak, ıtırlı bir koku yayarlar. Bahçe ada çayı, güneşli bir yerde yetiştirilmelidir. Don olayına karşı duyarlı olduğu için, kış boyunca çam dalları ile örtülmesi doğru olur. Ülkemizde İzmir bölgesinde bahçe adaçayı yetiştirilmektedir. Bir başka tür olan çayır ada çayı (Salvia pratensis), çayırlarda, bayırlarda ve meralarda yetişir. Çevresine ıtırlı hoş bir koku yayan mavi–menekşe renkli çiçeklerin pırıltısı uzaklardan seçilebilir. Çayır ada çayı (Anadolu adaçayı) batı ve güney-batı Anadolu'da bol olarak yetişmektedir. Anadolu ada çayından "elma yağı" veya "acı elma yağı" denilen yağ da üretilmektedir. Bu tür adaçayı da kimyasal yapı ve tedavi etkisi bakımından tıbbi (bahçe) adaçayına benzemektedir.

Faydaları:

 • Sıkça içildiğinde tüm bedeni güçlendirir.
 • Kalp krizi tehlikesini azaltır.
 • Kan temizleyici etkisi vardır.
 • Solunum organlarını ve mideyi balgamsı salgılardan temizler, iştah açıcıdır.
 •  Mide bulantısını keser.
 • Boğaz bademcik ve dişeti iltihaplarını giderir.
 • Göğsü yumuşatır.
 • İdrar ve ter sökücüdür.

Akşam Sefası (Mirabilis jalapa)

Güzel kokulu ve karışık renklidir. Tek yıllık olup güneşin etkisi azaldıktan sonra açmaya başlar. Çiçeklenme mevsimi yaz ve sonbahar boyuncadır. Her çeşit toprakta yetiştirilebilir. Tohumları iri ve siyahtır. Tohumdan olduğu gibi yumrudan da yetiştirilebilir. Çiçeklenme bittikten sonra yumrular toprak içinde kalacak şekilde budanır. Soğuğa dayanıklıdır. Saksı, bordür ve bahçelerde yaz boyu çiçek sevenlerce tercih edilir.

Anason (Pimpinella anisum)

Küçük beyaz çiçekli, 30-60cm yükseklikte, tüylü, bir yıllık bir kültür bitkisidir. Doğada aramamak gerekir.

Herkesin tanıdığı, hoş, aromatik bir kokusu vardır. Genelde %2-4 oranında değişen uçucu yağdan kaynaklanır bu koku. Anethol, uçucu yağın  ana maddesidir. Ayrıca şeker ve albümin de içerir.

 Faydaları:

 •  Hazmı kolaylaştırır.
 •  Mide ve bağırsak gazlarını söktürür.
 •  Kusmaları ve ishali keser.
 •  Anne sütünü artırır.
 •  Sinirleri yatıştırır.
 •  Migren ağrılarını keser.
 •  Beyin yorgunluğunu giderir.
 •  Uykusuzluk sorununa yardımcı olur.
 •  Kalbi kuvvetlendirir.
 •  Kan dolaşımının düzenli olmasını sağlar.
 •  Astım, nefes darlığı ve bronşitte görülen şikayetleri giderir.
 •  Öksürüğü keser.

Aslanağzı (Antirrhinum)

Çok yıllık kolay yetiştirilebilen otsu bitki grubundandır. Çiçekleri büyük, karışık renklidir. Doğal olarak kuzey yarımkürede özellikle de Akdeniz de yetişir. Yaz başından sonbahara kadar çiçeklidir. Güneşi sever ancak az ışık alan yerlere de uyum sağlar. Her tür toprak çeşidinde yetiştirilebilir. Esas olarak ılıman iklim olmak üzere geniş bir sıcaklık aralığına dayanabilir. Sonbaharda budama tavsiye edilir. Bordür ve bahçe önlerinde bahar aylarından yaz başların kadar renk cümbüşü sağlarlar. Park ve bahçelerde kullanılan sevilen bir çiçektir.

