Kapat

Sweet Charlie Saksıda Yetişkin Çilek


Fiyat :
6,50 TL


Bitenekadarcıların hem evlerinde, hem balkonlarında, hem açık havada yetiştirebilecekleri belkide en güzel bitki!

Sweet Charlie Cinsi bu çilekler, çok lezzetli ve hormonsuz!

Çilekleriniz yemeye kıyamayacaksınız!

Üstelik fideler yetişkin olarak gönderilecek ve çoğunun üzerinde birkaç günde çileklerin kızarmaya başladığını göreceksiniz!

Tohum ve yetiştirme aşamasında kesinlikle ilaç ve sunni yöntemler kullanılmadığından %100 doğal organik ve hormonsuz!

Üstelik kargolamaya özel koli ve saksısında kapınıza kadar gelecek ve hemen yetiştirmeye başlayacaksınız!,

Çileğiniz Ağustos sonuna kadar ortalama 40 günlük periodlarda meyve vermeye devam edecektir!

Gönderilecek Saksıdaki Çileklerin bir kısmında çilek, bir kısmında çiçekler olabilir yada olmayabilir. Ama endişe etmeyin çok kısa sürede meyveleriniz kendisini gösterecektir!

 

AYRINTILI BİLGİLER VE YETİŞTİRME ÖNERİLERİ:

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=934485&Date=05.05.2009&CategoryID=77

Meyveli bitkiler arasında çilek saksıda en kolay yetişen ve sevilen meyvesi ile mükafatlandırıcı bir bitkidir. Kalıcıdır ve neredeyse herdem yeşil bitki sayılabilir. Fazla soğuğa maruz kaldığında bazen toprak üstü bölümü kurusa bile baharda çabucak yeşerir.
Çilek bitkisi fazla yer kaplamaz. Pencere önünde bile yetişir. Hastalıklara karşı dayanıklıdır. Saksıda yetiştirilen çilekler bahçedeki gibi toprağa temas etmediği için salyangoz ve çeşitli böcekler tarafından yenmez.

Mantar hastalıklarına tutulmaz. Çapalama yabani ot temizliği gibi zahmetleri yoktur. Müsait bir teras vs. varsa kasalar içinde yetiştirilerek epey ürün alınabilir.

YETİŞTİRME

IŞIK : Güneşli ve havadar bir mekan elverişlidir. Çilek bitkisi aşırı olmamak şartı ile gölgeye dayanıklıdır. Ancak kaliteli ve lezzetli meyve için mutlaka günde 5-6 saat direkt güneş gerekir.

SULAMA: Çilek meyve zamanı bol su ister. Toprağı kurumadan hemen sulamalıdır. Bununla beraber bitkinin çürümemesi için saksı dibinde su beklemesi önlenmelidir. Meyve zamanı geçtikten sonra aşırıya kaçmadan sulanmaya devam edilir.

SAKSI: Çilek saksılarının fazla derin olması gerekmez. Fideler uzun çiçekliklere asma veya duvara monte saksılara cepli çilek saksılarına derince kasalara dikilebilir. Hangi cins olursa olsun saksılar biraz yükseğe yerleştirilmelidir. Dikimden evvel drenaj delikleri olan saksıların dibine birkaç saksı kırığı konur.

TOPRAK : Genel kullanıma uygun hazır torflar çilek için idealdir. Çilek organik maddelerce zengin toprağı sever. Bu yüzden torfun içine bir miktar yavaş yarayışlı organik gübre karıştırılır. Çilek aynı saksıda 2-3 yıl durabilir. Bununla beraber meyve verebilmesi için her kış sonunda toprağına besin takviyesi yapılmalıdır. Saksı değiştirme yerine her yıl çoğalan fidelerden ayrılıp yeni bitkiler elde etmek daha uygun olacaktır. Taze bitkiler yetişince eskiler elden çıkarılır.

