Kapat
  • 25.05.2008 00:44
Chosen One 2 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay ne yazcam ki bilmiom ne dicem=)
  • 24.05.2008 20:46
Evren38 0 sipariş | 7 yorum | Yorum Detay atmasyon eleştiriciler... Arkadaşlar malesef hepimiz bir şeyi incelemeden ne oldugunu bilmeden atmasyon eleştiriyoruz. Bu klavyeyi ben geçen hafta gördüm demiş maralis. Hadi gözün görmedi burnunun deliğidemi görmedi derler ya... Arkadaş geçen günki ürün kabloluydu. Bu ise wıreless yani anlaman için söyleyim yani kablosuz.... Gerçi sen bilirsin bunun arasındaki farkı ama dikkat etmediğini düşünüyorum. Saat 12 meselesine de gelince bence bu BK nın çalışma prensibi. hergün tek ürün koyuyorlar. buda bir prensip. ben prensipsiz ve sattığı malın arkasında olmayan üçüncü sınıf internet siteleri ile uğraşmaktansa, prensipleri olan müşterinin karşısında değil yanında olan satıcıyı tercih ederim. Bu nedenlede BK yı gerçekten çok begeniyorum. Ve hergün saat 11:59 da merakla ne satılacağını bekliyorum.
  • 24.05.2008 18:07
salloz 50 sipariş | 10 yorum | Yorum Detay medeni fikirler Sayın Dikmen ,
Seni hiç yanlış anlamıyorum, eminim ki diğer arkadaşlarda sen ne diyorsan onu anlıyoruz. Ve bu çok hoşuma gidiyor bilmeni isterim. Sonuçta amacımız ilginç, değişik, kullanışlı ürünleri almak, daha sonra soruncuzca teslimini beklemek, arıza,eksiklik vb durumlarda müşteri hizmetlerinin yanımızda olmasını istemek. Yani verdiğimiz paranın tam karşılığını almak. Bunun için bizlerin buradaki şahsi düşünceleri siteye yön çizecektir, sonuçta müşteri odaklılık en önemli göstergedir. Bu nedenle yazdıklarımızın kaale alındığına eminim. Seninle burada ürün ve sitenin davranışları konusunda medeni bir şekilde yazışmak harika. İyiki varsın, beyin cimnastiği işte böyle birşey:)))
  • 24.05.2008 14:49
DiKMeN 433 sipariş | 406 yorum | Yorum Detay :) @salloz arkadaşım emin ol ben de o açıklamaları okudum :) Benim yukarıda anlatmaya çalıştığım "bitenekadar" kelimesine o kadar takılmaması gerektiği ve şu anda uygulanan yöntemin daha mantıklı olduğu yönündeydi.

Onun haricinde
"'Üzgünüz ürünün satışı bitenekadar'dı ve bitti '
cümlesini bir de şöyle okuyun isterseniz :)

'Üzgünüz, ürünün satışı (biz satışı bitirenekadardı) ve bitti'

Yani kısacası "Bitenekadar" kelimesinde herhangi bir problem görmüyorum, sadece satış politikası değiştiyse "Diğer yazdığınız açıklama kısmında ufak bir edit" olayı çözümleyecektir diye düşünüyorum :)

Bunun haricinde, eğer sitenin ilk açılış tarihinde günlerce aynı ürünün durması sonucunda gelen yorumları da okursanız neden 1 ürünün günlerce durmaması gerektiği kısmında sanırım "Bitenekadar" yöneticileri ile hemfikir olabilirsiniz :)

Bunun haricinde, ben ürün satımında bir ürünün fiyatının uygun olup olmadığı, sitenin müşteri hizmetlerinin kalitesi ve ürünlere bakarım ve bakılması gereken kısımda budur. Yoksa site başka bir şekilde yayın hayatına başlamış sonra "Daha mantıklı bir şekile dönüşmüş" ise yine bunu sitenin "+" puan hanesine yazarım ve orada yazan "eski" açıklamaya da pek takılmam.

Açıkçası ben hergün gelen yeni ürünleri takip ediyorum ve en çok alışveriş yaptığım fırsat sitesi de burası. Aynı ürünün 3 gün duruyor olması açıkçası alışveriş oranını düşürmekten öteye gitmez bana göre :)

Not: Bu arada yazdıklarımı sadece "düşüncelerim" olarak yazıyorum, yoksa laf yarıştırma gibi bir gayretim yok, yanlış anlaşılmasın lütfen :)

Edit: Şimdi düşündüm de aslında 2-3 günde bir ürün değişse de biz daha az şey alsak da paramız cebimizde kalsa daha iyi olur :) Bu ay fena açıldık :)
  • 24.05.2008 13:24
salloz 50 sipariş | 10 yorum | Yorum Detay üzgünüm 'Üzgünüz ürünün satışı bitenekadar'dı ve bitti '
diye yazmazlardı o zaman değil mi?:))

Ayrıca BK 'nın kendi açıklamasından okuyalım isterseniz;


Ürün Ne Zaman biter?
bitenkadar.com da ürün hiç bitmez. Bir ürün gider yeni bir ürün gelir. Ancak satıştaki ürünlerin satışta kalma süreleri konusunda herhangi bir uygulama yoktur. Satışta kalma süresi stoğun bitişi ile ilgilidir ve bu 1 dakika da olabilir, 1 saat de, 1 gün de, 1 hafta da. 365 gün 24 saat ürün satışına devam edilir.