Ayçiçeği (Helianthus Annuus)

Ayçiçeğinin çimlenmesi için en az toprak sıcaklığı 8-10 °C olmalıdır. Ayçiçeği soğuğa dayanıklı olup, genelde ilk donlardan 4-6 yapraklı devreye kadar zarar görmez. Ancak ısının -4 °C nin altına düşmesiyle oluşan dondan oldukça fazla etkilenir.

Kosmos (Cosmos)
Türlerine göre tek yıllık otsu en hızlı büyüyen bitkilerdendir. Karışık renkli, ince, gelişmiş dallarla telsi saplarının ucunda yaz mevsiminden sonbaharın ilk donlarına kadar açan gösterişli çiçekleri vardır. Bolca güneş alan alanları tercih eder. Ancak yarı gölge alanlarda da yetiştirilebilir. Nemli, drenajı iyi bir bahçe toprağı uygundur. Bordür doldurmaya uygundur veya tarh çiçeği olarak geniş saksılarda da kullanılabilir.

Çınar (Plane Tree)

Genç yaşlarından itibaren genel olarak hızlı bir büyüme yaparlar. Uzun ömürlüdürler. Yaşlı çınarlar zamanla içleri çürüyüp boşaldığı halde yaşamlarını sürdürürler. Kütük sürgünü verme özellikleri vardır. Yetiştirilmeleri tohum ve yarı odunsu çeliklerle olmaktadır.

Defne (Laurus nobilis)

Akdeniz'e özgü bir bitki olan defne, genelde 2-6 m boyunda bir çalı veya ağaçtır, ama boyu 10 metreyi bulabilir. Gövdesinin alt kısmı gri, üst kısmı yeşildir. Yaprakları 6–12 cm uzunlukta ve 2–4 cm genişliktedir. Yapraklar kokuludur.

Ekinezya (Echinacea)

Ömürlü, otsu bir bitkidir. Zarif ve gösterişli çiçekleri için bahçelerimizde süs bitkisi olarak da yetiştirilebilir. Kışın kuruyan dalları toprak seviyesinde kesilir. Bitki ilkbaharda yeniden yeşerir. Temmuz-ekim aylarında açan, papatyaya benzer mor çiçekli ömürlü otsu bir bitkidir.1-1,5 metreye varan çiçek sapları sert ve tüylü yaprakların ortasından çıkar. Kahverengi, şişkin ve hafif dikenli tohum kafası yüzünden kirpiotu olarak da anılır. Toprak üstünde kalan kısmı kışın kurur, baharda tekrar yeşerir. Anavatanı Kuzey Amerika'dır. Çok eski zamanlardan beri Kızılderililer tarafından ilaç olarak kullanılmıştır. Günümüzde de dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır.

İlkbaharda kök ayrıçlarından yetiştirilirse aynı yıl çiçek açar. Tohumları mayıs ayında toprağa serpilir. Çıkan fideler ancak ertesi yıl çiçeklenirler.

Bitkinin bütün bölümlerinden farklı şekillerde yararlanılır. Bitki çayı olarak, ekstre, yağ veya kurutulmuş köklerinden elde edilen tozu kullanılır.

En çok solunum yolları hastalıklarında kullanılır. Boğaz enfeksiyonları, grip, öksürük, soğuk algınlığı ve bronşite iyi gelir. Ağrı kesici ve ateş düşürücüdür.

Erguvan (Cercis Siliquastrum)

Yapraklar karşılıklı, basit, dairemsi 7-12 cm kadardır. Dip kısmı kalp şeklinde, ucu yuvarlak, kenarlar tamdır. Gençken kırmızımsı-mor daha sonra mavi-yeşile döner.

Fesleğen (Ocium Basilicum)

Yetişkin fesleğenlerin boyları genellikle 20 ila 60 cm arasında değişir. Renkleri açık yeşilden koyu yeşile kadar değişen yaprakları yumuşak olup, 1,5 cm arasında uzunlukta ve 1-3 cm arasında genişlikte olurlar. Soğuğa karşı çok duyarlı olan fesleğen bitkisi, en çok sıcak ve kuru ortamları sever.

Fıstık Çamı (Stone Pine)

Tipik bir Akdeniz ağacı olan fıstıkçamı, özellikle Batı ve Güney Anadolu'da ormanlar kurar. Ülkemizde 46.490 hektar saf fıstıkçamı ormanı bulunmaktadır. Olgun bireyleri 15-20 m boyundadır.

