Kapat

Trend Pashmina Atkı (5 Model)


Piyasa Fiyatı :
26,90 TL

% 26 İNDİRİM

Fiyat :
19,90 TL


Birbirinden Şık ve Trend Tasarımlar! Kışa Özel % 100 Pashmina Birbirinden Farklı 5 Renk Seçeneği

Bitenekadarcıları senenin en şıkı yapacak ve sıcak tutacak birbirinden güzel trend tasarımlara sahip Pashmina atkılar.

Kumaş yapısı ve desenleriyle çok göz alıcı.

Yeni yılda gerek size gerek sevdiklerinizi sımsıcak hediye alternatifiniz.

Birbirinden şık 5 renk seçeneği.

Kumaş:
%
 100 Pashmina (Bileşiminde ipek bulunan kaşmir çeşididir)


Ürün Ölçüleri:
Uzunluk : 180 cm
Yükseklik : 31 cm

 
Pashmina Nedir :

Pashmina olarak bilinen kumaş ismini Hindistan’ın kuzeyindeki Büyük Himalayalar ile Pencal Sıradağları’nın arasında kalan geniş vadiden alır. Bunun yanında Nepal’in Ladakh bölgesindeki yüksek platolarda ve Moğolistanın iç bölgelerindeki düzlüklerde üretilmektedir. Pashmina kelime olarak, Hint ve Nepal dillerinde iyi kalitedeki kaşmir yüne de verilen isimdir. Bu kumaş bayanlar arasında daha çok “Pashmina” olarak biliniyor. Pashmina Pers dilinde yün demektir ve batıda kaşmir yün olarak bilinir. Pashminanın en iyi kalite derecesi 14 -15.5 mikron çapında yün ipliğe sahip olanlardır. Capra Hircus Keçisinden Pashmina Yününe Pashmina’nın kaynağı, Capra Hircus Goat denilen ya da kısaca “goat” diye anılan bir keçi türüdür. Bu hayvanlar, dağlarda 14.000 feet yükseklikte, ısının nadiren 30 dereceyi bulduğu, oldukça zorlu bir doğada yaşarlar. Pashmina tam olarak, goat keçilerinin karınlarının altındaki yumuşak bölgede bulunan, dıştaki kaba tüylerinin altında yer alan daha yumuşak tüylere denir. Her bir goat yılda ortalama sadece 90 gr. civarı Pashmina yünü üretir. Dokunmuş, hazır bir Pashmina şal elde etmek için 3 adet goat yünü gerekir.

Pashmina yünü her ilkbahar’da eğrilmeye başlanır. Bu iş temelde elle yapılan bir işlemdir. Yün eğirme işi Nepal yerel dilinde “Charkha” olarak adlandırılan bir yün eğirme aletiyle yapılır. Elle dokuma süreci zahmetli bir süreçtir. Oldukça sabır ve hüner gerektirir.

1 Adet sipariş vermeniz durumunda seçmiş olduğunuz modelden 1 Adet gönderilecektir.şal pashmina atkı trend pashmina atkı pashmina atkı


Model 1
Model 2
Model 3
Model 4
Model 5


Trend Pashmina Atkı (5 Model) Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!