Kapat

Trend Pashmina Atkı - KIŞ ÖZEL (Yeni Modeller)


Fiyat :
9,90 TL


Birbirinden Şık ve Trend Tasarımlar % 70 Pashmina-% 30 İpek Trend Pashmina Atkı - KIŞ ÖZEL (Yeni Modeller)

Bitenekadarcıları, içinde bulunduğumuz soğuk kış günlerinde sıcacık tutacak birbirinden güzel trend tasarımlara sahip atkı kaşkollar.

Gerek size gerek sevdiklerinizi sımsıcak hediye alternatifiniz.

Pashmina+ipek karışımı kumaş yapısı ve desenleriyle göz alıcı.

Birbirinden şık ve modern tasarımlar.

Kumaş :

% 70 Pashmina (Bileşiminde ipek bulunan kaşmir çeşididir)

% 30 İpek

Ölçüleri  :

Uzunluk : 200 cm

Yükseklik : 25 cmPashmina Nedir ...?

Pashmina olarak bilinen kumaş ismini Hindistan’ın kuzeyindeki Büyük Himalayalar ile Pencal Sıradağları’nın arasında kalan geniş vadiden alır. Bunun yanında Nepal’in Ladakh bölgesindeki yüksek platolarda ve Moğolistanın iç bölgelerindeki düzlüklerde üretilmektedir. Pashmina kelime olarak Hint ve Nepal dillerinde iyi kalitedeki kaşmir yüne de verilen isimdir. Bu kumaş bayanlar arasında daha çok “Pashmina” olarak biliniyor. Pashmina Pers dilinde yün demektir ve batıda kaşmir yün olarak bilinir. Pashminanın en iyi kalite derecesi 14 -15.5 mikron çapında yün ipliğe sahip olanlardır. Capra Hircus Keçisinden Pashmina Yününe Pashmina’nın kaynağı Capra Hircus Goat denilen ya da kısaca “goat” diye anılan bir keçi türüdür. Bu hayvanlar dağlarda 14.000 feet yükseklikte ısının nadiren 30 dereceyi bulduğu oldukça zorlu bir doğada yaşarlar. Pashmina tam olarak goat keçilerinin karınlarının altındaki yumuşak bölgede bulunan dıştaki kaba tüylerinin altında yer alan daha yumuşak tüylere denir. Her bir goat yılda ortalama sadece 90 gr. civarı Pashmina yünü üretir. Dokunmuş hazır bir Pashmina şal elde etmek için 3 adet goat yünü gerekir.

Pashmina yünü her ilkbahar’da eğrilmeye başlanır. Bu iş temelde elle yapılan bir işlemdir. Yün eğirme işi Nepal yerel dilinde “Charkha” olarak adlandırılan bir yün eğirme aletiyle yapılır. Elle dokuma süreci zahmetli bir süreçtir. Oldukça sabır ve hüner gerektirir.

1 Adet sipariş vermeniz durumunda seçmiş olduğunuz modelden 1 Adet "Trend Pashmina Atkı - KIŞ ÖZEL" gönderilecektir.Model 21
Model 22
Model 23
Model 18
Model 19
Model 20
Model 16
Model 17
Model 1
Model 2
Model 3
Model 4
Model 5
Model 6
Model 7
Model 8
Model 9
Model 10
Model 11
Model 12
Model 13
Model 14
Model 15
Model 24


Trend Pashmina Atkı - KIŞ ÖZEL (Yeni Modeller) Yorumları Tüm Yorumlar (3)
10 sipariş | 10 yorum | Yorum Detay harika gecen sefer aldım harika ürün sevdıklerınıze hediye için de çok uygun ıkı tane sipariş verdim.
25 sipariş | 18 yorum | Yorum Detay Açıklama Bitenekadar yetkilisi, acaba bunlar unisex mi, yoksa sadece bayanlar için mi?
9 sipariş | 6 yorum | Yorum Detay pashamina çok şık şeyler. avrupada ve amerikada çok revaçta.
http://www.pashminaprincess.co.uk/