Mabet Ağacı (Ginkgo Biloba)

Dünya üzerinde yaşamakta olan bitkilerin en eskisi ve en yaşlısıdır. 30-40m boylanabilir, 7-8 m gövde çevresine ulaşabilir.

Gövde ileri yaşlarda boyuna çatlaklıdır. Önce piramidal ve seyrek dallı olan ağaçlar daha sonra sarkık dallı bir tepe oluşturur. Yaşlı gövde ve dallardan aşağıya doğru hava kökleri uzanır. Toprağa ulaşan uçlar yeniden köklenerek yeni yapraklı sürgünler verir.

Hatmi (Althaea Officinalis)

Ebegümecigiller familyasından olan bu çiçek Hatmi, gülhatmi olarak da anılır. Çok yıllık, otsu tıbbi aromatik bir bitkidir. Yaygın olarak yetişir. Her çeşit toprak da yetişebilmesine rağmen nemli ortamlarda kuru ortamlara göre daha iyi gelişim gösterir. Özellikle orta derece nemli, humuslu kumlu, humuslu kumlu balçıklı, tuzlu topraklar sever. Akarsu kıyı ve yakınlarında çok görülür. Hava değişikliğine çok dayanıklıdır. Boyu 60 ile 130 cm arasında değişir. Dikine çıkan gövde çok dallıdır. Çiçekleri karışık renkli gövde dik ve tüylü, yaprakları saplı  yumurta biçimli, kadife gibi tüy kaplıdır. Bu nedenle grimsi yeşil renkli görünür. Kökleri uzundur. Aşağıdan yukarıya doğru hazirandan eylüle dek açar. Tohumlar böbrek biçimli, renkleri gri maviden, kahverengine dek değişir.

Karaçam (Pinus Nigra)

Gövdesinin ve dallarının kalınlığı, gri ve derin çatlaklı kabuğu, iğne yapraklarının koyu yeşil rengi ile diğer çam türlerinden ayrılır. 30-35 m'ye kadar boylanabilir.

Kekik (Thymus vulgaris)

Akdeniz bölgesinin doğal olarak yetişen aromatik bitkilerinden biridir. Öncelikle baharat olarak kullanılır. Kokulu çiçekleri yaz boyunca açarlar. İklim olarak Türkiye’nin her bölgesinde yetiştirilebilir. Haziran’dan Eylül’e kadar toplanarak gölgelikte kurutulur. Sıcağa ve kurağa dayanıklı olan bitkinin belirgin bir toprak seçiciliği yoktur. Güneş ve sıcak istediği için, toprak sıcaklığının fazla olduğu kayalık ve dağlık bölgelerde doğal olarak yetişir. Küçük alanlarda, bordürlerde ve saksılarda da rahatlıkla yetiştirilebilir. 

Kişniş (Coriandrum sativum)

Maydanozgiller familyasındandır. Anayurdu Akdeniz havzası olup günümüzde birçok yerde ve ülkemizde yabani bitki ya da kültür bitkisi olarak yetişmektedir. 60 cm' ye kadar boylanabilen bir yıllık otsu bitkidir. Gövdesi yuvarlak kesitli, boylamasına oluklar halinde çizgili, soluk yeşil renkli ve dallara ayrılan yapıdadır. Bitkinin alt ve üst bölümündeki yaprakları farklı görünüşte olur. Alt yaprakları maydanoz bitkisininkilere benzer.

Hafif tüylü, tuhaf ve pek de hoş olmayan koku taşırlar. Bitkinin üst kesimindeki yaprakları ip gibi ince ama düzgün kesimli ve gene hoş olmayan keskin ve tuhaf kokulu olurlar. Yaz başı ile ortası arasında gevşek şemsiyeler oluşturarak açan, beyaz ya da pembemsi açık mor renkli küçük çiçekleri olgunlaşınca, 2-7 mm. çapında yuvarlak, açık kahverengi tohum kılıfını taşıyan kokulu, kuru meyvelere dönüşür. Bol güneşli yerleri, bitek ve hafif topraklan seven kişniş bitkisi, tohumları sonbaharda ekilerek çoğaltılır. Ancak, çapraz döllenmeyle bitkinin yozlaşması meydana geleceğinden, rezeneden uzak yerlere ekilmesine dikkat edilmelidir.