Ama dikkatlerden kaçmadığı gibi , ürünler büyük bir tesadüf eseri saat 12 de bitiyor, ilginç değil mi?:)))
  • 24.05.2008 12:52
DiKMeN 433 sipariş | 406 yorum | Yorum Detay Saat 12 olayı Arkadaşlar, saat 12 olayı bana göre çok daha mantıklı. Zaten biten ürün bitiyor ve gün içinde değiştiriliyor, fakat satılmayan 1 ürünü 3 gün boyunca da bitsin diye vitrinde bekletmek çok mantıklı gelmiyor bana.

Bitenekadar ismini niye illa ürün bitene kadar diye yorumluyorsunuz ki :) Saati bitene kadar da olabilir :)

Bir ürünün 24 saatten fazla da durduğunu oluyor zaman zaman ama bu sefer de millet hadi ürün değiştirin artık sıkıldık demeye başlıyor. Alan kişiler zaten ilk 24 saat içerisinde ürünü alacaklardır diye düşünüyorum. Kaçıranlar ise tekrarını bekliyorlar.
  • 24.05.2008 12:38
salloz 50 sipariş | 10 yorum | Yorum Detay 12 den sonra maralise katılıyorum. Bitene kadar değil, 12 den sonra ismi daha çok yakışmaya ve beklenti yaratmaya başladı. Bitirişi daha uygun şu aralar, çünkü benim gibi ,birçok kişi de ürünün saat 12 de biteceğine ve yeni ürün konulacağına inanmış durumda. Farkı yaratmıştınız devam ettirmeniz dileklerimle
  • 24.05.2008 12:38
erdemerdem 3 sipariş | 6 yorum | Yorum Detay Urun Bu ürünün kablolu setini yine bitenekadar'dan aldım.

Artı ve eksilerini sıralayayım.(Kendime göre, kullanım alışkanlıklarıma göre)

Eski klavyemde F tuşları ve Escape tuşu normal tuş boyutunda olduğu için bunlar baya bir küçük geldi. Üst tarafa doğru bir sıkıştırma söz konusu tuşlarda, escape basayım derken " basabilmeniz olası.

Klavye sessiz, sağ ve soldaki ekstra tuşlara alışınca (explorer, ileri, geri, stop, bilgisayarım, hesap makinesi vb.) bayaa bir kolaylık sağlayacak gibi duruyor.

Klayve ile ilgili söyleyeceklerim bunlar.

Mouse ise eski kullandığım mouse'tan biraz daha ince. Sağ ve sol click tuşları mouse'un sonuna kadar gitmiyor. Click tuşlarının önünde gri bir alan var. Bazen click yapayım derken oraya basıyorsunuz.

Ekleme : İlave tuş veriliyor mu bilmiyorum bu üründe, benim aldığımda verilmişti. Rengi bildiğiniz turuncu.
  • 24.05.2008 12:19
maralis 46 sipariş | 58 yorum | Yorum Detay . merhaba. bazı sorunlar oluşmaya başladı. fikirlerimi paylaşmak isterim.
1) ürünler artık tekrar tekrar verilmeye başladı. hem de aynı ay içinde hatta aynı hafta içinde bile oldu.
2) bitenekadar ismine has özelliğini kaybediyor. ürünler genellikle hergün saat 12 de değişmeye başladı.
3) talep edilen ürünlerin tekrar verildiğini düşünecek olsak bile çoğunluk kişilerce beğenilmeyen ürünlerin tekrar verilmesini anlayamıyoruz.

bu problemler şu sonuçları doğuruyor : ürün bekleme ve değişik ürünler görme heyecanı kalmıyor. ürün hakkında yorum yapma ve ürünü yeni görenlere yol gösterme heyecanı bitiyor. günün geri kalan saatlerinde sürekli siteye girip acaba birşey kaçırdım mı hissi kayboluyor (çünkü biliyoruz ki ürün saat 12 de değişecek.)

yavaş yavaş soğuyoruz galiba senden BK. şöyle bir silkinseniz, kendinize gelseniz veya bizlere bir açıklama yapsanız neden böyle olduğunu. ama lütfen "çok istendi tekrar verdik" demeyin. yeni müşteriler gelmesi tabii ki iyidir ama para kazandıran eski ve daimi müşteridir. unutmayalım.

kusura bakmayın. ürün ile ilgili yorum yapamıyorum. çünkü klavyenin ürün kod numarası değişse de 18 mayıs ta verilenin çok benzeri birşey değişmiyor.

iyi günler herkese.
  • 24.05.2008 12:06
DiKMeN 433 sipariş | 406 yorum | Yorum Detay Hımm Bundan isteyen olmuştu ve kaçırmıştı geçenkini bir söyleyeyim bakalım :)

Edit: Ben de diyorum bir fark var diye, bu kablosuzuymuş :)))