EKİM-DİKİM: Saksılı fideler her mevsim ekilebilir. Çıplak köklü fidelerin mart veya eylül ayında ekilmesi uygundur. Bununla beraber birkaç gün gölge ve serinde tutulmak kaydı ile yaz ortasında bile böyle fide ekilebilir.

Fideler sera ve çiçekçilerden saksı içinde alınabileceği gibi bir çilek bahçesinden alınacak köklü fideler kullanılabilir.

HASAT SONRASI BAKIM: Sadece baharda meyve veren çilekler hasat sonrasında budanır. Yani eski yaprakları tamamen kesilir. Kuru yaprak ve saplar toprak yüzeyinden toplanır. Çoğalan kökler ayrılarak saksıda belli sayıda bitki bırakılır. Böylece kalan fideler gürbüzleşir ve hastalık riski azalmış olur. Bitki kısa sürede yeni yapraklar vermeye başlar.İyi bakılan bitki bazen sonbaharda birkaç sürpriz çilek verebilir. Yediveren çileklerde budama kışa doğru yapılır. Çilek meyvesiz zamanlarda da sevimli ve dekoratif görünüşü ile balkonları süsleyecektir.

Kış aylarında çilek saksıları kuytuya çekilir. Üzerleri biraz kuru ot yaprak vs ile örtülür. Toprağını kurutmayacak kadar arada bir sulamak lazımdır.

Kargo Fiyatı Değişmeden Tek Seferde Alınabilecek Maksimum Ürün Adedi :  3
Bu ürün kargoya  5 Nisan 2010 Pazartesi günü verilecektir.


KARGO KAMPANYASI:

3 TL'ye Herşeyi Kargoluyoruz!

Sitemizde aktif satışta olan 1. Ürün veya 2. Ürün veya Haftanın Fırsatları Ürülerinden herhangi birinden 3 TL kargo ödeyip alırsanız aynı anda  satışı yapılan diğer tüm ürün alışverişlerinizde kargonuz BEDAVA olacaktır.

Bedava kargolu ürünler ve özel kargo ölçülü ürünler kapsam dışıdır.Sweet Charlie Saksıda Yetişkin Çilek Yorumları Tüm Yorumlar (6)
Mükemmel (1)
100 %
Çok İyi
0 %
İyi
0 %
Fena Değil
0 %
Çok Kötü
0 %
238 sipariş | 70 yorum | Yorum Detay çok güzeldi
95 sipariş | 34 yorum | Yorum Detay .::1::. .::3::. .::4::. .::6::. .::13::. .::19::. Neden 3 ile sınırlanmış ki, daha fazla alabilmek istemiştim izin verilmiyor :( Bari öncekilerin adresini değiştirmeme izin verse o da yok
433 sipariş | 406 yorum | Yorum Detay Çilek yiyelim tatlı konuşalım :) Bu arada, bugün 1 Nisan ama nasıl olduysa kimse 1 Nisan pakedi sormamış gördüğüm kadarıyla :) Bakalım bu sene de 1 Nisan pakedi verilecek mi :)
28 sipariş | 26 yorum | Yorum Detay aldık bakalım çok güzel düşünülmüş, hem hediye olarak da alınabilir. ben 3 tane aldım, bir tanesini hediye etmeyi düşünüyorum, diğer 2 tanesiyle de kendime ziyafet çekeceğim becerebilirsem :)
13 sipariş | 1 yorum | Yorum Detay Çok güzel bir hediye Çok güzel bir hediye, kızkardeşim için aldım iki günde bir bir çay bardağı su döküyor, ilkokul bire gidiyor ve sorumlusu o, alırken biri kırmızı biri yeşil kırmızıydı seçebilirsiniz o şekilde.. İki tanesi kızardı yedik, iki tanesi de yeşilden pembeye döndü bir hafta içinde yeriz, yeşiller büyüyor, çiçekler de açıyor bekliyoruz. xxx