 Faydaları:

 • İştah açar.
 • Hazmı kolaylaştırır.
 • Sinirleri yatıştırır ve sinirsel baş ağrılarını keser.
 • Bağırsak gazlarını giderir.
 • Karın ağrılarını giderir.
 • Sürmenajda faydalıdır.
 • Kalbi kuvvetlendirir, çarpıntı ve baş dönmesini önler.
 • Aybaşı kanamalarını düzenler.
 • Bayat yiyeceklerin zararını azaltır.

Melisa (Melissa)

Melisa otunun kökeninin öncelikle Önasya olduğu ancak hemen bütün Akdeniz Bölgesi'nde bulunduğu belirtilmektedir. Eski çağlarda oğul otu tıbbi bitkiden çok arıların fazla ziyareti nedeni ile arı bitkisi olarak üretilmiştir. Botanik Özellikleri : Labiatae familyasına bağlı olan Melissa orta yüksek, çoksenelik otsu bir bitkidir. Çok sayıda yan kökleri içeren bir kök yumrusu bulunur. Kökler çok lifli olup, rengi beyazımsıdan açık kahverengiye kadar değişir. Gövde dik veya yarı dik olup genellikle 60-100 nadiren 120 cm yüksekliktedir. Gövdenin enine kesiti 4 köşelidir. Bitki uzun ömürlü olup, iyi koşullarda ömrünün 25-30 yıl olabileceği belirtilmekle beraber, normal kültürü yapıldığında faydalanma süresi 3-4 yıldır. Melissa yaprağı kısa veya uzun bir sapla (1.5-3.5 cm )gövdeye bağlanır.

Yaprakları oval olup, yaprağın temeli kalp şeklinde olmasına karşılık uç kısmı sivrileşmiştir. Yaprak 2-8 cm uzunlukta, 1.5-5 cm genişlikte olup, üst yüzü koyu alt yüzü daha açık yeşildir. Yaprağın kenarları dişlidir. Genel olarak yapraklar bitkinin alt kısmından üst kısmına doğru gidildikçe küçülür. Yapraklardaki damarlar çok belirgindir. Yaprağın alt yüzü ise genellikle fırça tüylerle kaplıdır.

Melissa'da çiçekler sap uçlarında küme halindedir. Renkleri mavimsi beyaz açık lila veya sarımsı beyazdır.

Melissa 'da özellikle büyüme, tüylülük ve çiçek rengi çok varyasyon göstermektedir.

Melissa fazla kuru olmayan, sıcak ve güneşli yerleri sever. Besin maddelerince zengin kumlu-tınlı topraklarda iyi yetişir. Belirli ölçüde gölgeye dayanıklıdır.

Nergis Çiçeği (Calendula officinalis)

Bileşikgiller familyasındandır. Aynisefa, Kandil çiçeği diğer isimleridir. Ülkemizde süs bitkisi olarak yaygın olarak yetiştirilmekte olan tek yıllık otsu bir bitkidir. Gösterişli çiçekleri ile kelebekleri çeker. İnce tüylerle kaplı yeşil renkli, bitkinin tabanında kürek, daha yukarı kesimlerinde mızrak biçimli olur. Bitkinin sonbaharın sonlarına değin açan sarı ya da turuncu renkli çiçekleri vardır. Olgunlaşan çiçekleri 5-6 mm. uzunlukta, bej renkli ve virgül biçimli tohumlar verir. Güneşli, aydınlık yerleri sever. Her tür toprakta yetişebilse de kumlu, hafif killi ve organik maddece zengin topraklarda daha iyi verim verir. Düzenli sulanmalı ancak aşırı sulamadan da kaçınılmalı. Bitki tohumlarıyla çoğaltılır. Yer değiştirmeye duyarlı olduğundan doğrudan yerlerine ekilebilir. Solan çiçeklerin uzaklaştırılması çiçeklenmeyi teşvik eder. Bahçelerde bordür ve grup bitkisi olarak kullanılabileceği gibi saksılarda da yetiştirmeye uygundur.

Okaliptus (eucalyptus)

Okaliptüs dünyanın en uzun boylu ağaçlarından olup 100 metrenin üzerinde boya sahip bireyleri olduğu bilinmektedir. Uzun ve iri gövdeleri sayesinde diğer ağaç türlerinden farklı olarak yetişkin bir okaliptüs ağacı bünyesinde 200 ila 1000 litre su bulundurabilir. Bu özelliğinden dolayıda bazı bataklık alanlara dikilerek o bataklık kurutulabilir. Toprağa salgıladıkları bir çeşit zehir nedeniyle kesilip yerine başka bir bitki ekildiğinde ekilen bitki yetişmez.

Göbek odunlu ağaçlar grubundandır. Dağınık düzendeki gözenekleri küçüktür. Öz ışınları çıplak gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Yıl halkaları arasında dikkati çeken sertlik veya renk farkı yoktur. 

Okaliptüsün dış odunu beyazdır. Zamanla kendiliğinden koyulaşarak grileşir. Dış odunu pembe kahverengidir. Sonra koyu kırmızı kahverengine dönüşür. 


Sert ve sık dokulu bir ağaçtır. Yani kesildiğinde yumuşak olan ve kolay işlenen kerestesi zamanla sertleşir. İşlenmesi zorlaşır. Ton erlidir. Bünyesindeki ton er yüzünden hem iyi boyanır, hemde böcekler vemikroorganizmalar tarafından kolay yıkımlanmaz. Vurulma, aşınma, ezilme, sürtünme gibi fizik etkilere dayanımı iyidir. Yeni kesilmiş okaliptüs kururken çok çalışır. Çok çatlar kurutulduktan sonra çalışma ve çekme oranı azalır. Vida, çivi ve tutkalla bağlantı kurma niteliği iyidir. Zor boyanır, iyi verniklenir. 

Palmiye (Pamae)

Palmiyeler konik gövdelidirler. Bu tür ağaçların dalları hemen hiç yoktur. Bir gövdeden birçok yaprak çıkmaktadır. Palmiye ağaçlarının en büyükleri 30 metreye kadar çıkabilmektedir. Palmiye türlerinin tohumları 1 cm'den 50 cm'ye kadar kabak çiçeği gibi kabarır.

Birçok türü vardır. Hurma ve Hindistan cevizi meyveleri yenen palmiye türlerindendir. Birçok çeşidi bulunan palmiye Türkiye'de sınırlı sayıda Akdeniz iklimi'nin egemen olduğu yerlerde yetiştirilir. Bazı palmiyelerin tohumlarından palmiye yağı elde edilir. Türkiye'de palmiye süs ağacı olarak park ve bahçelere dikilmektedir.

Papatya (Papatya)

Ovalardan yüksek yerlere kadar hemen her yerde bulunur. Bu müşkülpesent bir bitki olmayıp ağır ve hafif topraklarda yetişebilir. Özellikle kireçli toprakları tercih eder.
Ancak Papatya değişik toprak reaksiyonu, yani asitli topraklardan alkali topraklara kadar hemen her yerde yetişir. Ancak en uygunu pH 7.3-8.1 olan yerlerdir.
İyi bir büyüme için sıcak yerler gereklidir. Hafif nemli yerlerde özellikle çok iyi gelişir. Yetiştiği toprak tipi ve iklim koşullarına göre büyümesi ve içerdiği uçucu yağ oranı değişmektedir.
Papatyanın gün uzunluğuna göre ve toplam güneşlenme süresine karşı da reaksiyonları çeşitlere göre değişiktir.

Papatya eskiden beri midevi, karın ağrılarına karşı, tonik, hafif antiseptik ve saç boyayıcı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca yara tedavilerinde dışarıdan lapa şeklinde uygulanamsı da vardır.

Rezene (Foeniculum vulgare)

Yaprakları saplı ve tüysüzdür. Bitkinin gövdeleri dik, içleri boş silindir şeklinde ve tüysüzdür. Çiçekler uzun saplı ve bileşik şemsiye durumundadırlar. Meyveleri silindir şeklinde tüysüz ve yeşilimsi esmer renktedir. Tohumları protein ve yağ bakımından zengin bir besi dokuya sahiptir. Daha çok kayalık ve kurak yerlerde yetişir.

Baharatı, rezene bitkisinin yapraklarından, kurutulmuş tohumlarından ya da bu tohumların öğütülmesiyle elde edilir. Balık ve tavuk yemeklerinde, salatalarda güzel koku ve tat verme amaçlı kullanılır. Yöresel olarak bazı unlu ve şekerli yiyeceklerin yapımında da kullanılır. Toprak altındaki soğana benzeyen tatlı ve hoş kokulu meyvesinden Kuzey Afrika ve Avrupa ülkelerinde salata yapılır veya meyve olarak da yenebilir.

Rezene bitkisi anne sütünü arttırır. Gaz söktürücüdür. Bebeklerde iştahı açar. Sindirim problemlerinin çözülmesine yardımcıdır. Sindirim sorunlarından dolayı yaşanabilen baş ağrılarını geçirir. Sinirleri yatıştırır. Balgamlanmayı engeller. Fakat uyku dağıtıcı bir bitki olarak da bilinir.

Sarmaşık (Convolvulus)

Sabah sefası olarak da bilinip çok sevilen bir mevsimlik sarmaşık grubundan sarılıcı bir bitkidir. Kalp biçimli yaprakları vardır. Borazan şeklindeki renk renk çiçekleri gündoğumu ile beraber açılır, öğlene doğru kapanır. Her tomurcuğun ömrü bir gündür ama her gün yenileri açar. Hızlı büyüyen sarmaşık, yaz aylarından sonbahar donlarına kadar çiçek açarlar. Çiçekler kelebekleri çeker. Tohumdan çoğalırlar. Tohumları kalın olduğu için daha iyi bir çimlenme için tohumların sıcak suda 24 saat bekletilmesi uygun olabilir. Baharda donlar atlatıldıktan sonra işlenmiş toprağa 1 cm mesafede ekilir. Soğuklarla beraber bitki ölür. Ancak ertesi yıl topraktaki tohumlarla tekrar çıkarlar. Bir kez büyüdükten sonra fazla bakım istemezler. Toprak nemli, ancak ıslak olmamalı. Sarmaşık için bol güneşli yer tercih edilmeli. Aşırı gübre verilirse bitki yeşile kaçar ve çiçeği az olur. Fakir toprakları da tolere edebilir. Sarmaşık grubundan olduklarından bahçe duvarlarında, kamelyalarda, çitlerde kullanılabilir. Ayrıca saksılarda yetiştirildiğinde balkonlar için oldukça güzel görünüm sağlarlar.

 

Ağırlık: 50 gr
 
Paket İçeriği : 
 • 1 Adet Çiçek Tohumu
 • 1 Adet Toprak Saksı
 • 1 Adet Torf
 • 1 Adet Ekim ve Bakım Kılavuzu
 
1 Adet sipariş vermeniz durumunda seçmiş olduğunuz modelden 1 Adet "Fideland Toprak Saksılı Ekim Kiti" gönderilecektir.


ekim kiti toprak saksılı ekim kiti defne ekim kiti çınar ekim kiti ayçiçeği ekim kiti anason ekim kiti akşam sefası ekim kiti sarmaşık ekim kiti rezene ekim kiti


Karaçam


Şifa Bahçesi: Özel Toprak Saksılı Ekim Kitleri (Okaliptus, Rezene, Melisa...) Yorumları Tüm Yorumlar (5)
Mükemmel (1)
50 %
Çok İyi
0 %
İyi
0 %
Fena Değil
0 %
Çok Kötü (1)
50 %
3 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay Lütfen tekrar getirtin. Bahar yaklaşıyor!
12 sipariş | 2 yorum | Yorum Detay KESİNLİKLE STOK BEKLİYORUZ
1 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay bıtkılerın hıc bırı kalmamıs eklersenız memnun oluruz
8 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay şifa bahçelerini tekrar satışa sunmanız mümkün mü?
10 sipariş | 5 yorum | Yorum Detay Fıstık Çamı, Okaliptus, Çınar Ağacı, Palmiye gibi ağaç türlerini bonsai sınıfında değerlenndirip ekim yapabilirmiyiz?